City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران (1394/07/24)

رفتن به طبيعت يکي از تفريحاتي است که مردم در فصل هاي گرم به وفور آن را انجام مي دهند. يکي از زيبايي هاي طبيعت نيز پارک هاي جنگلي هستند که در کنار چشم اندازهاي طبيعي و زيبا، امکانات رفاهي دست‌ساز بشر نيز دارند و مردم مي توانند از آنها بهره بگيرند.
بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران

به گزارش بزنيم بيرون ، براي آشنايي با زيباترين و بزرگ ترين پارک ها جنگلي کشور با ما همراه باشيد.


پارک جنگلي باراجين (شهر قزوين)
پارک جنگلي باراجين يا پارک جنگلي فدک در منطقه باراجين شهر قزوين واقع شده است. اين بوستان با مساحت ۱۵۰۰ هکتار بزرگ ترين پارک جنگلي کشور محسوب مي شود. قله مردمي، رودخانه ارنزک، دسترسي آسان و اشراف به شهر قزوين را مي توان از ويژگي هاي بوستان باراجين دانست.

از امکانات اين بوستان مي توان به زمين چمن، پيست هاي دوچرخه سواري و موتورسواري، سينماي تابستانه، شهربازي درفک، آب نماهاي مختلف و کمپينگ ارزان قيمت براي مسافران اشاره کرد.

 

يکي از مهم ترين پروژه هاي در دست اقدام در اين بوستان، پروژه دهکده حيات طبيعت است؛ اين مجموعه که در زميني بالغ بر ۷۰ هزار متر مربع در حال احداث است يک مرکز با کاربري آموزشي، تحقيقاتي و گردشگري است و از امکاناتي نظير مزرعه گاوميش ها، حيوانات اهلي ،سوله گوزن ها، کبوترخانه، باغ خزندگان، سالن تاکسيدرمي، آمفي تئاتر، برکه و آبشار، آکواريوم، خانه روستايي، پارکينگ، سالن پذيرايي و فروشگاه بر خوردار است.

 

   پارک جنگلي ميرزا کوچک‌خان (شهر آمل)
پارک جنگلي نمونه گردشگري ميرزا کوچک‌خان هراز در ۱۶ کيلومتري شهر آمل استان مازندران در جاده هراز قرار دارد. اين پارک زيبا با جنگل‌هاي انبوه و همراه با جاده‌اي زيبا يکي از بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي در خاورميانه و دومين پارک جنگلي بزرگ استان مازندران است، رودخانه هراز که از ضلع خاوري اين پارک مي‌گذرد، جلوه خاصي به جنگل بخشيده ‌است.

   بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

 اين پارک داراي امکانات تفرجگاهي آلاچيق، آب آشاميدني، سرويس دستشويي، اجاق، ميز و نيمکت، رستوران و قهوه خانه، سکوي چادر و وسايل بازي کودکان، جايگاه سوارکاري و سه مدخل ورودي است. از جاذبه هاي اين پارک بايد به جاده جنگلي، آبشار ماهان، هزار پله، چشمه آب سرد، درختان کهنسال، مرتع جنگلي و درختان ميوه‌اي اشاره کرد.

 
پارک جنگلي شورآب (شهر خرم‌آباد)
پارک جنگلي شورآب يکي از پارک هاي طبيعي اطراف شهر خرم‌آباد است. اين پارک طبيعي در کيلومتر ۲۵ جاده خرم‌آباد به پلدختر واقع شده است و داراي جاده دسترسي آسفالت، آلاچيق و ديگر امکانات رفاهي است. پارک جنگلي شورآب به دليل وجود درختان انبوه بلوط و آب هواي معتدل هر سال در فصل بهار گردشگران بسياري را خود جذب مي کند.

   بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

 پارک جنگلي مخمل‌کوه (شهر خرم‌آباد)
پارک جنگلي مخمل‌کوه يکي از پارک هاي طبيعي اطراف شهر خرم‌آباد است. مساحت اين پارک ۵۰۰ هکتار است، پارک جنگلي مخمل‌کوه در مسير خرم‌آباد به الشتر و در کيلومتر ۱۵ اين جاده واقع شده و داراي جاده دسترسي آسفالت، آلاچيق، و ديگر امکانات رفاهي است.

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران     

پارک جنگلي چالدره (شهر تنکابن)
پارک جنگلي چالدره در استان مازندران در فاصله ۱۸ کيلومتري مسير تنکابن واقع شده‌است. ارتفاع از سطح دريا اين پارک ۴۰۰ متر مي‌باشد. اين پارک با ۹۴ هکتار وسعت در بين دو رود سه هزار و دو هزار و محل تقاطع اين دو رود قرار دارد. پارک جنگلي چالدره جزو جنگل‌هاي جلگه‌اي محسوب مي‌شود.

   بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

پارک جنگلي سي‌سنگان (شهر نوشهر)
اين پارک که در ۲۷ کيلومتري جاده نوشهر به نور قرار دارد، از شمال به درياي خزر، از جنوب به سلسله جبال البرز محدود مي‌شود. مساحت اين پارک در حدود ۶۰۲ هکتار است و زيستگاه انواع گونه‌هاي درختي، درختچه‌اي خشبي و علفي و جانوري است.

اين پارک بخش ساحلي نيز دارد. بخش‌هاي ساحل به مساحت ۳۰ هکتار در حاشيه جاده قرار دارد و درختان و درختچه‌هايي همچون توسکا، لرگ، بلوط، آزاد، ليلکي، انجير، داغداغان، انار، ازگيل، سرخ وليک، گوجه جنگلي، توت، سياه تلو، سياه ال و سياه اربه در اين قسمت قرار دارند. 

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران  

از تفريحات پارک و ساحل سي‌سنگان مي توان به جت اسکي، قايق سواري، اسب سواري، کارتينگ، واليبال ساحلي و بازي‌هاي رايانه‌اي اشاره کرد. در اين بوستان پستانداراني چون شوکا، مرال، خرس قهوه‌اي، پلنگ، روباه، گربه جنگلي، گراز و شغال زيست مي‌کنند.

پارک جنگلي کشپل (شهر چمستان)
تفرجگاه جنگلي کشپل چمستان در حوزه استان مازندران شهرستان نور شهر چمستان در مسير ييلاقي لاويج و در حد فاصل 2.5 کيلومتري از چمستان واقع شده ‌است. اين پارک حدود 7.21 هکتار مساحت دارد.

 

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران 

 پارك جنگلي سراوان (جاده رشت به قزوين)
پارك جنگلي سراوان به مساحت 1487 هكتار با داشتن طبيعتي بسيار زيبا و چشمگير در قسمت غربي جاده رشت به قزوين و در فاصله 17 كيلومتري از مركز استان واقع شده است.

    بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

 پارك سراوان جاذبه هاي خاص طبيعي و گونه هاي متنوع درختي و درختچه اي، پرندگان و جانوران گوناگون دارد. از جمله امكانات رفاهي آن مي توان به آلاچيق، ميز و نيمكت، كباب پز، محوطه بازي براي كودكان، وسايل بازي كودكان، سطل زباله، سرويس بهداشتي، سكوي نصب چادر و ... اشاره کرد.
  
پارك جنگلي امام زاده هاشم (جاده رشت به تهران)
اين پارك در كيلومتر 25 جاده رشت به تهران به بخش امام زاده هاشم كه از توابع شهرستان رشت به مساحت 8 هكتار واقع گرديده است.
اين پارك به دليل قرار گرفتن در منطقه زيارتي امام زاده هاشم، از استقبال زيادي توسط زائرين و گردشگران بين راهي كه در هنگام مسافرت به تهران يا از تهران به رشت قصد استراحت دارند، برخوردار است.

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران
از امكانات رفاهي داخل پارك مي توان به تاسيسات آب و سرويس هاي بهداشتي، سكوي نصب چادر و محيط جنگلي دلپذير آن نام برد.
 
پارك جنگلي ماسوله (شهر ماسوله)
شهر ماسوله در فومن جلوه هاي خاص طبيعي دارد به طوري كه در گذشته از ماسوله به نام شهر صخره ها نام مي بردند.

  بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران  

پارك جنگلي ماسوله 2041 هكتار وسعت دارد و قسمت اعظم آن كوهستاني و ميانبند است. فاصله اين پارک تا مركز استان 62 كيلومتر و تا فومن 35 كيلومتر است. منطقه فوق با توجه به ويژگي هاي تاريخي و ژئومورفولوژي و اقليم خزري توام با كوهستاني يكي از مهم ترين سايت هاي ايرانگردي است. ويژگي هاي سنتي بناهاي ماسوله به طرز زيبا و با اصول مهندسي سنتي و معماري خاص به سمت كوهپايه بنا شده است و چشم انداز آنها به صورت پلكاني از كوه به دره و وضعيت منحصر به فرد آن سالانه، پذيراي مشتاقان بي‌شماري است.
 
پارك جنگلي قلعه رودخان (شهر فومن)
پارك جنگلي قلعه رودخان به مساحتي بالغ بر 1870 هكتار كه قسمت اعظم آن كوهستاني و ميان بند مي باشد، داراي طبيعتي بسيار زيبا و چشمگير است و در جوار روستاي قلعه رودخان در فاصله 20 كيلومتري جنوب شرقي فومن قرار دارد.

   بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

 اين پارك علاوه بر جاذبه هاي خاص طبيعي خود داراي ويژگي منحصر به فرد ديگري همچون قلعه رودخان يا قلعه حسامي نيز هست. اين قلعه از بزرگ ترين دژهاي نظامي ايران و گيلان است و پيشينه آن به قرن پنجم يا ششم هجري قمري مي رسد.

پارك جنگلي دكتر درستكار (جاده رشت به آستارا)
پارك جنگلي دكتر درستكار حدود 1071 هكتار مساحت و طبيعتي بسيار زيبا و چشمگير دارد. اين پارک در 78 كيلومتري از مركز استان در مسير اصلي جاده رشت به آستارا واقع شده است. اين پارک در کنار كوه و دريا قرار دارد و به همين دليل قطب سياحتي و تفريحي استان به شمار مي رود. از جمله امکانات رفاهي اين پارک جنگلي بايد به آلاچيق، سكوي نصب چادر، سرويس بهداشتي، ميز و صندلي و نيمكت، كباب پز، سطل زباله و ... اشاره کرد.

 

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران  

پارك جنگلي بي بي يانلو (آستارا)
پارك جنگلي بي بي يانلو به وسعت 1512 هكتار، جزو جنگل هاي هيركاني غربي است كه در ضلع جنوب غربي شهرستان آستارا واقع شده است و فاصله آن تا آستارا پنج كيلومتر مي باشد.

  بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

 اين پارك جاذبه هاي طبيعي زيبا و خاصي دارد. علاوه بر تنوع گونه هاي جانوري، چندين دره با دامنه هاي پوشيده از جنگل و يال هاي نسبتا بلند و چندين قله دارد و چشم انداز منحصر به فرد و جالب توجه اي ايجاد كرده است.

پارک جنگلي مشگين‌شهر
پارک جنگلي مشگين‌شهر در کناره غربي رود خياوچاي و به موازات آن در بالا دست رودخانه قرار دارد. اين پارک تقريبا بيضوي بطول ۵ کيلومتر است و با جاده کشي در مسير رودخانه بر طول مسير بالارونده آن افزوده شده است.

  بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

پارک جنگلي خرگوش دره (تهران)
پارک جنگلي خرگوش دره با مساحتي بيش از ۱۰۰ هکتار در منطقه ۲۲ شهرداري تهران و در مجاورت مجموعه ورزشي آزادي و آزادراه هاي تهران - کرج و آزادگان واقع شده است.

  بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

پوشش گياهي اين مجموعه بيشتر از درختان کاج و سرو و اقاقيا تشکيل شده است. اين بوستان جزو کمربند سبز تهران محسوب مي شود و به منظور تلطيف هواي تهران احداث گرديده است.

بوستان مسافران به مساحت ۱۲ هکتار و با هدف اسکان موقت مسافران و تماشاچيان مسابفات فوتبال در اين پارک ساخته و راه اندازي شده است.

پارک جنگلي کوهسار (تهران)
بوستان جنگلي کوهسار در شمال‌باختر شهر تهران واقع شده است. اين بوستان جنگلي که در دامنه رشته‌کوه البرز قرار دارد در منطقه ۵ شهرداري تهران واقع شده است. بوستان جنگلي يا کوهستاني کوهسار در شمال‌باختر محله شهران و شمال محله کن قرار دارد. راه دسترسي به اين بوستان از طريق بزرگراه آبشناسان (ايرانپارس) ممکن است. همچنين در درون بوستان، جاده ماشين‌رو نيز وجود دارد که از طريق آن مي‌توان به مناطق بالايي بوستان دسترسي داشت.

  بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

 پارک جنگلي لتمال کن (تهران)
پارک جنگلي لتمال کن با مساحتي بيش از۱۰۰ هکتار در ارتفاعات منطقه ۲۲ شهرداري تهران و شمال بزرگراه همت واقع شده‌است. ارتفاع اين بوستان جنگلي ۱۸۰۰ متر از سطح دريا مي‌باشد و در طرح تفصيلي تهران جزو کمربند سبز شهر تهران و طرح گلگشت تهران محسوب مي‌گردد.

 
پارک جنگلي لتمال کن داراي پوشش گياهي متنوعي است که شامل درختان زبان گنجشک، بربيس، ارغوان و کاج مي‌باشد.

بوستان جنگلي لتمال کن در مسير وزش بادهاي شرقي - غربي تهران واقع شده‌است و سهم به سزايي در تلطيف هواي شهر تهران به خصوص حوزه غرب آن داراست. اين پارک به دليل امکانات مناسب و دارا بودن مسيرهاي پياده روي از مقاصد گردشگري و کوه پيمايي شهروندان تهراني محسوب مي‌گردد.

 بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران
پارک جنگلي پرديسان (تهران)
بوستان جنگلي پرديسان يکي از بوستان‌هاي بزرگ و مشهور شهر تهران است. اين بوستان در منطقه ۲ شهرداري تهران قرار دارد.

اين بوستان که در شمال غربي تهران واقع شده‌است، از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شيخ فضل‌الله نوري، از غرب به مسيل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکيم و محله بلوار مرزداران محدود مي‌شود. بزرگراه يادگار امام در راستاي شمالي/جنوبي، اين بوستان را به دو بخش تقسيم مي‌کند که پيوند آن‌ها به وسيله دو پل برقرار شده‌است.

بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران  

از امکانات اين بوستان مي‌توان به موزه تنوع زيستي، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. وجود موزه تنوع زيستي با انواع حيوانات و حشرات تاکسيدرمي شده، و بعضا زنده، يکي ديگر از جذابيت‌هاي اين پارک جنگلي است. ساختمان سازمان حفاظت محيط زيست ايران نيز در قسمت جنوبي اين بوستان قرار دارد.

پارک جنگلي چيتگر (شهر تهران)
اين بوستان از شمال به زمين‌هاي چيتگر، از جنوب به آزادراه تهران-کرج از غرب به آزادشهر و پيکان‌شهر و از شرق به منطقه خرگوش‌دره محدود مي‌شود. اين پارک با ۱۴۵۰ هکتار زمين پردرخت از بزرگ‌ترين بوستان‌هاي جنگلي استان تهران است.

  بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

هدف از احداث اين بوستان جنگلي که در آغاز مسير وزيدن باد غربي به شهر تهران قرار گرفته، بالا بردن مقدار اکسيژن هواي تهران بوده‌است. اين پارک داراي يک پيست و مسيرهاي دوچرخه‌سواري و امکانات اسکيت‌سواري است.

پارک جنگلي لويزان (تهران)
پارک جنگلي لَويزان يکي از پارک‌هاي جنگلي شهر تهران و بخش شميرانات است که بيش از 1000 هکتار وسعت دارد و در شمال شرق پايتخت واقع گرديده است.

    بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران

  اين پارک جنگلي از شمال به بزرگراه شهيد بابايي، از جنوب به شمس آباد، از شرق به شهرک اميد، باغ پرندگان و از غرب به ده لويزان محدود مي شود. اين پارک در ۱۳ کيلومتري مرکز شهر قرار دارد و بزرگ ترين فضاي سبز شهر تهران به حساب مي آيد.

پارک جنگلي وردآورد (تهران)
پارک جنگلي وردآورد يکي از پارک‌هاي جنگلي استان تهران است که از نظر بزرگي در مرتبه دوم مي‌باشد. اين پارک در کوه‌هاي وردآورد و در کنار آزادراه ۲ قرار دارد.

    بزرگ ترين پارک‌هاي جنگلي ايران,پارک‌هاي جنگلي ايران


منبع : برترين ها

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها

پارک هاي جنگلي ايران معرفي پارک هاي جنگلي پارک هاي ايران پارک هاي معرفي جنگلي پارک هاي پارک هاي ايران جنگلي معرفي ايران پارک هاي ايران جنگلي ايران معرفي معرفي پارک هاي معرفي جنگلي معرفي ايران پارک هاي جنگلي ايران پارک هاي جنگلي معرفي پارک هاي ايران جنگلي پارک هاي ايران معرفي پارک هاي معرفي جنگلي پارک هاي معرفي ايران جنگلي پارک هاي ايران جنگلي پارک هاي معرفي جنگلي ايران معرفي جنگلي ايران پارک هاي جنگلي معرفي پارک هاي جنگلي معرفي ايران ايران پارک هاي جنگلي ايران پارک هاي معرفي ايران جنگلي پارک هاي ايران جنگلي معرفي ايران معرفي پارک هاي ايران معرفي جنگلي معرفي پارک هاي جنگلي معرفي پارک هاي ايران معرفي جنگلي پارک هاي معرفي جنگلي ايران معرفي ايران پارک هاي معرفي ايران جنگلي پارک هاي جنگلي ايران معرفي پارک هاي ايران معرفي جنگلي پارک هاي معرفي جنگلي ايران پارک هاي ايران جنگلي معرفي پارک هاي ايران معرفي جنگلي پارک هاي جنگلي معرفي ايران جنگلي پارک هاي ايران معرفي جنگلي پارک هاي معرفي ايران جنگلي ايران معرفي پارک هاي جنگلي ايران پارک هاي معرفي ايران پارک هاي جنگلي معرفي ايران جنگلي پارک هاي معرفي ايران معرفي پارک هاي جنگلي ايران معرفي جنگلي پارک هاي معرفي پارک هاي جنگلي ايران معرفي جنگلي پارک هاي ايران معرفي ايران پارک هاي جنگلي معرفي جنگلي ايران پارک هاي معرفي ايران جنگلي پارک هاي