City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

عجيب‌ترين خريد و فروش هاي اينترنتي (1395/11/10)

خريد و فروش مجازي آن قدر اين روزها عادي شده است که گاهي کالاها و خدماتي به صورت آنلاين عرضه مي‌شود که باور آن براي ما دشوار است. با برخي از اين کالاها و خدمات در اين گزارش آشنا مي شويم.
عجيب‌ترين خريد و فروش هاي اينترنتي

«از شير مرغ تا جان آدميزاد» حکايت اين روزهاي فروشگاه‌هاي اينترنتي يا «نت‌ورک مارکتينگ»هاست که در اين دوران گذر از بازارهاي سنتي به خريدوفروش‌ آنلاين سعي مي‌کنند همه‌چيز در بساط خود داشته باشند و اين روزها آن‌قدر مرز بين اين دو باريک شده که گاهي از ديدن بعضي کالا و خدمات آنلاين متعجب مي‌شويم و حتي با معامله‌هاي غيرمجاز و غيرقانوني مواجه مي‌شويم که به‌صورت سنتي هم روند آن به‌سختي و کاملاً پنهاني طي مي‌شود.

فروش آنلاين مواد مخدر

معمولاً تصور ما از کساني که مواد مخدر مي‌فروشند، افرادي هستند که در فيلم‌ها و سريال‌ها به‌طور پنهاني و با رمز و کد، قرارومدار مي‌گذارند و درنهايت با سختي و همراه با ترس فراوان اين معامله انجام مي‌شود و در آخر بيشتر فيلم‌ها هم اين آدم‌ها به چنگ قانون مي‌افتند. اما شايد گمان نکنيم که حالا دسترسي به مواد مخدر راحت‌تر از اين حرف‌هاست و به‌دوراز استرس تنها با آنلاين شدن و حضور در شبکه‌هاي اجتماعي بتوان به آن دست پيدا کرد و مواد مخدر موردنظر را سفارش داد و مقابل درب خانه تحويل گرفت!

از اسلحه شکاري تا کلاشينکف!

ايران جزو کشورهايي  است که نه‌تنها خريدوفروش که حتي حمل کردن اسلحه شکاري هم خيلي در آن مرسوم نيست و اما جالب است بدانيد  در چنين فضايي ما با صفحاتي در شبکه‌هاي مجازي روبه‌رو مي‌شويم که اقدام به تبليغات براي سلاح مي‌کنند و ازسلاح هاي شکاري گرفته تا کلاشينکف را به فروش مي‌رسانند. با توجه به وجود شکار غيرقانوني در کشور به نظر مي‌رسد بايد براي فروش اسلحه و دادن مجوز براي آن سخت‌گيري بيشتري داشت.

همه جور حيوان خانگي داريم

فروش آنلاين حيوان خانگي شايد الآن نسبت به بقيه عجايب فروشگاه‌هاي اينترنتي معمول‌تر شده باشد و حالا گذاشتن عکس و بيوگرافي حيوانات در شبکه‌هاي اجتماعي تبليغ براي آن‌ها کاملاً عادي به نظر برسد. حتي گذشته از اين در بسياري از اين صفحات مشاوره‌هايي درباره اين حيوانات، تغذيه آن‌ها، شيوه درست رفتار با آن‌ها و .. توضيحاتي ارائه مي‌شود و مثلاً به مشتري خود مي‌گويند کدام حرکت و واکنش  به معناي گرسنگي و کدام حرکت نشان‌دهنده ناراحتي حيوان است. جالب است بدانيد خيلي از اين فروشنده‌ها جشنواره ويژه براي حيوانات خود مي‌گذارند و تخفيف‌هاي خوبي هم به مشتريان خود مي‌دهند!

گوسفند زنده!

ما عادت داريم که اين عبارت را روي يک‌تکه مقوا که آن را کنار جاده فردي  دست گرفته يا درنهايت آن را در سر کشتارگاه‌ها ببينيم؛ اما وقتي اين عبارت بالاي يک صفحه اينستاگرام نقش مي‌بندد، قطعاً در برخورد اول ما را متعجب خواهد کرد. گوسفند، شتر، بوقلمون و .... تمام حيواناتي هستند که شما مي‌توانيد آن‌ها را مجازي سفارش بدهيد و علاوه بر آن مي‌توانيد از فروشنده بخواهيد که دام  موردنظر را پرورش دهد و آن را به‌موقع عقيقه يا قرباني کند.

مشاوره سربازي؛ چگونه از سربازي معاف شويد

فقط کالاهاي عجيب‌وغريب در فضاي اينترنت به فروش نمي‌رسند. گاهي وقت‌ها هم خدمات عجيب‌وغريبي وجود دارند که از طريق فضاي مجازي براي خود مشتري دست‌وپا مي‌کنند. «مشاوره سربازي» يکي از خدماتي است که در اين فضا تبليغ مي‌شود و مشتري‌هايش را بين مشمولان سربازي جست‌وجو مي‌کند. اين مشاور اينترنتي هم در صفحه خود عنوان کرده نه‌تنها مجوز ثبت دارد که اين مشاوره زير نظر سرهنگ و دکتر نظام‌وظيفه انجام مي‌شود و به قول خودش افتخار دارد که روند معافيت و خريد سربازي براي متقاضيان خود تسريع مي‌کند. نرخ مشاوره تلفني ۴۰ هزار تومان و براي آن‌هايي که مي‌خواهند حضوري مشاوره بگيرند، ۶۰ هزار تومان است.

حراج نوزاد در صفحات مجازي

دردناک‌ترين خريد و فروشي که قبل‌ترها سروصداي زيادي کرده بود، خريدوفروش نوزاد است. کساني که به هر دليل ديگر توانايي يا تمايل به نگهداري از فرزند خود را ندارند، يک آگهي مي‌دهند و فرزند خود را به حراج مي‌گذارند. البته کم نيستند کساني که اين کار برايشان به يک تجارت تبديل شده  و پلي مي‌شوند بين افراد عيالواري که پول ندارند و آدم‌هاي پولداري که فرزند ندارند و از اين طريق پول به جيب مي‌زنند. اين آدم‌ها هم کم‌وبيش لابه‌لاي صفحات مجازي پيدا مي‌شوند که بي‌دليل يا با دليل «آدم‌فروشي» مي‌کنند.

دعانويسي اينترنتي

دعا و معنويت هميشه يکي از راه‌هاي هميشگي به آرامش رسيدن بشر ديروز و امروز بوده است اما در کنار همه اين‌ها مي‌توان گفت که دعانويسي هم هميشه جزو آن دسته از کارهايي بوده که متأسفانه در موارد زيادي مورد سو استفاده افراد زيادي قرار گرفته است تا به اين بهانه دين و معنويت را ابزاري جهت تلکه کردن افراد قرار بدهند. از همين جهت در کنار مشاغل عجيب‌وغريبي که اين روزها به‌وسيله اينترنت به مشتريان و مراجعين خود خدمت‌رساني مي‌کنند شغل دعانويسي را نيز اضافه کنيد؛ يعني افرادي که به شيوه اينترنتي از شما سفارش دعا مي‌گيرند و آن را برايتان مي‌فرستند.


منبع : مجله مهر

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها