City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

دوچرخه سواري در ارديبهشت ماه منطقه طالقان (1394/07/18)

ارديبهشت که از راه برسد، طالقان يکپارچه سبزپوش است؛ منطقه اي زيبا و منحصر به فرد که يکي از مکان هاي ديدني براي گشت و گذار در بهار است. طالقان با جاذبه هاي طبيعي مختلفش،، بهترين جا براي رکاب زدن در کنار طبيعت بهاري است.
دوچرخه سواري در ارديبهشت ماه منطقه طالقان

به گزارش بزنيم بيرون ، ارديبهشت که از راه برسد، طالقان يکپارچه سبزپوش است؛ منطقه اي زيبا و منحصر به فرد که يکي از مکان هاي ديدني براي گشت و گذار در بهار است. طالقان با جاذبه هاي طبيعي مختلفش، با درياچه و کوه هاي پيرامونش، با روستاهاي زيبا و تاريخي اطرافش، بهترين جا براي رکاب زدن در کنار طبيعت بهاري است. منطقه کوهستاني طالقان در 90 کيلومتري از شهر کرج قرار گرفته و به تهران هم نزديک است، به همين دليل در بهار خيلي ها براي دوچرخه سواري به آنجا مي روند.

گذر از کوچه باغ ها و دشت هاي زيباي اين منطقه با دوچرخه، همراه با آواز پرندگان و هواي خوش بهاري، حس فوق العاده زيبايي براي شما به همراه خواهد داشت. منطقه اي که با همه اين سرسبزي ها، فاصله کمي با بزرگراه کرج - قزوين دارد. در اين مطلب، پيشنهاد دوچرخه سواري در اين منطقه را برايتان در نظر گرفته ايم. مي توانيد در يکي از تعطيلات آخر هفته راهي آنجا شده تا از آب و هواي خوش فصل بهار در اين منطقه نهايت لذت را ببريد.
 


چه سبز بود دره من

اولين جاذبه اي که در ورود به منطقه طالقان در بالاي گردنه مي بينيد. قله زيباي شاه البرز و کوه هاي اطرافش است و به تدريج که سرازير مي شويد، درياچه سد طالقان پيش چشم تان مي آيد. جاده به تدريج از کنار اين درياچه زيبا مي گذرد تا به شهر «شهرک» مي رسيد. رودخانه اي خروشان که در فصل بهار از وسط شهرک مي گذرد با پارک ساحلي مشرف به آن و دشت ها و کوه هاي پوشيده از چمن هم واقعا تماشايي است.


کجا بمانيم؟

اقامت در کوهستان و ستاره

اگر نمي خواهيد بار دوچرخه تان را با کيسه خواب و چادر سنگين کنيد، براي اقامت راهي اقامتگاه هاي ساده و راحت طالقان شويد که معمولا خيلي هم گران نيستند.

اقامتگاه

نشاني

شماره تلفن (0364)

همرو

بعد از پليس راه، کلوندر

09361865686 و 09125626057

کوهستان سفيد

حسنجون سيد آباد

4722208

ستاره آبي

روستاي جزن

09123406970

عزيز و نگار

جاده سد، روستاي آردکان

09122862231


چطور برسيم؟

در راه قزوين

جاده دسترسي به طالقان تقريبا 50 کيلومتر بعد از کرج به سمت قزوين با تابلو مشخص شده و بعد از گذشتن از «زياران» و يک گردنه، وارد منطقه طالقان مي شود. البته يک راه خاکي شرق طالقان را به جاده چالوس و راه ديگر غرب طالقان را به منطقه الموت وصل مي کند که به دليل برف گير بودن گردنه فقط در تابستان قابل استفاده است. بهتر است با خودروي شخصي تا مرکز بخش يعني «شهرک» برويد و آن را پارک کنيد يا در کرج سوار ميني بوس ها يا سواري هاي طالقان شويد.

چطور بگرديم؟

دوچرخه ها و کوه ها

ارديبهشت ديرهنگام طالقان، ورزشکاران را به سوي اين منطقه تماشايي مي کشاند. اگر دوچرخه سواريد، فرصت رکابزني در اين منطقه سبز کوهستاني را از دست ندهيد. مسير دوچرخه سواري از «شهرک» شروع شده و به همين شهر هم خاتمه مي يابد. ارتفاع شهرک در کنار رودخانه 1800 متر از سطح درياي آزاد است.


* از شهرک تا بزج؛ رفت و برگشت 15 کيلومتر، 2 ساعت: ابتدا به سمت شمال شرق شهر «شهرک» رکاب مي زنيد. در انتهاي شهر با ديدن تابلوي روستاهاي «جزينان» و «خسبان» از مسير اصلي وارد فرعي مي شويد. به تدريج دشت زيبايي از پشت خانه ها نمايان مي شود. جاده با شيب ملايمي پيش مي رود تا در اولين دو راهي با توجه به تابلو خسبان، بايد به سمت راست مي پيچيد و بعد از گذشتن از پل رودخانه و يک سربالايي کوچک به روستاي خسبان مي رسيد.

در همان ابتداي روستا و در امتداد رودخانه کوچکي که در ورودي روستا قرار دارد، جاده خاکي به سمت شمال در کنار مسير آب امتداد پيدا مي کند. مسير را که ادامه دهيد، به آبشار «بزج» مي رسيد که روستاي باصفاي «بزج» هم درست بالاي صخره اي که آبشار سرازير مي شود، قرار دارد. بعد از کمي استراحت و آب بازي، همان مسيري که رکاب زده بوديد به سمت اولين ميدان شهرک برگرديد.

*از شهرک تا ميراش؛ رفت و برگشت 30 کيلومتر، 4 ساعت: در ميدان اصلي شهرک بايد به سمت مراکز اداري شهر در جاده «حسن جون» و «هرنج» رکاب بزنيد. جاده با شيب ملايمي درگذر از کوچه باغ هاي زيبا به روستاي حسن جون در کنار رود پر آب حسن جون مي رسد. در انتهاي روستا، در کنار قبرستان «سيدآباد»، جاده خاکي در کوهي با خاکي قرمز رنگ ارتفاع مي گيرد و دوچرخه سواري نفسگيري تا «امامزاده قاضي» خواهيد داشت.


امامزاده در ارتفاع 2 هزار و 150 متري از سطح درياست و يک چشمه گوارا، حياط و بالکن هايي با چشم انداز زيبا به طالقان و کوه هاي اطراف دارد. بعد از کمي استراحت جاده پاکوبي در غرب امامزاده را که با کمي شيب به بالاي تپه مي رسد طي کرده تا به درياچه «ميراش» و روستاهاي «آرتون» و «دنيليد» برسيد با احتياط در مسير پاکوب سرازير شده و به سمت برکه ميراش رکاب بزنيد. از آنجا به سمت روستاي آرتون يا دنبليد رکاب زده وارد جاده آسفالت شده اين جاده شما را به کنار درياچه سد طالقان مي رساند. وقتي به روستاي «اردکان» و جاده ساحلي رسيديد به سمت چپ يا همان شرق رکاب بزنيد تا بعد از گذشتن از پل رودخانه شاهرود و از «شهرک» شويد.


منبع : همشهري سرزمين من

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید



تگ ها