City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

در پاييز به اين مکانها سفر کنيد ! (1394/07/24)

درست که همه فکر مي‌کنند تابستان فصل مسافرت است اما اين موضوع بيشتر به خانواده‌هايي مربوط مي‌شود که فرزندان مدرسه‌اي يا دانشگاهي دارند. بسياري از زوج‌ها مي‌توانند کل برنامه‌ريزي سفرشان را به بعد از تابستان موکول کنند.
در پاييز به اين مکانها سفر کنيد !

به گزارش بزنيم بيرون ،   پاييز بهترين فصل سفر براي دوستداران رنگ و طبيعت است. پس به بهانه سردي و باراني بودن هوا لذت تجربه اين طبيعت بکر و رنگارنگ را از دست ندهيد. در پاييز همه چيز مهياست، باد ملايمي که مي‌وزد، برگ‌هايي که رنگين‌کماني از رنگ را ساخته‌اند و با صداي خش‌خش‌شان زير پاي شما ساز پاييز مي‌نوازند و جاده‌هايي فارغ از ازدحام تابستاني، انتظار شما را مي‌کشند. به پيشنهادهاي ما فکر کنيد.

به زادگاه يوشيج سري بزنيد

پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري  

  اين پيشنهاد ما براي سفر به مقصدي خاص نيست بلکه به يک مسير است. مسيري از يوش بلده به نور. اين مسير شما را به دنيايي متفاوت مي‌برد. جاده‌اي کوهستاني اما آسفالت که پر از تپه، دره، درخت و روستاهايي با بام‌هاي شيرواني است. خوبي اين مسير آن است که براي رسيدن به زادگاه نيما چند روستا را هم مي‌بينيد که هرکدام جاذبه خاصي دارند. 

 

 

پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

يوش در فاصله 105 کيلومتري جنوب آمل قرار دارد. بعد از گذر از اين مسير بي‌نظير وقتي به مقصد مي‌رسيد،با جاذبه اصلي سفر که ديدن خانه نيما يوشيج است، رو‌به‌رو مي‌شويد. ديدن مناظر زيباي طبيعي مانند رودخانه يوش، باغ‌هاي ميوه و چشمه‌هاي متعدد همگي انگيزه اين سفر را بيشتر و بيشتر مي‌کنند.

اولسبلنگاه کجاست؟
تخصص ما پيشنهاد جاهاي عجيب و غريب با اسامي غريب‌تر است. ييلاق اولسبلنگاه منطقه‌اي در ارتفاعات ماسال در مسير راه خلخال که وجه تسميه نامش از دو بخش اولسا و بلنگاه تشکيل شده و به معناي جايگاه بلندي است که درخت ممرز مي‌رويد، براي سفر پاييزي دونفره فوق‌العاده است. اين منطقه داراي مراتع بسيار بوده و خانه‌هاي موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده و همان‌طور که از اسم اين محل پيداست در زمستان تعداد کمتري از ساکنان منطقه در ييلاق مي‌مانند. اتفاقا اين منطقه زيبا هم محل دفن يکي از بزرگان ايران زمين است.

 

 

 

پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

  ميرزا کوچک‌خان همراه يار وفادارش، گائوک آلماني معروف به هوشنگ به طرف کوه‌هاي خلخال حرکت کردند ولي دچار بوران و توفان شدند و زير فشار سرما و برف از پا در آمدند. اين ييلاق در فاصله 30 کيلومتري ماسال قرار دارد. وقتي به يکي از کلبه‌هاي چوبي اين ييلاق مي‌رويد و کمي خودتان را گرم مي‌کنيد، دري چوبي در انتهاي کلبه مي‌بينيد که وقتي آن را باز مي‌کنيد جنگل در ارتفاع کم اما به گستره شرق تا غرب براي‌تان تابلوي نقاشي زنده‌اي را ترسيم مي‌کند.

تالاب کردخورد، مامن پرندگان مهاجر
تالاب کردخورد که با نام تالاب آق‌گل هم آن را مي‌شناسند حد فاصل استان‌هاي مرکزي و همدان در ۲۰ کيلومتري شمال شرقي ملاير و يک کيلومتري جنوب شرقي روستاي کردخورد قرار دارد. اين تالاب در فصل پاييز بسيار زيباست چون فصل مهاجرت پرندگان است و پرندگاني از مناطق سردسير روسيه و قفقاز به اين منطقه پرواز مي‌کنند. اين تالاب با نزولات جوي و ذوب برف در ارتفاعات پر مي‌شود. تالاب کردخورد در اواخر فصل بهار خشک شده ولي در طول پاييز و زمستان آب‌دارد و در فصل بهار از ميزان آب آن کاسته مي‌شود.

  پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

 پوشش گياهي بسيار بي‌نظير و همجواري تالاب با کوه کت که بيش از دو هزار متر ارتفاع دارد، زيبايي اين تالاب را چند برابر مي‌کند‌. اين تالاب از لحاظ وجود مواد غذايي مناسب براي پرندگان، يکي از غني‌ترين آبگيرهاي منطقه غرب ايران محسوب مي‌شود. بررسي‌ها نشان‌ مي‌دهند ۴۶ گونه از پرندگان ايران ازجمله انواع اردک، غار، فلامينگو، مرغ باران، حواصيل، آب چليک و کاکايى در اين تالاب وجود دارند و شما همه آنها را مي‌توانيد يک‌جا ببينيد.  

 

 

پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

ميبد را فراموش نکنيد
اگر به طبيعت علاقه نداريد، مي‌توانيد شهرهاي کويري مانند يزد را براي سفر دونفره‌تان انتخاب کنيد. پاييز فصلي است که در آن مي‌توان چهار فصل را در يک شبانه‌روز در يزد تجربه کرد. صبح‌هاي بهاري، ظهرهاي گرم تابستاني، غروب پاييزي و شب‌ها و نيمه‌شب‌هاي زمستاني، ارمغان پاييز براي کوير است. به بار نشستن و فصل برداشت محصولاتي مثل بادام، پسته و انار ازجمله جاذبه‌هايي است که يزد را براي گردشگران در اين فصل جذاب و زيبا کرده است؛ به ويژه اينکه در بسياري از انارستان‌هاي استان يزد، جشنواره انار برگزار مي‌شود و تعداد زيادي از گردشگران در اين باغ‌ها حضور مي‌يابند.

 

 

 

پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

  شهر ميبد در نزديکي يزد يکي از شهرستان‌هاي تاريخي ديگري است که با داشتن بناهاي تاريخي بسيار زياد، شما را مجذوب مي‌کند تا سري هم به آنجا بزنيد. به‌واسطه بافت تاريخي ارزشمندي که اين شهر دارد بيشتر نقاط آن در فهرست آثار تاريخي ايران به ثبت رسيده است. نارين قلعه، برج کبوتر و کاروانسراهاي مختلف همگي از جاذبه‌هاي قابل توجه اين شهر هستند که تماشاي آنها در پاييز حتما دلچسب خواهد بود.

آب گرم لاويج را از دست ندهيد
روستاي زيباي لاويج، روستايي است که دور تا دورش را کوه‏هاي البرز در بر گرفته است و طبيعت بکر و کم‏نظيري دارد. کوه‎هايي که در بهار، پوشيده از درختاني سبزرنگ مي‏شوند و چشم هر بازديدکننده‏اي را نوازش مي‏دهند و در پاييز نيز جشنواره‏اي از رنگ را در اين منطقه برپا مي‌کنند. 

 

 

پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

اگر به اين منطقه رفتيد، آب گرمش را به هيچ عنوان از دست ندهيد. آبگرم لاويج در دامنه‌ کوه‌هاي قسمت شرقي لاويج از دل زمين به بيرون مي‌جوشد. اين آب‌گرم داراي املاح معدني و گوگردهاي فراواني است که براي امراض پوستي و دردهاي مفاصل، کمردرد، پادرد و مهم‌تر از همه براي تمدد اعصاب بسيار مفيد است. از آبگرم‌هاي معروف آن آبگرم لاويج «بيبنو» و «شفل» را مي‌توان نام برد که هرکدام خواص مخصوص به خود را دارند؛ آبگرم‌هايي با امکانات قابل قبول و بهداشتي مثل دوش، استخر و وان.به جندق سفر کنيد
حيف است که در پاييز کوير را تجربه نکنيد. پيشنهاد ما براي کويرگردي مرنجاب و مصر نيست بلکه جندق است. جندق از توابع شهرستان خور است که در 350 کيلومتري شمال شرقي اصفهان قرار دارد. جندق از شمال به کوير بزرگ، از غرب به کوير ريگ جن و سلسله کوه‌هاي جندق، از جنوب به بيابان‌هاي اطراف خور و از شرق به حاشيه جنوبي دشت کوير محدود مي‌شود. شهري كويري که آسمانش منجم‌ها و علاقه‌‌مندان به ستاره‌‌شناسي را به خود جذب مي‌کند.

  پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

  وقتي به جندق سفر مي‌کنيد فرصت داريد تا شترسواري را تجربه کنيد. علاوه بر اين، حيات‌وحش جندق هم با كل و بز، قوچ و ميش، خرگوش، قمري، كبك و تيهو و پاقرقره، انواع روباه معمولي و روباه شني، گرگ، عقاب و البته پلنگ و يوزپلنگ جذابيت‌هاي خاصي را در اين منطقه ايجاد کرده است.    

  پيشنهاد سفر پاييزي متفاوت براي زوج‌ها,گردشگري,تور گردشگري

اگر سفر به جندق خيلي براي‌تان جذاب بود، مي‌توانيد از همان جا به کوير«ريگ جن» که در نزديکي جندق قرار دارد و وجه ماجراجويانه سفرتان را به اوج مي‌رساند هم سري بزنيد. ريگ جن به مثلث برموداي ايران معروف است و ويژگي‌هاي خاصي دارد؛ به همين دليل بهتر است با تور به اين منطقه برويد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها

پيشنهاد سفر پائيز طبيعت پيشنهاد سفر پيشنهاد پائيز پيشنهاد طبيعت سفر پيشنهاد پيشنهاد پائيز سفر طبيعت پائيز پيشنهاد پائيز سفر پائيز طبيعت طبيعت پيشنهاد طبيعت سفر طبيعت پائيز پيشنهاد سفر پائيز پيشنهاد سفر طبيعت پيشنهاد پائيز سفر پيشنهاد پائيز طبيعت پيشنهاد طبيعت سفر پيشنهاد طبيعت پائيز سفر پيشنهاد پائيز سفر پيشنهاد طبيعت سفر پائيز طبيعت سفر پائيز پيشنهاد سفر طبيعت پيشنهاد سفر طبيعت پائيز پائيز پيشنهاد سفر پائيز پيشنهاد طبيعت پائيز سفر پيشنهاد پائيز سفر طبيعت پائيز طبيعت پيشنهاد پائيز طبيعت سفر طبيعت پيشنهاد سفر طبيعت پيشنهاد پائيز طبيعت سفر پيشنهاد طبيعت سفر پائيز طبيعت پائيز پيشنهاد طبيعت پائيز سفر پيشنهاد سفر پائيز طبيعت پيشنهاد پائيز طبيعت سفر پيشنهاد طبيعت سفر پائيز پيشنهاد پائيز سفر طبيعت پيشنهاد پائيز طبيعت سفر پيشنهاد سفر طبيعت پائيز سفر پيشنهاد پائيز طبيعت سفر پيشنهاد طبيعت پائيز سفر پائيز طبيعت پيشنهاد سفر پائيز پيشنهاد طبيعت پائيز پيشنهاد سفر طبيعت پائيز سفر پيشنهاد طبيعت پائيز طبيعت پيشنهاد سفر پائيز طبيعت سفر پيشنهاد طبيعت پيشنهاد سفر پائيز طبيعت سفر پيشنهاد پائيز طبيعت پائيز پيشنهاد سفر طبيعت سفر پائيز پيشنهاد طبيعت پائيز سفر پيشنهاد