City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

 • قلعه رازآلود بمپور در دل بلوچستان (1395/12/24)

  بلوچستان، سرزميني ناشناخته، بکر و راز‌آلود که چشم انتظار نشسته تا کشف شود، سفر به بلوچستان پر از اتفاق‌هاي تازه است، يکي از اين اتفاق‌ها تجربه قلعه بمپور در دل کوير است.

  0 دیدگاه 101 بازدید
 • بتون چرمه، اورست غارهاي شرق کشور (1395/12/24)

  ‌مسئول ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سرايان گفت: غار بتون (بتو) سرايان يکي از اسرارآميزترين و اعجاب انگيزترين غارها در خراسان‌جنوبي است.اين غار ‌دومين غار عميق و اورست غارهاي شرق کشور محسوب مي‌شود.

  0 دیدگاه 110 بازدید
 • شکارگاه ييلاقي بهرام چوبين در کجا قرار گرفته است؟ (1395/12/24)

  تنگه بلند و زيباي بهرام چوبينه در فاصله‌ي هفت کيلومتري شهر تاريخي دره‌شهر و در مسير دره‌شهر به پلدختر قرار دارد و به اقامتگاه ييلاقي بهرام چوبينه - سردار ساساني معروف است.

  0 دیدگاه 99 بازدید
 • ارزان ترين و گران ترين تاکسي ها براي کدام شهرها است؟ + نمودار (1395/12/24)

  اگر شما هم اهل سفر به کشورهاي مختلف باشيد، هزينه حمل و نقل درون شهري و تاکسي ها يکي از بخش هاي مهم سفر شما را به خود اختصاص مي دهد، اگر مي خواهيد با گران ترين و ارزان ترين شهرها براي استفاده توريست ها از تاکسي آشنا شويد، در ادامه همراهي مون کنيد.

  0 دیدگاه 230 بازدید
 • قلعه شياخ؛ شاهکار معماري ساساني در استان ايلام (1395/12/23)

  قلعه تاريخي شياخ(شاخ) در شهرستان دهلران به عنوان بزرگترين قلعه تاريخي استان ايلام شناخته مي شود که گردشگران زيادي طي ايام نوروز از اين شاهکار معماري ساساني بازديد مي کنند.

  0 دیدگاه 109 بازدید
 • گشت‌وگذار در «بهشت گمشده» کوير ايران (1395/12/23)

  استان سمنان به دليل قرارگيري در يال جنوبي رشته‌کوه البرز و شمال دشت کوير داراي تفرجگاه‌هاي پرشماري است که صحنه‌هاي بديع و چشم‌نوازي را براي مسافران رقم مي‌زنند.

  0 دیدگاه 120 بازدید
 • ارزان ترين و گران ترين هتل هاي جهان در کدام شهر ها هستند؟ (1395/12/23)

  اقامت يکي از بخش هاي مهم برنامه ريزي براي سفر است و هزينه اقامت نيز از جمله اصلي ترين هزينه هاي سفر شما محسوب مي شود، در اينجا با ارزان ترين و گران ترين شهرها براي اقامت در هتل آشنا مي شويد.

  0 دیدگاه 169 بازدید
 • گران ترين و ارزان ترين شهرهاي دنيا براي سفر (1395/12/22)

  اگر شما هم به دنبال يک سفر اقتصادي هستيد، در اينجا ليستي از گران ترين و ارزان ترين شهرهاي دنيا براي سفر را برايتان آماده کرده ايم تا بتوانيد بهتر براي سفرتان برنامه ريزي کنيد.

  0 دیدگاه 229 بازدید
 • «صف سلام»ِ فتحعلي‌شاه از قم تا نگارستان (1395/12/22)

  فرزندان فتحعلي‌شاه در رديف بالا ايستاده‌اند و رديف پايين مختصِ نوه‌هاي اوست تا به شاهِ بزرگ ايران سلام دهند، شاهزاده‌هايي که سال‌هاست در قابِ ديوار گچي جا خشک کرده‌اند و هر از چند گاهي خانه‌شان تغيير مي‌کند.

  0 دیدگاه 127 بازدید
 • يک روز با پرندگان در پايتخت در باغ پرندگان تهران (1395/12/21)

  باغ پرندگان درميان جنگ هاي بکر شمال شرق تهران لابه لاي کوهپايه هاي سرسبز و پوشيده از درخت پايتخت واقع شده است.

  0 دیدگاه 170 بازدید
 • راهنماي بازديد از عمارت حبيبي سنندج (منزل ملالطف‌الله شيخ‌الاسلام ) (1395/12/20)

  عمارت حبيبي شهر سنندج در خيابان امام خميني(ره) و در کوچه حبيبي واقع شده است.

  0 دیدگاه 133 بازدید
 • خانه کُرد، بناي تاريخي کردستان در مرکز سنندج + تصاوير (1395/12/20)

  عمارت خانه کُرد يکي از قديمي‌ترين بناهاي موجود در شهر سنندج است که بر اساس شواهد و شيوه معماري احتمالا احداث بناي اوليه آن مربوط به دوره صفويه است قسمت هاي ديگر در دوره قاجاريه و اوايل پهلوي تکميل شده است، هر چند عمارت آصف نام خود را از آصف ديوان گرفته است اما باني اوليه آن را خانواده معمتد هاشمي‌ها مي‌دانند و احتمالا ميرزا محمدرضا وزير(پدر آصف ديوان) آن را تملک کرده و سپس در زمان آصف ديوان با الحاق سر در ورودي بخش‌هاي شرقي و غربي، عمارت شکوه نهايي خود را بدست آورده و از اين رو به عمارت آصف مشهور شده است.

  0 دیدگاه 147 بازدید
 • چطور مي توانيم بيش تر از 10 هزار دلار ارز با خودمان خارج کنيم؟ (1395/12/20)

  گمرک ايران با اعلام اينکه همراه داشتن ارز خارجي بيش از ۱۰ هزار دلار مستلزم اظهار به گمرک است، مراحل اظهار الکترونيکي ارز همراه مسافر را اعلام کرد.

  0 دیدگاه 140 بازدید
 • پاي پياده در روستاهاي پايتخت‌ مادها + تصاوير (1395/12/18)

  همدان که به عنوان پايتخت مادها در کشور شناخته مي‌شود، نه تنها به اين واسطه و داشتن محوطه‌هاي تاريخي ارزشمند از اهميت زيادي برخوردار است، بلکه روستاهاي طبيعي و هدف گردشگري اين استان کشور نيز هر کدام يدي طولاني در تاريخ دارند. روستاهايي با سنگفرش‌هاي قديمي، کاروانسراهاي دوره صفويه، اصيل‌ترين نژادهاي اسب ايراني و روستايي براي شکم‌گردي.

  0 دیدگاه 174 بازدید
 • چشمه‌سارهاي زيباي چرام تو را مي‌خواند (1395/12/18)

  در دنيا کمتر سرزميني را مي‌توان يافت که به لحاظ تنوع آب و هوايي و فرهنگ غني بومي هم پاي ايران باشد و در ايران کمتر سرزميني وجود دارند که همه زيبايي‌هاي کهگيلويه و بوير احمد را با هم داشته باشد، از همين رو کهگيلويه و بوير احمد را مي‌توان عصاره غربال شده ايران زمين دانست.

  0 دیدگاه 158 بازدید
 • از بزرگترين عصارخانه ايران تا نقشه‌ شيخ‌بهائي در نجف‌آباد (1395/12/17)

  وقتي شاه‌عباس اول صفوي، پول و جواهرات بسياري براي آرامگاه حضرت علي (ع) در نجف اشرف در نظر گرفت و تصميم به فرستادن آن‌ها به اين شهر مقدس داشت، شيخ بهايي نزد او رفت و گفت: ديشب در خواب، حضرت علي (ع) را زيارت کرده‌ام و ايشان فرموده‌اند نجف را به جواهرات شما نيازي نيست، اين پول را صرف ساخت شهري در نزديکي اصفهان کنيد. اين گفته‌ شيخ بهايي و قبول آن توسط شاه‌عباس اول، باعث شد تا شهري ايجاد و به ياد نجف‌اشرف، «نجف‌آباد» ناميده شود.

  0 دیدگاه 180 بازدید