City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

 • خانه شيشه‌ اي سياست (1396/07/18)

  «حالا صد و چند ساله شده است و ميان شکستن‌هاي قولنج درهاي چوبي منحصر به ‌فردش، خاطرات روزهاي تاريخ معاصر را به ياد دارد؛ خانه‌اي تاريخي در خيابان سي‌تير که کاشي‌ روي آن عدد ۱۲ را داشته است. اين سرگذشت تاريخي يک خانه‌است؛ خانه «احمد قوام» نخست‌وزيري که به مرد سياست معروف شده است.»

  0 دیدگاه 68 بازدید
 • يک روز موزه گردي در خانه تاريخي فولادوند تهران (1396/07/14)

  نشان همسايه جديد روي كاشي‌هاي بيرون در، طوري پيچ و تاب خورده كه دل بيننده را ببرد. از دل فيروزه‌اي كاشي به هنر هزار سال پيش ايرانيان. به دنياي غليظ مركب و ليقه، ورق‌هاي آهار خورده ابر و باد و سر انگشت‌هايي كه سياهي به خوردشان رفته...

  0 دیدگاه 137 بازدید
 • سفرنامه اردن و جاذبه هاي گردشگري عمان (1396/07/14)

  «گرفتن ويزاي اردن براي ايراني‌ها خيلي کار راحتي نيست. ممکن است کمي مکاتبه و رفت‌وآمد به سفارت داشته باشد، اما نکته مثبتِ آمد و شدها به سفارت اين است که بروشورهاي مفيدي را مي‌توان آنجا پيدا کرد که حتي در فرودگاه اردن و مناطق توريستي اين کشور هم نمونه‌اش وجود ندارد!»

  0 دیدگاه 119 بازدید
 • گرمابه‎‎هايي که ديگر گرم نمي‎‎شوند (1396/07/11)

  يکي از مشاغل رو به انزوا و فراموشي در اثر زندگي مدرن، گرمابه‎‎داري است به طوري که اکنون تنها قريب 12 گرمابه عمومي فعال در يزد باقي‎‎مانده است.

  0 دیدگاه 145 بازدید
 • همه چيزهايي که بايد براي سفر به نپال بدانيد (1396/07/11)

  اگر شما هم قصد سفر به کشور رويايي و دوست داشتني نپال را کرده ايد در اينجا يک راهنماي نسبتا کامل براي شما آماده کرده ايم، از مراحل دريافت ويزاي فرودگاهي تا خريد و اقامت و خورد و خوراک در نپال؛ پس در ادامه با ما همراه باشيد

  0 دیدگاه 144 بازدید
 • ۴ راه براي خوابيدن راحت در هواپيما (1396/07/11)

  تنهايي سفر کردن مي تواند اغلب سخت باشد، و اگر از بغل دستيتان شانس بياوريد، درواقع صفر درصد شانس داريد که بتوانيد بخوابيد مگر اينکه به طرز جادويي قادر باشيد خودتان را درخواب ثابت نگه داريد. خوابيدن در هواپيما به نظر کار غير ممکني مي آيد مگر اينکه با خودتان وسايل کمکي به همراه داشته باشيد. نگران نباشيد اگر يک پرواز طولاني در پيش داريد، ما به شما چند حقه و نکته مي دهيم تا اينکه چطور بين سرويس دهي شام تا صبحانه در هواپيما بخوابيد.

  0 دیدگاه 143 بازدید
 • عجايب و دانستني هايي درباره آمازون (1396/07/11)

  مينا و حبيب، زوج دوچرخه سوار ايراني در سفر به آمازون از تجربيات خوب درباره عجايب و جذابيت هاي جالب مناطق جنگلي آمازون در کشورهاي اکوادور، پرو، کلمبيا و برزيل نوشته اند که در ادامه مي خوانيد:

  0 دیدگاه 144 بازدید
 • در برخورد با افراد محلي در سفرهايمان چگونه رفتار کنيم؟ (1396/07/11)

  حتما براي شما هم بارها و بارها پيش آمده که در سفرهاي طبيعتگردي خود به جوامع و روستاهاي محلي وارد شده باشيد، اما بايد توجه کنيد که نوع رفتار شما در روستاها بايد متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه باشد. در ادامه به بيان مهم ترين موارد در برخورد با جوامع محلي پرداخته ايم.

  0 دیدگاه 142 بازدید
 • چهار اثر برجسته عاشورايي در موزه آستان قدس رضوي (1396/07/10)

  مسئول موزه قرآن و نفايس آستان قدس رضوي گفت: چهار اثر برجسته و هنرمندانه مرتبط با موضوع عاشورا از هنرمندان برجسته کشور در بخش هداياي مقام معظم رهبري و تالار استاد فرشچيان نگهداري مي شود که جزو آثار موزه اي ممتاز کشور به شمار مي رود.

  0 دیدگاه 167 بازدید
 • روايتي از آن‌چه درباره‌ي تکيه‌دولت نمي‌دانيد (1396/07/10)

  امروز نامش را عظيم‌ترين نمايش‌خانه تاريخ ايران گذاشته‌اند و مي‌گويند به جز چند نشانِ باقي مانده در «تالارهاي کاخ گلستان» چيزي از اين بناي عظيم ۱۵۰ ساله که روزي مکان اصلي اجراي تعزيه بود، باقي نمانده است.

  0 دیدگاه 163 بازدید
 • جاي خالي هنرهاي سنتي در آذين‌بندي تکايا و حسينيه‌ها (1396/07/10)

  در دوراني، براي تزيين تکايا و حسينيه‌ها، از هنرهاي سنتي استفاده مي‌شد. معمولا پارچه‌هاي قلمکار که اشعار بزرگان روي آن‌ها نوشته شده بود يا پارچه‌هاي دستبافت براي پوشش علم يا تزيين تکايا به کار مي‌رفتند.

  0 دیدگاه 158 بازدید
 • با اولين بيمارستان خصوصي تهران آشنا شويد (1396/07/10)

  بيمارستان نجميه تهران يادگار صاحب اين عکس يعني نجم السلطنه از نوادگان خاندان قاجار است؛ بيمارستاني که به نام اولين مرکز درماني خصوصي تهران شناخته مي‌شود.

  0 دیدگاه 167 بازدید
 • سفرنامه ديدار با دره جن ها در کال جني طبس (1396/07/03)

  پس از وداع با باغ گلشن و ميزبانان دلنشينش يعني پليکانهاي دوست داشتني راهي ديدار يک سرزمين افسانه اي ديگر در همين حوالي ميشويم. دلمان غش ميرود براي اينکه اين بعدازظهر زيباي پاييزي را در جايي عجيب و دلهره آور بگذرانيم؛ جايي که از آن «ازمابهتران» است؛ جايي که حتي اهالي بومي منطقه هم از رفتن به آنجا سرباز ميزنند و بسياري از ساکنين طبس هنوز پايشان به آنجا نرسيده.

  0 دیدگاه 224 بازدید
 • از کتابفروشي 150 ساله پايتخت چه مي دانيد؟ (1396/06/30)

  کتابفروشي اسلاميه، يک مغازه پير و خسته در خيابان ۱۵ خرداد است. اين مکان ۱۵۰ سال است که چراغش را براي مشتري هاي کتابخوان خودش روشن نگهداشته است.

  0 دیدگاه 351 بازدید
 • بهترين هايي که در سفر به تبريز بايد بازديد کنيد (1396/06/30)

  تبريز که به‌عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي در سال ۲۰۱۸ انتخاب‌شده، از مکان‌هاي تاريخي و طبيعي بسيار زيبايي برخوردار است که بايد آن‌ها را اولين مقاصد بازديد خود قرار دهيد.

  0 دیدگاه 324 بازدید
 • بررسي کانال هاي همسفرياب، از فرصت تا چالش! (1396/06/30)

  ظهور کانال‌هايي چون همسفرياب و پايه‌ ياب اگرچه پاسخي است به نيازهاي متنوع سفرهاي امروزي اما سبب بروز آسيب‌هاي اجتماعي مختلف شده و موارد زيادي از سرقت وتجاوز دراين نوع سفرها به ثبت رسيده است.

  0 دیدگاه 316 بازدید