City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

راهنمايي براي سفرنامه نويس شدن (1396/06/04)

دوست داريد نويسنده سفرنامه بشيد و علاوه بر اينکه دور دنيا يا سرتاسر کشوري که توش زندگي مي کنيد ميگرديد، از خودتون اطلاعت مفيد و به درد بخور براي ديگران باقي بگذاريد؟ اين ميتونه براتون يه شخصيت اجتماعي خوب بسازه، و همچنين منبع درآمد خوب و قابل ملاحظه اي به حساب بياد.
راهنمايي براي سفرنامه نويس  شدن

به گزارش بزنيم بيرون ، ايد اين رو بدونيد که راه هاي بيشتري نسبت به گذشته  براي انتشار مطالب  سفر نامه وجود داره، اين به معناست که راه هاي بيشتري هم براي پول درآوردن از اين راه وجود داره و با ترکيب اين دو مورد به اين نتيجه مي رسيم که آدم هاي بيشتري هستن که اين روزا مي خوان از راه سفر نامه نويسي کسب درآمد کنن.

 
اما بهتره روي نکات مثبت تمرکز کنيم و ببينينم چطور ميشه  نويسنده ي سفرنامه شد.
 
۱ . ارائه نمونه کار آنلاين

اگه مي خواين کارتون رو به عنوان يک نويسنده ي سفر نامه شروع کنين، ضروريه که براي ارائه نمونه کار يک وب سايت و يا وبلاگ راه اندازي کنين. اين ميتونه يک تابلوي تبليغاتي باشه که شما ميتونيد در اون زندگي نامه، گذشته، سفر هاي آينده و نمونه مطالبي براي رسانه هاي ديگه رو به معرض ديد عموم بگذارين. اونجا درست جاييه که مي تونيد براي اولين بار مقالات، عکسها و فيلم هاي مربوط به سفرتون رو به نمايش بگذارين. اين سايت چند لايه و چند منظوره  ميتونه لينک ارتباطي شما با نويسنده هاي ديگه، سردبيران، خواننده ها و بينندگاني باشه که شما در حال تلاش براي ارتباط برقرار کردن با اونها هستين. پس سريعا يک سايت يا وبلاگ راه اندازي کنين.
 
۲ . سبک خودتون رو پيدا کنيد

با وجود هزاران آدمي که قصد دارن نويسنده سفرنامه بشن، شما بايد خودتون رو از اين جمعيت جدا کنين. يک راه، مقصد و فعاليت مشخصي رو انتخاب کنين که به شما انگيزه بده تا از مهارت هاي خودتون در اون جهت استفاده کنين. اين فعاليت ها مي تونه دورچرخه سواري، آشپزي يا شيريني پزي يا ترکيب مجموعه اي از فعاليت ها در سفر و هچنين به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعاتتون در زمينه ي خاصي و يا سبک خاصي از اين نوع فعاليت ها باشه. اين اطلاعات رو در شبکه هاي اجتماعي هم به اشتراک بگذارين و نظراتتون رو در سايت ها و وبلاگ هاي ديگران بنويسن. اگر در اين کار ها پشتکار داشته باشيد در طول زمان اين فعاليت ها تبديل به رفتار ميشن و سبک خاص خودتون رو پيدا مي کنين با  اين کار خواننده هاي شما بيشتر ميشن و ممکنه مورد توجه رسانه هاي ديگه هم قرار بگيرين و در ادامه نظر منتقدين و عموم مردم به سايت و نوشته هاي شما جلب ميشه.
 
۳ . دنياي خودتون رو کم کم گسترش بدين

همون قدر که بر ماهيت و کيفيت مطالب وبلاگتون تمرکز دارين بايد بر روي انتشار مطالب وبلاگ و تاثير گذاري بر روي آدم هاي بيشتري هم تمرکز کنين. دوست دارين نوشته هاتون چاپ شه؟! اگر در اطرافتون روزنامه ي محلي اي به چاپ ميرسه، سعي کنين تا داستان ها و خاطرات کوتاهي رو در اون به چاپ برسونين. اگر سايت و يا مجله اي وجود داره که براي شما جالبه با سردبير اون صحبت کنين که اگه تا در صورت امکان مطالبي در مورد حيطه تخصصيتون  در اونها بنويسين. هدف شما در اين مرحله اينه که ارتباطتون رو با سردبير ها و توليد کنندگان اين مطالب گسترش بدين تا مطالبتون خواننده هاي بيشتري پيدا کنه و دنياي نويسندگي شما توسعه پيدا کنه.
 
۴ .  شبکه هاي آنلاين و آفلاين

همونطور که گفته شد شما بايد ارتباط خودتون توسط  رسانه هاي اجتماعي  و وب سايت هاي ديگه به صورت آنلاين افزايش بدين. همين کار رو زماني که آفلاين هستين هم انجام بدين. در قرار ها،کارگاه ها و کنفرانس هاي مخصوص بلاگر ها و سفرنامه نويسان  حضور پيدا کنين.
 
تجمعات سالانه مانند تي بي يو،  تي بي ايکس و کنفرانس هاي مخصوص عکاسان و نويسندگان گزينه هاي مناسبي براي ملاقات با افرادي که علاقمندي و هدفي مشترک با شما دارن محسوب ميشه و اين راه خوبي براي تبادل و يادگيري اطلاعات جديد هم هست.
 
۵ . وقتي در حال نوشتن هستين، هدف از نوشتن  اون مطلب رو بدونين

بيشترين اشتباهي که نويسندگان در اين زمينه مرتکب مي شن اينه که گاهي هدف از نوشتن مطلبي رو که مي نويسن نمي دونن، پس نمي تونن به خوبي ارتباط بر قرار کنن. وقتي شما در حال نوشتن راهنمايي ها و داستان ها از راه سفرتون هستين، از خودتون بپرسين:” مي خوام خوانندگان چه چيزي رو از خوندن اين مطلب ياد بگيرن؟! ” سپس مطلبي رو بنويسين که در مسير رسيدن به  اون هدف باشه تا قدم به قدم به هدف اصلي در متن برسين. اگه بتونين اين کارو انجام بدين پيشرفت زيادي در راه نويسنده ي سفرنامه شدن طي کردين. از سفرتون لذت ببرين.

منبع : کانال تلگرامي کوله گرد

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها