City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

اگر در طبيعت گم شديد چه کار بايد بکنيد؟ (1396/04/29)

ممکن است براي شما هم پيش آمده باشد که در طبيعت يا کوهستان گم شده باشيد و مجبور باشيد راهتان را پيدا کنيد؛ اما گاهي اوقات شايد شرايط مقداري بغرنج تر از آن چيزي باشد که فکرش را مي کنيد؛ اگر در طبيعت يا کوهستان بوديد و گم شديد، چه کار بايد بکنيد؟ در اين مطلب سعي کرده ايم به اين سوال پاسخ دهيم.
اگر در طبيعت گم شديد چه کار بايد بکنيد؟

به گزارش بزنيم بيرون ،   شوک ناشي از فهميدن اين مطلب که راه خود را گم کرده ايد مي تواند از لحاظ فکري شما را زمين گير کند.اما به پيش آمدهاي خوب اميدوار باشيد و براي رويدادهاي ناگوار برنامه ريزي کنيد. مهارت ها و تمرين هاي زنده ماني خود را به ياد آوريد زيرا کارآيي همين مهارت هاست که شانس موفقيت شما را بالا برده و اعتماد به نفس تان را نسبت به اين که مي توانيد زنده بمانيد افزايش مي دهد.

·         اگر راه را به خوبي نمي شناسيد و ديگران احتمالا تا به حال فهميده اند که شما گم شده ايد مکان فعلي خود را ترک نکنيد و خونسرد باشيد. معمولا بهتر است همان جا که هستيد بمانيد و پناهگاهي بسازيد.اين امر وقتي که از نظر غذايي در مضيقه هستيد و يا آسيب جدي ديده ايد مصداق بيشتري پيدا مي کند.عدم حرکت و يک جا ماندن فرصت ذخيره انرژي را به شما مي دهد.
 
·         اطراف خود را به دقت بررسي کنيد. در صورت امکان آب پيدا کنيد و فضايي جهت بر پا کردن آتش و همچنين جايي مناسب براي ساختن پناهگاه انتخاب کنيد. به مقدار کافي چوب جمع آوري کنيد.اگر ذخيره چوبي خوبي داريد هميشه آتش را براي علامت دادن احتمالي روشن نگه داريد.
 
·         هر چه سريعتر پناهگاهي ساده و مطمئن ساخته و کنار آن آتش روشن کنيد.
 
 
   پس از ساخت پناهگاه و تامين گرما برنامه ريزي کنيد.طرح نقشه اي براي زنده ماندن، ترس را دورمي کند و روحيه و اعتماد به نفس شما را افزايش مي دهد.
 
·         خونسرد باشيد وبا خونسردي تمام به اجراي نقشه خود فکر کنيد. مکان فعلي خود را توسط نشانه هاي اصلي و با کمک قطب نما مشخص کنيد.
 
·         پس از ساخت پناهگاه و اطمينان از وجود آتش براي علامت دادن، موقعيت خود را به دقت بررسي کنيد.در ذهن خود تمام وسايلي را که همراه داريد ليست کنيد. جيب هاي خود را خالي کنيد. از تخيل خود کمک بگيريد که چگونه مي توانيد از وسايل موجود حداکثر استفاده را ببريد.
 
·         قبل از مطابقت کامل با محيط اطراف و فراهم آوردن ملزومات اوليه زنده ماني مثل آب، غذا و پناهگاهبه هيچ وجه مکان فعلي خود را ترک نکنيد. با بي صبري و بي دقتي خطرات بسياري به وجود خواهد آمد.
 
·         بلا فاصله غذاي موجود را جيره بندي كنيد و حدالامكان از خوردن غذا در روز اول اجتناب كنيد.
 
·         مقدار آب همراهتان را جيره بندي كنيد. (البته اگر منابع آبي در دسترس هستند به هيچ وجه اين عمل را انجام ندهيد.)
 
·         مقدار غذاي خود را در هر وعده كاهش دهيد و غذا را آهسته آهسته بخوريد.
 
·         براي حيوانات كوچك دام بگذاريد و سعي كنيد گياهان خوراكي را پيدا كنيد تا جيره غذايي خود را كامل كنيد.
 
اگر به صورت گروهي سفر مي کنيد:
 
      گروه بايد بلافاصله رهبري براي خود تعيين کند که مسئوليت هاي هر شخص را براي نجات گروه مشخص کند. هميشه سعي کنيد مصمم باشيد و از مهارت هاي تخصصي افراد گروه استفاده کنيد.رهبر مي تواند با افراد گروه مشورت کند ولي تصميم نهايي را خود اتخاذ مي کند. مهمتر از همه اينکه رهبر هيچ گاه نبايد ظاهري همراه با شک و ترديد داشته باشد.
·         مطمئن شويد که هيچ کدام از افراد جا نمانده اند. زيرا عقب ماندن از باقي افراد فرد را دچار نااميدي مي کند. تا حد امکان نبايد سخنان مأيوس کننده گفته شود. اضطراب، سراسيمگي و دستپاچگي مي تواند توسط يک رهبر خوب به حداقل برسد.
 
·         معمولا در گروه ها مشکلاتي پيش مي آيد. اين مشکلات مي تواند ناشي از خستگي، گرسنگي، سرما و تقابل افراد و اختلاف در اتخاذ تصميمات مهم باشد.
 
·         روحيه کار تيمي را در افراد تقويت کنيد و اين مطلب مهم را يادآوري کنيد که زندگي تمام افراد گروه بستگيبه تلاش تمام افراد گروه دارد. کار گروهي باعث بالا رفتن روحيه گروه مي شود و اين احساس که يک شخص حامي و ياور افراد ديگر است حس اتحاد و همبستگي افراد را بالا مي برد.

منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها