City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چرا بايد زياد سفر کنيم؟ (1395/07/30)

سفر کردن در دوران جواني ميتونه يکي از بهترين فرصت هاي زندگي باشه. اينکه آدم قبل از شکل گيري شخصيتش، آدمهايي با فرهنگ متفاوت از خودش رو ببينه و با شيوه هاي مختلف زندگي آشنا بشه، تاثيرات خيلي مثبتي روي طرز فکر و رفتار آدم ميذاره ...
چرا بايد زياد سفر کنيم؟

به گزارش بزنيم بيرون توي دوران جواني هم نبايد منتظر نشست تا کسي بياد، دست آدم رو بگيره و دنيا رو بهمون نشون بده. کسي که ارزش سفر کردن رو بدونه، خودش رو به اين در و اون در ميزنه تا تحت هر شرايطي اين اتفاق بيفته.

✔️اين مطلب رو براتون تهيه کرديم، تا روي ارزش سفر کردن – به خصوص در سنين جواني – تاکيد دوباره داشته باشيم.
 
✔️ ۱) سفر کردن ديدتون رو نسبت به دنيا عوض مي کنه.
 
با ديدن نقاط مختلف دنيا، اول از همه مي فهميد چه چيزي در زندگي خودتون کم داريد، و براي جبران جاي خالي اون تلاش مي کنيد. با سفر کردن، تمايلاتتون براي مراقبت از کره زمين و داشتن يه دنياي بي مرز بيشتر ميشه و اين يعني شروع زندگي صلح جويانه!
 
✔️ ۲)سفر کردن ديدتون رو نسبت به آدمهاي مختلف عوض مي کنه.
 
متاسفانه مردم خيلي از کشورها در محيط هاي بسته، با فرهنگ محدود زندگي ميکنن. اينکه يه خانم اروپايي بتونه به غير از ديدن خانم هاي با حجاب در اخبار، اونها رو از نزديک ببينه و باهاشون هم صحبت بشه، يه عالمه از سوء تفاهمات ذهنيش رو برطرف ميکنه، و بلعکس. با سفر کردن شما مي فهميد چقدر قضاوت کردن از روي ظاهر کار اشتباهي بوده.
 
 
 ✔️۳) سفر کردن به قدري افتاده تون ميکنه که ميفهميد شما مرکز جهان نيستيد.
 
وقتي پاتون رو از محدوده ي هميشگي زندگي اونور تر ميذاريد، با اتفاقات و روش هاي زندگي متفواتي روبرو ميشيد. شايد توي محله يا حتي شهرتون به عنوان بچه معروف شناخته شده باشيد، اما وقتي سفر ميکنيد، ميبينيد در برابر اينهمـــــه آدمي که دور تا دور اين کره خاکي زندگي ميکنن، شما هم يک نفر به ارزش بقيه هستيد. اين باعث ميشه خيلي زودتر از هم سن و سال هاتون بفهميد که اطلاعات خيلي کمي درباره دنيا داريد.
 
 ✔️۴) سفر کردن بهتون شجاعت امتحان کردن چالش هاي جديد رو ميده.
 
توي سفر آدم با انواع و اقسام شرايط ميتونه مواجه بشه. وقتي به نقطه اي ميرسيد که ميبينيد هيچ چيز اونجوري که شما بهش عادت داشتيد نيست، تصميم ميگيريد راهکاري براي عبور از اين موانع پيدا کنيد. اين رفته رفته قدرت شما رو در برطرف کردن مشکلات جديد بالا ميبره و بهتون اعتماد به نفسي ميده که توي زندگي هم خيلي به کار خواهد اومد!
 
 ۵) سفر کردن حس انسان دوستانه تون رو براي پايان دادن به دردهاي انسان هاي جهان بر مي انگيزه.
 
با سفر کردن، آدم قدر زندگيش رو بهتر ميدونه! خيلي از آدمها هستن که شب و روزشون رو به قدري سخت مي گذرونن که در تصور آدمهايي که هيچوقت از جاشون تکون نميخورن هم نمگنجه. با ديدن شرايط زندگي مختلف، شما هميشه دوست دار صلح و پايان دادن به فقر و جنگ خواهيد بود.
 
 
 ✔️۶) سفر کردن اطلاعاتتون رو زياد ميکنه!
 
اگه هيچوقت از زنگ تاريخ يا جغرافيا لذت نمي بردين، سفر کردن باعث ميشه بتونيد به طور تجربي اين اطلاعات رو کسب کنيد. در واقع هر سفر مجموعه اي از اطلاعات کاربردي و به درد بخور رو در قالب اتفاقات جذاب بهتون ياد ميده، و اين رفته رفته شما رو به يه آدم تحصيل کرده تبديل مي کنه.
 
 
 ✔️۷) معلوم نيست همه ما تا ديدن سن پيري مون زنده باشيم، پس بهتره همين امروز از تجربه هاي جديد لذت ببريم!
 
خيلي از جوون ها فکر مي کنن قراره يه روزي که بازنشسته شدن و پول زيادي براي خودشون ذخيره کردن، بعد از گذروندن سختي هاي زندگي، شروع کنن به گشت و گذار دور دنيا. اين خيلي برنامه خوبي براي سنين بالاي زندگي هست، اما چه تضميني وجود داره که همه به اون سن برسيم؟ چرا جلوي پشيموني رو نگيريم و توي همين سال هاي جووني آرزوهامون رو برآورده نکنيم؟

منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها