City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

 • يزد؛ دروازه‌اي به دنياي ۹۰۰ سال قبل (1396/11/27)

  يزد يکي از کهنسال‌ترين شهرهاي ايران است؛ آن‌قدر کهنسال که درباره قدمت و وقايعي که در آن روي داده است‌، داستان‌هايي نقل مي‌کنند که بيشتر به افسانه شبيه است.

  0 دیدگاه 10 بازدید
 • با روزي ۳۵هزار تومان ايرانگردي مي‌کنم (1396/11/27)

  «کوروش عليزاده» جوان ايراني است که با موتورسيکلتش ايرانگردي مي‌کند و جزو اولين توريست‌هايي در کشور است که با موتور سيکلت به مسافرت مي‌رود. مصاحبه ما با اين جوان را در مجله مهر بخوانيد.

  0 دیدگاه 10 بازدید
 • از «قلعه فورگ» خراسان جنوبي چه مي دانيد؟ (1396/11/01)

  جستجو درباره‌ي «قلعه فورگ»ِ خراسان جنوبي در اينترنت، هر چند يکسري اطلاعات اوليه از اين بنا را به درستي ارائه مي‌دهد، اصل ماجرا درباره‌ي قلعه فورگ آن طور که دو پژوهشگر ادعا مي‌کنند، متفاوت با مطالبي است که با جستجو در فضاي مجازي به آن‌ها دسترسي پيدا مي‌کنيد.

  0 دیدگاه 49 بازدید
 • تنگه‌ کافري کجاي ايران است (1396/10/25)

  يک باستان‌شناس گفت: کشف ساختارهاي معماري به‌هم‌پيوسته و ديگر آثار فاخر در محوطه تنگه‌کافري طي سه فصل کاوش نجات‌بخشي نشان داد که مي‌توان اين محوطه را يکي از مهم‌ترين زيستگاه‌هاي استقراري از دوران نوسنگي تاکنون دانست.

  0 دیدگاه 49 بازدید
 • کتله خور زنجان شگفتي بي نقاب زمين (1396/09/20)

  غار کتله خور، طولاني ترين غار خشکي و آهکي دنيا، جايي است که در آن، نقاب از چهره شگفتي هاي نهفته در دل زمين کنار رفته و طبيعت زير حجاب کوه هاي به هم پيوسته چنان جلوه گري مي کند که ديده هيچ بيننده اي از تماشايش سير نمي شود.

  0 دیدگاه 236 بازدید
 • جنگل جيغ کجاست؟ (1396/09/10)

  سربرج، روستايي است از توابع بخش طرقبه‌ شهرستان مشهد که به دليل داشتن پديده‌اي وحشناک، سالانه ميزبان صدها گردشگر داخلي و خارجي است و به دليل ويژگي منحصر به فرد خود مکاني مناسب براي افرادي به حساب مي آيد که عاشق هيجان هستند. جنگل سربرج، جنگلي است در اين روستا که اغلب گردشگران راه سفر را براي ديدارش در پيش‌ مي‌گيرند. اما اينکه در اول جاده‌ي اين جنگل، بسياري راه برگشت را انتخاب مي‌کنند خود داستاني جدا دارد.

  0 دیدگاه 344 بازدید
 • مسجد جامع عتيق قزوين بنايي کم نظير با کارکردهاي گوناگون (1396/08/14)

  مسجد جامع عتيق قزوين يکي از بناهاي باشکوه و کم نظير تاريخي ايران است که پس از گذشت قرن ها، اکنون نيز با کارکردهاي مختلف همچون پژوهشي، فرهنگي و گردشگري به حيات خود ادامه مي دهد.

  0 دیدگاه 504 بازدید
 • آشنايي با عمارت کمتر شناخته شده چهلستون قزوين (1396/08/14)

  عمارت چهلستون قزوين از بناي همنام خود در اصفهان قدمت بيشتري دارد، اما به دلايل مختلف از آن کمتر شناخته شده است.

  0 دیدگاه 514 بازدید
 • جاي خالي هاستل در صنعت توريسم ايران (1396/08/14)

  يکي از محورهاي اصلي گردشگري مبحث «اسکان مسافران» و هزينه‌هاي بالاي اسکان در شهرهاي توريستي است. به ويژه اين‌که در ايران هتل‌ها مجلل و گران‌قيمت ‌هستند و شايد همه دل‌شان نمي‌خواهد يا نمي‌توانند اين هزينه‌هاي بالا را تأمين کنند.

  0 دیدگاه 565 بازدید
 • روستاي تاريخي «شواز» تفت در يک نگاه (1396/08/09)

  روستاي کهن «شواز» از جمله قديمي‌ترين روستاهاي بجا مانده از ايران باستان در شهرستان خوش آب و هواي تفت در جنوب شرقي استان يزد است که با داشتن آثار تاريخي بسيار ارزشمندي مانند سنگ نگاره‌هايي با قدمت بسيار، قبرستان تاريخي و اعجاب‌انگيز و مهمتر از همه قلعه کوهستاني عظيم و باشکوهي که با اقتدار تمام بر فراز صخره‌اي سنگي بنا شده، به يک مکان ديدني و جذاب و مورد توجه گردشگران تبديل شده است.

  0 دیدگاه 536 بازدید
 • خانه شيشه‌ اي سياست (1396/07/18)

  «حالا صد و چند ساله شده است و ميان شکستن‌هاي قولنج درهاي چوبي منحصر به ‌فردش، خاطرات روزهاي تاريخ معاصر را به ياد دارد؛ خانه‌اي تاريخي در خيابان سي‌تير که کاشي‌ روي آن عدد ۱۲ را داشته است. اين سرگذشت تاريخي يک خانه‌است؛ خانه «احمد قوام» نخست‌وزيري که به مرد سياست معروف شده است.»

  0 دیدگاه 867 بازدید
 • يک روز موزه گردي در خانه تاريخي فولادوند تهران (1396/07/14)

  نشان همسايه جديد روي كاشي‌هاي بيرون در، طوري پيچ و تاب خورده كه دل بيننده را ببرد. از دل فيروزه‌اي كاشي به هنر هزار سال پيش ايرانيان. به دنياي غليظ مركب و ليقه، ورق‌هاي آهار خورده ابر و باد و سر انگشت‌هايي كه سياهي به خوردشان رفته...

  0 دیدگاه 1246 بازدید
 • سفرنامه اردن و جاذبه هاي گردشگري عمان (1396/07/14)

  «گرفتن ويزاي اردن براي ايراني‌ها خيلي کار راحتي نيست. ممکن است کمي مکاتبه و رفت‌وآمد به سفارت داشته باشد، اما نکته مثبتِ آمد و شدها به سفارت اين است که بروشورهاي مفيدي را مي‌توان آنجا پيدا کرد که حتي در فرودگاه اردن و مناطق توريستي اين کشور هم نمونه‌اش وجود ندارد!»

  0 دیدگاه 1113 بازدید
 • گرمابه‎‎هايي که ديگر گرم نمي‎‎شوند (1396/07/11)

  يکي از مشاغل رو به انزوا و فراموشي در اثر زندگي مدرن، گرمابه‎‎داري است به طوري که اکنون تنها قريب 12 گرمابه عمومي فعال در يزد باقي‎‎مانده است.

  0 دیدگاه 908 بازدید
 • همه چيزهايي که بايد براي سفر به نپال بدانيد (1396/07/11)

  اگر شما هم قصد سفر به کشور رويايي و دوست داشتني نپال را کرده ايد در اينجا يک راهنماي نسبتا کامل براي شما آماده کرده ايم، از مراحل دريافت ويزاي فرودگاهي تا خريد و اقامت و خورد و خوراک در نپال؛ پس در ادامه با ما همراه باشيد

  0 دیدگاه 799 بازدید
 • ۴ راه براي خوابيدن راحت در هواپيما (1396/07/11)

  تنهايي سفر کردن مي تواند اغلب سخت باشد، و اگر از بغل دستيتان شانس بياوريد، درواقع صفر درصد شانس داريد که بتوانيد بخوابيد مگر اينکه به طرز جادويي قادر باشيد خودتان را درخواب ثابت نگه داريد. خوابيدن در هواپيما به نظر کار غير ممکني مي آيد مگر اينکه با خودتان وسايل کمکي به همراه داشته باشيد. نگران نباشيد اگر يک پرواز طولاني در پيش داريد، ما به شما چند حقه و نکته مي دهيم تا اينکه چطور بين سرويس دهي شام تا صبحانه در هواپيما بخوابيد.

  0 دیدگاه 878 بازدید