City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

ريگ جن؛ بياباني با صداهاي ترس آور! (1394/11/01)

آيا در ايران منطقه‌اي ملقب به «مثلث برمودا» وجود دارد؟ آيا تا به حال از بياباني به نام «ريگ جن» چيزي شنيده‌ايد؟ منطقه‌اي کويري و پر از تپه‌هاي ماسه‌اي که در جنوب سمنان، شرق درياچه نمک، شمال چوپانان و اناراک و غرب جندق قرار دارد.
ريگ جن؛ بياباني با صداهاي ترس آور!

به گزارش بزنيم بيرون ، ريگ جن منطقه‌اي کويري و داراي تپه‌هاي ماسه‌اي در کوير مرکزي ايران است و به دليل وسعت زياد و نداشتن چشمه يا چاه آب، در گذشته‌هاي دور، محل عبور کاروان‌ها نبوده و فقط در سال‌ها اخير، چند گروه از محققان و سياحان به آن منطقه رفته‌اند.
فرو رفتن در گل و لجن در «ريگ جن»، شايد يکي از خطرناک‌ترين اتفاقاتي باشد که ممکن است گريبانگير مسافران ناوارد شود و آنها را به کام مرگ بکشاند. سال‌هاي متمادي، هيچکس جرات آنکه ب۹ «ريگ جن» سفر کند و راز اين کوير اسرار‌آميز را کشف کند، نداشت، يا اگر حتي جراتش را هم داشت،‌ به دليل ناآشنايي با منطقه در راه مي‌ماند، اما بالاخره چند سال پي، طلسم «ريگ جن» توسط علي پارسا،‌کوير‌شناس مقيم آمريکا شکسته شد. او به همراه آقاي ميرانزاده، رئيس وقت پارک ملي کوير، با هواپيما بر افراز ريگ جن رفتند تا ثابت کنند که هيچ چيز شگفت‌انگيزي در ريک جن وجود ندارد.
علي پارسا، اما يک سال بعد، با ماشين وارد «ريگ جن» شد و بعد از آن بسياري از کويرنوردان از «ريگ جن» گذشتند. البته با تجهيزات کامل، که نه گرفتار روح شدند و نه جن زده!
مهمترين مسئله اينکه اگر تا به حال کوير نوردي نکرده‌ايد و به اصطلاح حرفه‌اي نيستيد، براي اولين تجربه، به هيچ عنوان «ريگ جن» را برنگزينيد که در اين صورت، رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا، حتي اگر هم حرفه‌اي هستيد، حتماً به طور گروهي به اين منطقه سفر کنيد. بهترين وسيله براي سفر به اين منطقه جيپ‌هاي سبک وزن است، نقشه را هم فراموش نکنيد، چون سفر به «ريگ جن» بسيار خطرناک است.
براي سفر به «ريگ جن» حداقل بايد به اندازه دو هفته آب، بنزين، غذا و وسايل فني ماشين را به همراه داشته باشيد. در ضمن، بلد محلي را فراموش نکنيد، چون محلي‌ها معمولاً آدم‌هاي کار کشته‌اي هستند و علاوه بر تعيين مسير، حتي در شرايط سخت، خيلي خوب مي‌توانند راهنمايي‌تان کنند. بخشي از منطقه، نسبتاً مسطح‌تر است با تپه‌ها کوچک‌تر، بنابراين عبور از آن نسبتاً آسان به نظر مي‌رسد ولي با کمي پيشروي، با کم شدن ارتفاع به اراضي باتلاقي مي‌رسيد که اينجا تقريباً جنوب منطقه است. اصرار براي عبور از اين اراضي باتلاقي مي‌رسيد که اينجا تقريباً جنوب منطقه است. اصرار براي عبور از اين اراضي باتلاقي مي‌رسيد که اينجا تقريباً جنوب منطقه است. اصرار براي عبور از اين اراضي باتلاقي بي‌فايده است،بنابراين بهتر است از سمت شمال غربي به حرکتتان ادامه دهيد. وقتي آخرين کوه‌هايي که ۲۳۰۰ متر ارتفاع دارند را رد کرديد، به بخش شمالي «ريگ جن»مي‌رسيد. از اينجا، کوه دماوند را هم مي‌توانيد ببينيد. با ادامه اين مسير، به پارک ملي کوير مي‌رسيد.
اگر شما مسير ديگري را مي‌پسنديد، مي‌توانيد با استفاده از نقشه و راهنما، مسير جديدي را تجربه کنيد،‌ اما تمام سختي‌ها و بالا و پايين‌ها، يک طرف و آسمان پرستاره شب‌هايي ريگ‌ جن هم يک طرف. خوابيدن روي شن‌هاي روان، روي تپه‌اي بلند و چشم‌ دوختن به آسماني که حتي يک نقطه سياه ندارد و شهاب سنگ‌هايي که هر از گاهي مثل تير فرشتگان حافظ زمين، که شياطين را از نزديک شدن به زمين باز مي‌دارند، تمام خستگي روزانه و در شن و باتلاق فروفتن را از تن شما مي‌زدايد!
محلي‌هاي اين منطقه، چوپان‌ها و ساربان‌ها معتقدند که اگر کسي پايش به ريگ جن برسد، بلافاصله ناپديد و توسط ارواح و موجودات ماورايي به قلب ريگ‌جن فرستاده مي‌شود!
يکي از کاوشگران مي‌گويد که حتي شتر‌هاي اهالي کوير هم وقتي به اين منطقه مي‌رسند، مي‌ايستند و به هيچ عنوان حرکت نمي‌کنند!
آيا واقعاً اين منطقه مثلث برموداي ايران است؟ «آلفونز گابريل» اتريشي و يک کاوشگر سوئدي قصد داشتند اين منطقه را کشف کنند، اما هيچ کدام نتوانستند از اين بخش از کوير عبور کنند و ناچار به سمت يزد برگشتند.
صداي عجيب و غريب و ترس‌آوري که از اين بيابان برهوت شنيده مي‌شود را مي‌توانيد در يک فايل صوتي بشنويد.
ريگ جن، شگفت‌انگيز‌ترين اسرار‌آميز‌ترين و ترسناک‌ترين منطقه ايران است، با باتلاق‌هاي سهمگين که مرگ را براي هر موجودي زنده‌اي به ارمغان مي‌آورد. اتفاقات بي‌پاسخ و توجيه نشده بسياري در اين منطقه روي داده است و نمکزار‌هاي اين منطقه محل قتل و دفتن موجوات زنده بسياري بوده است.


منبع : www.unknowniran.com

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها