City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آيا عجيب‌ترين و شگفت‌انگيزترين مناطق جهان را مي‌شناسيد؟ (1394/07/24)

جاذبه‌هاي گردشگري ديدني و ماورايي در جهان انگشت شمارند. در اينجا چند نمونه از بکرترين و شگفت‌انگيزترين مناطق ديدني جهان را معرفي مي‌کنيم.
آيا عجيب‌ترين و شگفت‌انگيزترين مناطق جهان را مي‌شناسيد؟

تا به حال به اين فکر افتاده‌ايد که به جاي رفتن به پاريس و ديدن برج ايفل، به يکي از نقاط ماورايي روي کره زمين رفته و اسرارآميزترين مناطق جهان را ببينيد؟ در اين‌جا چند نمونه از شگفت‌انگيزترين و ديدني ترين جاذبه هاي گردشگري و نقاط ماورايي کره زمين را به شما معرفي مي‌کنيم، شايد دفعه بعد که قصد سفر داشتيد سري هم به اين مناطق زديد.


کوير سفيد، پارک ملي مصر

وقتي براي اولين‌بار قدم در کوير سفيد يا صحراي بيضا مي‌گذاريد، احساس مي‌کنيد مانند آليس در سرزمين عجايب هستيد. منارها و صخره‌هاي اين بيابان با رنگ سفيد خيره‌کننده خود حقيقتا فرازميني و ماورايي به نظر مي‌رسند. اين صخره‌هاي عجيب شبيه آبنبات‌هاي يخ‌زده هستند و بعد از حدود 300 کيلومتر مربع گشت‌وگذار در اين کوير، صخره‌هاي آن کم‌کم شبيه اشکال سورئال با فرم‌هاي آشنايي چون: مرغ، شترمرغ، باز و اشکالي غيرطبيعي به نظر مي‌رسند.

کوير سفيد، مصر، صحراي بيضا، اجسام سورئال

 


دره آنتلوپ، ايالات متحده آمريکا

اين دره عجيب و ماروايي يکي از محبوب‌ترين دره‌هاي آريزوناست که بازديدکنندگان آن تنها مي‌توانند با تورهايي به رهبري ناواهوها (مردم هندي - آمريکايي نيومکزيکو و آريزونا) براي بازديد آن بروند. باد و آب، سنگ‌هاي اين دره را به فرم‌هاي عجيب و غريبي حکاکي کرده‌اند به طوريکه انگار نور و سايه در ميان آن‌ها قايم‌باشک بازي مي‌کنند. کمتر از يک چهارم مايل که در اين دره عجيب قدم بزنيد، اشکال و فرم‌هايي را مشاهده خواهيد کرد که روياي هر عکاسي هستند.

دره آنتلوپ، حکاکي روي سنگ، نقشه هاي توپوگرافي

 


کاپادوکيه، ترکيه

کاپادوکيه مانند تکه‌اي بهشتي است که از يک داستان تخيلي کنده شده و روي زمين و دشت آناتولي قرار گرفته است. اين منطقه تپه‌هايي با اشکال هندسي عجيب شبيه به آرايش شش گوشه لانه زنبورعسل دارد. توپوگرافي خارق‌العاده اين منطقه با تاريخ بشريت در آن تطابق دارد. مردم کاپادوکيه سال‌هاي زيادي است که از سنگ‌هاي نرم اين منطقه به عنوان سرپناه‌هاي زيرزميني به سبک انسان‌هاي غارنشين استفاده مي‌کنند. کليساهاي صخره‌اي آبرنگي، قنات‌ها و هتل‌هاي جالب کاپادوکيه تجربه‌اي از زندگي غارنشيني در قرن 21 به شما هديه مي‌دهند.

کاپادوکيه، ترکيه، غارنشيني، قرن 21

 


ساگاردا فاميليا، اسپانيا

يکي از شاهکارهاي شهر بارسلون، کليسايي مدرن به نام ساگاردا فاميليا يا خانواده مقدس است که ساخت آن از سال 1882 شروع شده و پيش‌بيني‌ مي‌شود که تا سال 2026 هم تمام نشود! طراح اين کليساي خارق‌العاده آنتونيو گائودي، معمار مشهور اسپانيايي بود که 15 سال آخر زندگي خود را صرف ساخت اين کليسا نمود. کليساي خيال‌انگيز ساگاردا فاميليا با الهام از طبيعت و تا حدودي به سبک معماري گوتيک ساخته شده است. قدم‌زدن در دروازه‌هاي خيالي اين کليسا مانند راه‌رفتن در يک داستان افسانه‌اي است، جايي که در آن جنگلي از شاخه‌هاي سنگي به سمت سقفي از نور بالا مي‌روند. کليساي ساگاردا با جزئيات و نمادهاي فوق‌العاده زيباي خود، شما را ساعت‌ها به فکر و خيال فرو مي‌برد.

کليساي ساگاردا فاميليا، افسانه‌هاي تاريخي، اسپانيا

 


مونت سنت ميشل، فرانسه

اين يکي از نمادين‌ترين تصاوير فرانسه است. منارهاي باريک و بلند، باروهاي تنومند و دامنه‌هاي صخره‌اي مونت سنت ميشل که به طرز چشم‌گيري از دريا به سمت آسمان رفته‌اند. به گفته يکي از اساطير سلتيک، مونت سنت ميشل، آرامگاهي فرازميني در دل درياست که ارواح مردگان به آنجا فرستاده مي‌شوند. اين بناي زيبا سرشار از افسانه و تاريخ است و با رفتن به آن احساس خواهيد کرد که با پاي برهنه به ميان امواج و شن و ماسه رفته‌ايد.

 

 

 

مونت سنت ميشل، ارواح ، آرامگاه

 


چشمه‌هاي پاموکاله، ترکيه

يکي از گنجينه‌هاي کشور ترکيه، چشمه‌هاي پاموکاله است که به خاطر داشتن پله‌هايي از جنس تراورتن مشهور است. اين قصر پنبه‌اي يک سراب سفيد در روز و يک پيست اسکي عجيب در شب است. مردم معتقدند که حمام‌کردن در اين چشمه‌هاي زيبا و اسرارآميز که قدمت آن‌ها به رم باستان مي‌رسد، شفاي بسياري از بيماري‌هاست.

چشمه هاي آب گرم، پاموکاله، ديدني‌هاي ترکيه

 


کوه نمرود، پارک ملي ترکيه

تا سال 1881 هيچکس چيزي درباره کوه نمرود يا نمرود داغ نمي‌دانست تا وقتي که دولت عثماني يک مهندس آلماني را استخدام کرد تا اين منطقه را براي جاده‌سازي ارزيابي کند و او و گروهش در کمال شگفتي به اين مجسمه‌هاي سنگي در قله کوه رسيد. اين مجسمه‌هاي غول‌پيکر در زمان پادشاه رم ساخته شد. او که عاشق قدرت‌نمايي و انجام کارهاي مافوق بشري بود، مجسمه‌هايي که از خود او و خدايان ساخته شده بودند را در ميان صخره‌هاي اين کوه قرار داد و سپس دستور داد تا کوهي به ارتفاع 50 متر در ميان آن‌ها ساخته شود. زمين‌لرزه‌هايي که در طول تاريخ اتفاق افتاده‌اند، باعث شدند که سرهاي اين مجسمه‌ها جدا شده و روي زمين بيفتند و امروزه اين مجسمه‌هاي غول آسا با سرهايي به ارتفاع 2 متر، در سکوت مطلق مشغول تماشاي زمين هستند.

کوه نمرود، مجسمه‌هاي غول پيکر، پادشاه رم

 


شبه جزيره اسنيفيلسنس، ايسلند

شبه جزيره اسنيفيلسنس با سواحل شن و ماسه‌اي و گدازه‌هاي گوگردي آتشفشاني خود يکي از زيباترين و ماورايي‌ترين مناطق ايسلند است. قطعا زماني‌که ژول ورن از جايي به نام دروازه جادويي مرکز زمين نام مي‌برد، روي منطقه‌اي شبيه به اينجا ايستاده بوده. ممکن است شما اعتقادي به چاکراه‌هاي زمين نداشته باشيد اما با رفتن به اين شبه جزيره، بدون شک نيروهاي بسيار قوي را در امتداد سواحل زيباي آن احساس خواهيد کرد.

شبه جزيره، چاکراه‌هاي زمين، ژول ورن

 


سوکوترا، يمن

سوکوترا يکي از بزرگترين و غيرقابل دسترس‌ترين جزاير کشور يمن است. اين جزيره با فاصله‌اي به طول 510 کيلومتر از جزيره اصلي و در انزواي کامل و به دور از ديگر نقاط جهان قرار گرفته است. شايعات درباره اين جزيره زياد است و بر اساس يکي از اين شايعات، اين جزيره در گذشته پناهگاهي براي اژدها و ققنوس‌ها بوده است. بسياري از جانداران و گياهان اين منطقه در هيچ کجاي دنيا يافت نمي‌شوند. حدود 850 گونه گياهي در اين منطقه وجود دارند که معروف‌ترين آن‌ها درختان پهن وکوتاهي به نام خون اژدها هستند که ساليان زيادي عصاره قرمز رنگ آن‌ها به عنوان خون اژدها فروخته مي‌شد.

سوکوترا، کشور يمن، جنگل‌هاي عجيب، درخت اژدها

 


متئورا، يونان

امکان ندارد اولين لحظه‌اي که چشمتان به متئورا مي‌افتد را فراموش کنيد، جايي که ستون‌هاي سنگي روبه آسمان دارد و تعداد انگشت شماري صومعه که قدمت آن‌ها به قرن 14 مي‌رسد در آن به چشم مي‌خورد. اين چشم‌انداز باستاني مي‌تواند الهام‌بخش يک داستان تخيلي مربوط به زمان آينده باشد. مدتي است که پله‌هاي سنگي جايگزين طناب‌هايي شده‌اند که راهبان از آن‌ها به عنوان پله براي رسيدن به صومعه استفاده مي‌کردند. اين برج‌هاي ديدني و جذاب امروزه به يکي از مناطق مورد علاقه کوهنوردان تبديل شده است.

متئورا، يونان، صخره نوردي، کوه نوردي، راهبان صومعه


تهيه و ترجمه: مجله اينترنتي ستاره


منبع : مجله اينترنتي ستاره ها

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها

هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان هيجان انگيز ترين هاي هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جهان ترين هاي هيجان انگيز هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري ترين هاي جهان جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان جهان هيجان انگيز جهان ترين هاي جهان جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز ترين هاي جهان هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان هيجان انگيز جهان ترين هاي هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز جهان ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز ترين هاي جهان هيجان انگيز ترين هاي جهان جاذبه هاي گردشگري جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري ترين هاي جهان جاذبه هاي گردشگري جهان هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي جهان هيجان انگيز ترين هاي جهان هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي هيجان انگيز جهان ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي هيجان انگيز جهان ترين هاي جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري ترين هاي جهان هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي هيجان انگيز ترين هاي جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز ترين هاي جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري جهان هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي هيجان انگيز جهان هيجان انگيز ترين هاي جاذبه هاي گردشگري جهان ترين هاي هيجان انگيز جاذبه هاي گردشگري جهان جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز ترين هاي جهان ترين هاي جاذبه هاي گردشگري هيجان انگيز جهان جاذبه هاي گردشگري ترين هاي هيجان انگيز