City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

محبوب‌ترين ايراني هاي اينستاگرام را بشناسيد (1394/07/16)

تا مدتها پيش براي چهره هاي معروف مهم بود که چقدر در رسانه ها و ميان مردم محبوبيت دارند. اما اين روزها يکي از مهمترين شاخص هاي محبوبيت تعداد دنبال کننده هاي اينستاگرام است. اما چه کسي محبوب‌تر است؟
محبوب‌ترين ايراني هاي اينستاگرام را بشناسيد

اگر ازهمه هزاران نفري که هر روز در شبکه هاي اجتماعي حضور دارند، بپرسيم که چه زماني وارد اين فضا شدند بعيد است که جز عده کمي به طور دقيق اين زمان را به ياد بياورند، آنقدر که گويي زيست مجازي جزئي از زندگي ما شده است. حالا براي خيلي ها مهم شده که فلان فرد مشهور در اينستاگرام  نسبت به آن يکي چقدر دنبال کننده دارد و نفر چندم است. رقابت است ديگر، يکبار محيط کارو زندگي و درس، يکبار هم در اينستاگرام!

از صدرنشيني گلزار تا پديده اي به نام جواد عزتي!

اينکه محمدرضا گلزار هنوز هم طرفداران خودش را دارد و بيشترين تعداد دنبال کننده يعني يک ميليون و پانصد هزارنفر را در اينستاگرام و دربين بازيگران مرد به خود اختصاص مي دهد از جالبترين بخش هاي اين ماجراست. والبته وقتي جالبتر مي شود که نفر دوم اين ليست رامبد جوان باشد کسي که قطعا بخش زيادي ازين رتبه را به اجراي اين شبهايش در خندوانه مديون است. رامبدجوان از گلزار پرکارتراست وضمن فعاليت فيسبوکي اش تابه حال ۷هزارپست در اينستاگرام گذاشته است. پرلايک ترين عکس گلزارهم که بيش از ۶۹هزارنفر آنرا پسنديده اند سلفي است که با ماکت مقوايي خود مربوط به تبليغ يک آدامس انداخته است.

حضور جواد عزتي با بيش ازنيم ميليون دنبال کننده با توجه به تجربه و حضور کمرنگترش در سينما و تلويزيون هم مي تواند لقب انتخاب شگفت انگيز کاربران اينستاگرام را کسب کند

خبر ۲ ميليوني شدن دنبال کننده هاي بهنوش بختياري در اينستاگرام براي خيلي ها غيرقابل باور بود ولي بختياري جلوتر از النازشاکردوست و مهناز افشار قرار داشته و رتبه اول را کسب کرده است. پرلايک ترين پست مهنازافشار عکسي ازفرزند تازه متولدشده اش است که نه هزارلايک خورده است.

«جناب خان» معروف ترين مجري تلويزيون!

اينکه حدود ۵۸۰ هزارنفر از کاربران اينستاگرام عقيده دارند که بهترين مجري براي دنبال کردن در اين شبکه مجازي «جناب خان» است، يک تصميم شخصي - شايد هم جمعي- است! اما اگر از مجري عروسکي محبوب اينستاگرام عبور کنيم؛ احسان عليخاني با اجراهاي پرطرفدارش در ماه عسل هم نتوانسته رتبه نخست را از اينستاگرامي ها بگيرد وبا هزاروششصدهزار دنبال کننده بعد از داريوش فرضيايي۳۳۷ هزارتايي وعلي ضيا ۲۰۰ هزارتايي قراردارد.

اميرمحمدمتقيان مجري نوجوان برنامه هاي عمو پورنگ هم هزاروچهارصد فالوئر دراينستاگرام دارد. نکته جالب اينکه يکي از پرکامنت ترين عکس هاي اميرمحمد که ۱۲هزار کامنت به همراه داشت مربوط مي شود به عکس او درملاقات با رهبري. اميرمحمد براي اين عکس نوشته است «يک روز به ياد ماندني...»

پرسپوليسي ها در اينستاگرام محبوب تر هستند

بين ورزشي ها و بويژه فوتباليست ها اگر کسي غير از  علي کريمي ۴۰۰ هزار فالوئر داشته باشد، عجيب به نظر مي رسد. اگرچه تازه واردها و جوان هايي همچون پيام صادقيان و مهدي طارمي با ۲۰۰ هزارفالوئر  و اختلافي کم بالاتر از علي دايي قرار گرفته اند، اما حضور عليرضا حقيقي در رتبه دوم نشان مي دهد که عملکرد خوب او در جام جهاني و بي حاشيه بودنش در سال‌هاي اخير چشم ۳۰۰ هزار و ۶۰۰ نفر از کاربران اينستاگرام را گرفته است.

اين تصوير مربوط به روزهاي اوج حقيقي در جام جهاني برزيل است.

عليرضا حقيقي که فقط يک نفر را دنبال مي کند و آنهم «موسسه محک» است تقريبا کم کار به نظر مي رسد و ۷۱پست اينستاگرامي اش بيشتر موضوعات شخصي و فوتبالي دارد اما نوبتي هم که باشد، بعد از دو پرسپوليسي نوبت کاپيتان سابق و محبوب استقلالي ها فرهاد مجيدي است که در رتبه سوم چهره هاي ورزشي اينستاگرام قرار دارد.

خواننده هاي متواضع از زيرزمين تا روي زمين

عالم خواننده ها هم جذابيت هاي خودش را دارد و طرفداران خاص خودش را. امير تتلو يک ميليون و هشتصد هزار نفر را با ميانگين روزي ۲ پست به صفحه اينستاگرامش کشانده است تا پرکارترين خواننده ي زيرزميني اينستاگرام باشد. البته در بين مجوزدارهايي چون سيروان خسروي با ۹۰۰ هزار وبنيامين بهادري با حدود ۷۰۰ هزار دنبال کننده هم وجود دارند. نکته جالب درمورد اين سه نفر اين است که تتلو و بنيامين هرکدام حدود ۷۰۰هزارنفر را دنبال مي کنند که خيلي از آنها کاربران معمولي اينستاگرام با کمتر از هزار دنبال کننده هستند. سيروان خسروي هم متذکرشده که همه عکس‌هاي اينستاگرامش را خودش مي گيرد و يک نرم افزار از خودش هم براي کاربران ios و اندرويد معرفي کرده است!

چهره هايي که مسئول اينستاگرام دارند!

حضور سياسيون در فضاي مجازي آنقدر حساس است که اکثر صفحات آنها توسط يک ادمين گردانده مي شود و به جز واکنش هاي رسمي و عادي، خبر خاصي در اين صفحات نيست. اما با اين حال طبيعي به نظر مي رسد که صفحه رئيس جمهور يک کشور با بيش از ۳۸۰ هزار دنبال کننده، در رتبه اول به لحاظ اقبال کاربران باشد. ادمين صفحه حسن روحاني فقط صفحه رسمي مربوط به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با همان نام معروف khamenei.ir را فالو کرده است.

وزيرامورخارجه، محمدجواد ظريف هم با اختلاف ۳۰ هزار فالوئر کمتر در رتبه دوم است. نکته جالب در ميان چهره هاي سياسي حضور وحيديامين پور در ميان ده نفر اول بيشترين دنبال کننده سياسي است. با توجه به اينکه او تابه حال مسئوليت سياسي هم نداشته و صرفا به عنوان کارشناس سياسي در رسانه ها حاضر مي شود، تعداد فالوئر هاي او قابل توجه است.  يامين پور ۷۸ هزار دنبال کننده دارد و پرکامنت ترين عکس او؛ تصويري در رابطه با شادي مردم در خيابان ها بعد از توفق وين است که ۱۴۰۰نفر درباره آن عکس باهم بحث کرده اند.

اما هستند کساني هم که به خاطر نسبت هايشان با افراد سياسي يا ديگر افراد مشهور صفحات مجازي پر رونقي دارند. سيداحمدخميني فرزند سيدحسن خميني، به خاطرهمين نسبت پدرو پسري و انتشار تصاوير خاص از پدرش يک و نيم ميليون دنبال کننده دارد و با ميانگين هفته اي ۴ عکس و ۴هزار لايک در هر عکس، حسابي معروف شده است.

شهاب مرادي محبوب ترين روحاني فضاي مجازي

صفحات مجازي روحانيون اغلب توسط طرفدارن آنان راه اندازي و اداره مي شود اما اتفاقا محبوب ترين پيج ميان روحانيون و چهره هاي مذهبي توسط صاحب صفحه اداره مي شود. «شهاب مرادي» با ۱۶۵ هزار فالوئر محبوب ترين روحاني اينستاگرام است. محمدرضا زائري نيز اگرچه از نظر دنبال کننده از صفحاتي چون «آيت الله بهجت» «شيخ حسن انصاريان» و «عليرضا پناهيان» پايين تر است اما مانند شهاب مرادي مسئوليت صفحه اينستاگرامش برعهده خودش بوده و با طرح موضوعات بعضا جنجالي و پربحث حضور پررنگي در اينستاگرام دارد.

مداح ها هم در همين طيف مذهبي جا مي گيرند. سيدمجيد بني فاطمه، محمدرضا طاهري و حاج منصور ارضي در رتبه هاي اول تا سوم اين جدول مداحان معروف هستند. نکته جالب درمورد مداحان استفاده از عکس هاي شخصي درصفحه اينستاگرامشان است. به عنوان مثال پرکامنت ترين پست محمدرضا طاهري مربوط به حضور وي و حاج محمود کريمي در باشگاه بدن سازي است!


نویسنده : نعیمه موحد
منبع : خبرگزاري مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها