City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غيرعادي‌ترين دوچرخه‌هاي جهان (1394/12/18)

دوچرخه‌ها از گذشته يکي از محبوب‌ترين وسايل حمل‌نقل بوده‌اند؛ اما جالب است بدانيد با همين دوچرخه معمولي کارهاي خارق‌العاده زيادي مي‌توان انجام داد.
غيرعادي‌ترين دوچرخه‌هاي جهان

به گزارش بزنيم بيرون ، دوچرخه‌سواري از ورزش‌هاي محبوبي است که علاقه‌مندان زيادي دارد؛ اما شايد جالب باشد بدانيد به غير از ورزش و تفريح استفاده‌هاي ديگري هم از دوچرخه مي‌توان کرد. از شستن لباس‌ها تا توليد انرژي تنها گوشه‌اي از قابليت‌هاي شگفت‌انگيز دوچرخه‌هاست.

دوچرخه‌اي که لباس شما را مي‌شويد!

جديدترين ورژن دوچرخه‌هاي کارآمد، دوچرخه‌ ثابتي است که هم مي‌توانيد با آن رکاب بزنيد و کالري بسوزانيد در عين حال ديگر نگران لباس‌هاي چرک خود هم نباشيد. انرژي موردنياز براي شستشوي لباس از رکاب زدن و پدالي که بر روي دوچرخه قرار دارد تامين مي شود. اين دوچرخه که ابتکاري از دانشجويان چيني است براي کساني است که مي‌خواهند با يک تير دو نشان بزنند تا علاوه بر شستن لباس‌هاي خود، فعاليت ورزشي هم داشته باشند.

 

دوچرخه‌اي که برق توليد مي‌کند

اين دوچرخه جالب به شکلي طراحي شده است که با رکاب زدن قادر به توليد برق است و مناسب براي مناطقي است که دسترسي به برق ندارند. اين دوچرخه مولد مي تواند به طورهمزمان برق مورد نياز براي ۲۴ لامپ، پنکه، تلفن و شارژر تبلت را تامين کند. نکته قابل توجه در مورد اين دوچرخه، توانايي تامين برق مورد نياز يک خانه براي ۲۴ ساعت است.

دوچرخه‌اي که پرواز مي‌کند

يک شرکت آمريکايي قصد دارد يک دوچرخه پرنده فناوري پيشرفته در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه کند. اين دوچرخه براي حمل دو نفر طراحي شده و مي تواند تا سه متر از زمين فاصله بگيرد و با سرعت ۷۲ کيلومتر بر ساعت حرکت کند. در اين دوچرخه، ملخ هايي از جنس فيبر کربن جايگزين چرخ شده است. اين دوچرخه مي تواند به طور عمودي از زمين بلند شده و بر آن فرود بيايد. سازندگان آن مي گويند با يک دوره آموزش کوتاه مدت مي توان چگونگي راندن اين دوچرخه را آموخت و رانندگي با آن به سادگي رانندگي با موتورسيکلت است.

وزن اين دوچرخه پيش از سوخت گيري حدود ۳۵۶ کيلوگرم است و مي تواند تا ۱۴۰ کيلوگرم وزن را بلند کند. اين دوچرخه مي تواند ۷۵ دقيقه با مخزن سوخت پر، پرواز کند.

دوچرخه‌اي که آب توليد مي‌کند

دانشمندان دوچرخه هاي جديدي را اختراع کرده اند که هوا را تبديل به آب مي کند و هنگامي که راکبش  احساس تشنگي کرد مي تواند از اين آب استفاده کند. اين دوچرخه‌ها به بطري مجهز هستند تا فرد سوار در هر لحظه بتواند آب بدن خود را تامين کند. تنها کافي است اين دستگاه تبديل آب را روي بدنه دوچرخه خود نصب کنيد و با رکاب زدن پس از مدتي آب تازه خواهيد داشت.

اين دوچرخه هوا را تميز مي‌کند

اين دوچرخه هم که با نام «APB» طراحي شده است که مي‌تواند در هنگام حرکت مقداري از هواي اطراف خود را تصفيه کند تا هم هواي سالم به ورزشکار برسد و هم بخشي از هوا تميز شود. در سيستم اين دوچرخه هوا وارد منطقه اي بين دسته و بدن دوچرخه سوار گير افتاده و پس از چند ثانيه تمام کثيفي هاي آن گرفته مي شود. دستگاه تصفيه کننده هوا با رکاب زدن دوچرخه سوار روشن شده و کار مي کند. اين دوچرخه براي سال هاي ۲۰۲۰ آماده عرضه خواهد شد.

در اين روستا همه چيز با دوچرخه کار مي‌کند

چرخ کارهاي همه اهالي روستاي مايايي با دوچرخه مي‌چرخد. در اين روستا از آسياب گرفته تا مخلوط کن و حتي دستگاه‌هاي ديگري مثل پمپ آب، پوست کن قهوه، فندق و گردو، ژنراتور و خيلي چيزهاي ديگر که متناسب با نياز اين منطقه است ساخته شده است. هرکدام از بايک ماشين ها طراحي خاص خودشان را دارند که در قلب آنها پدال تعبيه شده است. در اين روستا جاده آسفالت، لوله کشي و خطوط برقي وجود ندارد و امکان آوردن آنها به اين منطقه بسيار دشوار بود چون اين منطقه ساختار لازم براي آمدن تکنولوژي الکتريکي را نداشته و بسيار ضروري بود تا دستگاهي ساخته شود که بتواند در امور روزمره مردم را کمک کند. در ابتدا پذيرفتن اين دستگاه توسط مردم يک چالش بود. چون آنها چيزي به مراتب قوي تر از اين دوچرخه ها درخواست مي کردند اما به مرور آن را پذيرفتند و رکاب زدن بخشي از فرآيند روزانه مردم مايايي شد.


منبع : خبرگزاري مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها