City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

 • کشف آثار مشکوک به عتيقه در فرودگاه امام (ره) (1396/09/21)

  با کشف آثار تاريخي توسط يک مقني در محوطه باز فرودگاه امام‌خميني (ره)، اين محوطه در کنترل و قرار است بررسي‌هاي باستان‌شناسي در اين نقطه از فرودگاه انجام شود.

  0 دیدگاه 14 بازدید
 • اتباع خارجي از ۲۲ بهمن مي‌توانند بدون ويزا وارد مرز شلمچه شوند (1396/09/21)

  مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با حذف ويزا سرمايه‌گذاران مي‌توانند نيروهاي تخصصي موردنياز خود را به سهولت وارد اين منطقه کنند.

  0 دیدگاه 5 بازدید
 • آغاز پروژه نجات بخشي خانه تاريخي کلانتر تبريز (1396/09/21)

  مدير کل ميراث فرهنگي آستان آذربايجان شرقي از آغاز پروژه نجات بخشي و رفع خطر خانه تاريخي ثبتي کلانتر تبريز با همکاري اداره کل آموزش و پرورش استان طي روزهاي آتي خبر داد.

  0 دیدگاه 10 بازدید
 • تبديل خانه هاي تاريخي به هتل بوتيک در تبريز 2018 (1396/09/21)

  معاون گردشگري اداره‌کل ميراث فرهنگي آذربايجان‌شرقي از تبديل مکان‌ها و خانه‌هاي تاريخي به هتل بوتيک خبر داد و گفت: تعدادي از خانه‌هاي تاريخي بعد از طي مراحل اداري جهت حفظ بافت تاريخي و کارکرد گردشگري به هتل بوتيک تبديل مي شود.

  0 دیدگاه 9 بازدید
 • رامسر در راه ثبت جهاني شدن (1396/09/21)

  مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران از کانديدايي رامسر براي ثبت جهاني شدن خبر داد و گفت: شهرستان رامسر در کنار اقامتگاه‌ها نيازمند هتل 5 ستاره است.

  0 دیدگاه 8 بازدید
 • شب قزاق ها در نياوران (1396/09/21)

  عضو شوراي عالي خانه موسيقي ايران از امضاي تفاهم‌نامه همکاري بين ايران و قزاقستان در زمينه تبادل ارکسترهاي موسيقي و اجراي ارکستر فيلارمونيک قزاقستان همزمان با شب يلدا در فرهنگسراي نياوران خبر داد.

  0 دیدگاه 14 بازدید
 • کلپورگان با ثبت جهاني دوباره متولد شد (1396/09/21)

  معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گفت: «از امروز کلپورگان با يک گستره و يک تحول جديد متولد شد و اين آغازي براي يک تحول جديد خواهد بود.»

  0 دیدگاه 9 بازدید
 • موزه فرش ايران، انباري براي نگهداري فرش‌هاي نفيس (1396/09/21)

  مدير امور پرورشي و رئيس شوراي ارزشيابي هنرمندان پژوهشگاه ميراث‌فرهنگي و گردشگري با تأکيد بر اهميت و جايگاه فرش در ايران تصريح کرد: «جايگاه فرش در ايران آن‌گونه که بايد نيست و موزه فرش ايران به‌عنوان نخستين موزه تخصصي در دنيا که بايد پژوهشکده مستقلي باشد، به انباري براي نگهداري فرش‌هاي نفيس تبديل شده است.»

  0 دیدگاه 14 بازدید
 • نابودي ميانکاله با احداث واحد پتروشيمي (1396/09/21)

  دبير شبکه سمن‌هاي محيط زيستي مازندران با اشاره به نابودي گردشگري پايدار در ميانکاله با احداث واحد پتروشيمي در جوار آن گفت: ميانکاله يک ظرفيت استثنايي براي گردشگري پايدار در ايران است و ارزش اقتصاد سبز دارد و نبايد از اين منطقه براي ايجاد واحد پتروشيمي که اقتصاد سياه است، استفاده کرد.

  0 دیدگاه 10 بازدید
 • شرايط ثبت جهاني ربع رشيدي فراهم نيست (1396/09/21)

  سرپرست هيات باستان‌شناسي ربع‌ رشيدي گفت: مشکل بزرگي که وجود دارد، تغيير و تحولات مديريتي در شهرداري، شوراي شهر، فرمانداري و استانداري تبريز است و اين‌ مديران جديد، مدام بايد توجيه شوند که چه تعهداتي در قبال مسئوليت‌شان دارند.

  0 دیدگاه 11 بازدید
 • تخريب بخشي از ديوار قلعه پرتغالي هاي جزيره هرمز (1396/09/20)

  معاون ميراث فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان گفت: بخشي از ديوار قلعه پرتغالي هاي جزيره هرمز در روزهاي گذشته تخريب شده است.

  0 دیدگاه 15 بازدید
 • واگذاري قلعه ميرغلام هاشمي دره شهر به بخش خصوصي (1396/09/20)

  مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ايلام از واگذاري قلعه ميرغلام هاشمي در شهرستان دره‌شهر به سرمايه‌گذار بخش خصوصي خبر داد.

  0 دیدگاه 12 بازدید
 • مرمت خانه حاج‌باشي به‌زودي (1396/09/20)

  مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي گفت: «مرمت اضطراري خانه تاريخي حاج‌باشي که قسمتي از آن توسط متعرضان تخريب شده بود به‌زودي آغاز مي‌شود.»

  0 دیدگاه 14 بازدید
 • غذاي تکراري در تورهاي گردشگري ممنوع (1396/09/13)

  يک کارشناس بين المللي غذا گفت: يک گردشگر خارجي براي تجربه غذاهايي مانند پيتزا، همبرگر و ... بر روي مبلمان و فضايي مدرن و اروپايي به ايران نمي‌آيد بلکه براي آشنايي با انواع سبزي‌ها، ادويه‌ها و دانش و تجربه غذاي ايراني به اين سرزمين مي‌آيد.

  0 دیدگاه 106 بازدید
 • امکان استفاده صوتي از موزه‌ها براي افراد نابينا (1396/09/13)

  يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان کشور سامانه‌اي را براي بهره‌مندي افراد نابينا از موزه‌ها ارائه کرد که از طريق اين سامانه افراد نابينا نيز از اين پس اطلاعات اشياء تاريخي را در اختيار خواهند داشت.

  0 دیدگاه 32 بازدید
 • برپايي هفته فرهنگي هرمز در تهران (1396/09/12)

  هفته فرهنگي هنر هرمز تا ۱۶ آذرماه در گالري باران تهران با برنامه‌هايي از جمله کارگاه‌هاي آموزشي و نمايشگاه صنايع‌دستي و لباس محلي برگزار مي‌شود.

  0 دیدگاه 41 بازدید
 • کتله خور زنجان شگفتي بي نقاب زمين (1396/09/20)

  غار کتله خور، طولاني ترين غار خشکي و آهکي دنيا، جايي است که در آن، نقاب از چهره شگفتي هاي نهفته در دل زمين کنار رفته و طبيعت زير حجاب کوه هاي به هم پيوسته چنان جلوه گري مي کند که ديده هيچ بيننده اي از تماشايش سير نمي شود.

  0 دیدگاه 15 بازدید
 • جنگل جيغ کجاست؟ (1396/09/10)

  سربرج، روستايي است از توابع بخش طرقبه‌ شهرستان مشهد که به دليل داشتن پديده‌اي وحشناک، سالانه ميزبان صدها گردشگر داخلي و خارجي است و به دليل ويژگي منحصر به فرد خود مکاني مناسب براي افرادي به حساب مي آيد که عاشق هيجان هستند. جنگل سربرج، جنگلي است در اين روستا که اغلب گردشگران راه سفر را براي ديدارش در پيش‌ مي‌گيرند. اما اينکه در اول جاده‌ي اين جنگل، بسياري راه برگشت را انتخاب مي‌کنند خود داستاني جدا دارد.

  0 دیدگاه 73 بازدید
 • مسجد جامع عتيق قزوين بنايي کم نظير با کارکردهاي گوناگون (1396/08/14)

  مسجد جامع عتيق قزوين يکي از بناهاي باشکوه و کم نظير تاريخي ايران است که پس از گذشت قرن ها، اکنون نيز با کارکردهاي مختلف همچون پژوهشي، فرهنگي و گردشگري به حيات خود ادامه مي دهد.

  0 دیدگاه 220 بازدید
 • آشنايي با عمارت کمتر شناخته شده چهلستون قزوين (1396/08/14)

  عمارت چهلستون قزوين از بناي همنام خود در اصفهان قدمت بيشتري دارد، اما به دلايل مختلف از آن کمتر شناخته شده است.

  0 دیدگاه 221 بازدید
 • جاي خالي هاستل در صنعت توريسم ايران (1396/08/14)

  يکي از محورهاي اصلي گردشگري مبحث «اسکان مسافران» و هزينه‌هاي بالاي اسکان در شهرهاي توريستي است. به ويژه اين‌که در ايران هتل‌ها مجلل و گران‌قيمت ‌هستند و شايد همه دل‌شان نمي‌خواهد يا نمي‌توانند اين هزينه‌هاي بالا را تأمين کنند.

  0 دیدگاه 225 بازدید
 • روستاي تاريخي «شواز» تفت در يک نگاه (1396/08/09)

  روستاي کهن «شواز» از جمله قديمي‌ترين روستاهاي بجا مانده از ايران باستان در شهرستان خوش آب و هواي تفت در جنوب شرقي استان يزد است که با داشتن آثار تاريخي بسيار ارزشمندي مانند سنگ نگاره‌هايي با قدمت بسيار، قبرستان تاريخي و اعجاب‌انگيز و مهمتر از همه قلعه کوهستاني عظيم و باشکوهي که با اقتدار تمام بر فراز صخره‌اي سنگي بنا شده، به يک مکان ديدني و جذاب و مورد توجه گردشگران تبديل شده است.

  0 دیدگاه 258 بازدید
 • خانه شيشه‌ اي سياست (1396/07/18)

  «حالا صد و چند ساله شده است و ميان شکستن‌هاي قولنج درهاي چوبي منحصر به ‌فردش، خاطرات روزهاي تاريخ معاصر را به ياد دارد؛ خانه‌اي تاريخي در خيابان سي‌تير که کاشي‌ روي آن عدد ۱۲ را داشته است. اين سرگذشت تاريخي يک خانه‌است؛ خانه «احمد قوام» نخست‌وزيري که به مرد سياست معروف شده است.»

  0 دیدگاه 516 بازدید
 • يک روز موزه گردي در خانه تاريخي فولادوند تهران (1396/07/14)

  نشان همسايه جديد روي كاشي‌هاي بيرون در، طوري پيچ و تاب خورده كه دل بيننده را ببرد. از دل فيروزه‌اي كاشي به هنر هزار سال پيش ايرانيان. به دنياي غليظ مركب و ليقه، ورق‌هاي آهار خورده ابر و باد و سر انگشت‌هايي كه سياهي به خوردشان رفته...

  0 دیدگاه 644 بازدید
 • سفرنامه اردن و جاذبه هاي گردشگري عمان (1396/07/14)

  «گرفتن ويزاي اردن براي ايراني‌ها خيلي کار راحتي نيست. ممکن است کمي مکاتبه و رفت‌وآمد به سفارت داشته باشد، اما نکته مثبتِ آمد و شدها به سفارت اين است که بروشورهاي مفيدي را مي‌توان آنجا پيدا کرد که حتي در فرودگاه اردن و مناطق توريستي اين کشور هم نمونه‌اش وجود ندارد!»

  0 دیدگاه 543 بازدید
 • گرمابه‎‎هايي که ديگر گرم نمي‎‎شوند (1396/07/11)

  يکي از مشاغل رو به انزوا و فراموشي در اثر زندگي مدرن، گرمابه‎‎داري است به طوري که اکنون تنها قريب 12 گرمابه عمومي فعال در يزد باقي‎‎مانده است.

  0 دیدگاه 586 بازدید
 • همه چيزهايي که بايد براي سفر به نپال بدانيد (1396/07/11)

  اگر شما هم قصد سفر به کشور رويايي و دوست داشتني نپال را کرده ايد در اينجا يک راهنماي نسبتا کامل براي شما آماده کرده ايم، از مراحل دريافت ويزاي فرودگاهي تا خريد و اقامت و خورد و خوراک در نپال؛ پس در ادامه با ما همراه باشيد

  0 دیدگاه 557 بازدید
 • ۴ راه براي خوابيدن راحت در هواپيما (1396/07/11)

  تنهايي سفر کردن مي تواند اغلب سخت باشد، و اگر از بغل دستيتان شانس بياوريد، درواقع صفر درصد شانس داريد که بتوانيد بخوابيد مگر اينکه به طرز جادويي قادر باشيد خودتان را درخواب ثابت نگه داريد. خوابيدن در هواپيما به نظر کار غير ممکني مي آيد مگر اينکه با خودتان وسايل کمکي به همراه داشته باشيد. نگران نباشيد اگر يک پرواز طولاني در پيش داريد، ما به شما چند حقه و نکته مي دهيم تا اينکه چطور بين سرويس دهي شام تا صبحانه در هواپيما بخوابيد.

  0 دیدگاه 554 بازدید
 • عجايب و دانستني هايي درباره آمازون (1396/07/11)

  مينا و حبيب، زوج دوچرخه سوار ايراني در سفر به آمازون از تجربيات خوب درباره عجايب و جذابيت هاي جالب مناطق جنگلي آمازون در کشورهاي اکوادور، پرو، کلمبيا و برزيل نوشته اند که در ادامه مي خوانيد:

  0 دیدگاه 558 بازدید
 • در برخورد با افراد محلي در سفرهايمان چگونه رفتار کنيم؟ (1396/07/11)

  حتما براي شما هم بارها و بارها پيش آمده که در سفرهاي طبيعتگردي خود به جوامع و روستاهاي محلي وارد شده باشيد، اما بايد توجه کنيد که نوع رفتار شما در روستاها بايد متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه باشد. در ادامه به بيان مهم ترين موارد در برخورد با جوامع محلي پرداخته ايم.

  0 دیدگاه 614 بازدید
 • چهار اثر برجسته عاشورايي در موزه آستان قدس رضوي (1396/07/10)

  مسئول موزه قرآن و نفايس آستان قدس رضوي گفت: چهار اثر برجسته و هنرمندانه مرتبط با موضوع عاشورا از هنرمندان برجسته کشور در بخش هداياي مقام معظم رهبري و تالار استاد فرشچيان نگهداري مي شود که جزو آثار موزه اي ممتاز کشور به شمار مي رود.

  0 دیدگاه 629 بازدید
 • روايتي از آن‌چه درباره‌ي تکيه‌دولت نمي‌دانيد (1396/07/10)

  امروز نامش را عظيم‌ترين نمايش‌خانه تاريخ ايران گذاشته‌اند و مي‌گويند به جز چند نشانِ باقي مانده در «تالارهاي کاخ گلستان» چيزي از اين بناي عظيم ۱۵۰ ساله که روزي مکان اصلي اجراي تعزيه بود، باقي نمانده است.

  0 دیدگاه 588 بازدید