City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

 • مسجد جامع عتيق قزوين بنايي کم نظير با کارکردهاي گوناگون (1396/08/14)

  مسجد جامع عتيق قزوين يکي از بناهاي باشکوه و کم نظير تاريخي ايران است که پس از گذشت قرن ها، اکنون نيز با کارکردهاي مختلف همچون پژوهشي، فرهنگي و گردشگري به حيات خود ادامه مي دهد.

  0 دیدگاه 112 بازدید
 • آشنايي با عمارت کمتر شناخته شده چهلستون قزوين (1396/08/14)

  عمارت چهلستون قزوين از بناي همنام خود در اصفهان قدمت بيشتري دارد، اما به دلايل مختلف از آن کمتر شناخته شده است.

  0 دیدگاه 112 بازدید
 • جاي خالي هاستل در صنعت توريسم ايران (1396/08/14)

  يکي از محورهاي اصلي گردشگري مبحث «اسکان مسافران» و هزينه‌هاي بالاي اسکان در شهرهاي توريستي است. به ويژه اين‌که در ايران هتل‌ها مجلل و گران‌قيمت ‌هستند و شايد همه دل‌شان نمي‌خواهد يا نمي‌توانند اين هزينه‌هاي بالا را تأمين کنند.

  0 دیدگاه 119 بازدید
 • روستاي تاريخي «شواز» تفت در يک نگاه (1396/08/09)

  روستاي کهن «شواز» از جمله قديمي‌ترين روستاهاي بجا مانده از ايران باستان در شهرستان خوش آب و هواي تفت در جنوب شرقي استان يزد است که با داشتن آثار تاريخي بسيار ارزشمندي مانند سنگ نگاره‌هايي با قدمت بسيار، قبرستان تاريخي و اعجاب‌انگيز و مهمتر از همه قلعه کوهستاني عظيم و باشکوهي که با اقتدار تمام بر فراز صخره‌اي سنگي بنا شده، به يک مکان ديدني و جذاب و مورد توجه گردشگران تبديل شده است.

  0 دیدگاه 163 بازدید
 • خانه شيشه‌ اي سياست (1396/07/18)

  «حالا صد و چند ساله شده است و ميان شکستن‌هاي قولنج درهاي چوبي منحصر به ‌فردش، خاطرات روزهاي تاريخ معاصر را به ياد دارد؛ خانه‌اي تاريخي در خيابان سي‌تير که کاشي‌ روي آن عدد ۱۲ را داشته است. اين سرگذشت تاريخي يک خانه‌است؛ خانه «احمد قوام» نخست‌وزيري که به مرد سياست معروف شده است.»

  0 دیدگاه 390 بازدید
 • يک روز موزه گردي در خانه تاريخي فولادوند تهران (1396/07/14)

  نشان همسايه جديد روي كاشي‌هاي بيرون در، طوري پيچ و تاب خورده كه دل بيننده را ببرد. از دل فيروزه‌اي كاشي به هنر هزار سال پيش ايرانيان. به دنياي غليظ مركب و ليقه، ورق‌هاي آهار خورده ابر و باد و سر انگشت‌هايي كه سياهي به خوردشان رفته...

  0 دیدگاه 459 بازدید
 • سفرنامه اردن و جاذبه هاي گردشگري عمان (1396/07/14)

  «گرفتن ويزاي اردن براي ايراني‌ها خيلي کار راحتي نيست. ممکن است کمي مکاتبه و رفت‌وآمد به سفارت داشته باشد، اما نکته مثبتِ آمد و شدها به سفارت اين است که بروشورهاي مفيدي را مي‌توان آنجا پيدا کرد که حتي در فرودگاه اردن و مناطق توريستي اين کشور هم نمونه‌اش وجود ندارد!»

  0 دیدگاه 424 بازدید
 • گرمابه‎‎هايي که ديگر گرم نمي‎‎شوند (1396/07/11)

  يکي از مشاغل رو به انزوا و فراموشي در اثر زندگي مدرن، گرمابه‎‎داري است به طوري که اکنون تنها قريب 12 گرمابه عمومي فعال در يزد باقي‎‎مانده است.

  0 دیدگاه 448 بازدید
 • همه چيزهايي که بايد براي سفر به نپال بدانيد (1396/07/11)

  اگر شما هم قصد سفر به کشور رويايي و دوست داشتني نپال را کرده ايد در اينجا يک راهنماي نسبتا کامل براي شما آماده کرده ايم، از مراحل دريافت ويزاي فرودگاهي تا خريد و اقامت و خورد و خوراک در نپال؛ پس در ادامه با ما همراه باشيد

  0 دیدگاه 434 بازدید
 • ۴ راه براي خوابيدن راحت در هواپيما (1396/07/11)

  تنهايي سفر کردن مي تواند اغلب سخت باشد، و اگر از بغل دستيتان شانس بياوريد، درواقع صفر درصد شانس داريد که بتوانيد بخوابيد مگر اينکه به طرز جادويي قادر باشيد خودتان را درخواب ثابت نگه داريد. خوابيدن در هواپيما به نظر کار غير ممکني مي آيد مگر اينکه با خودتان وسايل کمکي به همراه داشته باشيد. نگران نباشيد اگر يک پرواز طولاني در پيش داريد، ما به شما چند حقه و نکته مي دهيم تا اينکه چطور بين سرويس دهي شام تا صبحانه در هواپيما بخوابيد.

  0 دیدگاه 449 بازدید
 • عجايب و دانستني هايي درباره آمازون (1396/07/11)

  مينا و حبيب، زوج دوچرخه سوار ايراني در سفر به آمازون از تجربيات خوب درباره عجايب و جذابيت هاي جالب مناطق جنگلي آمازون در کشورهاي اکوادور، پرو، کلمبيا و برزيل نوشته اند که در ادامه مي خوانيد:

  0 دیدگاه 436 بازدید
 • در برخورد با افراد محلي در سفرهايمان چگونه رفتار کنيم؟ (1396/07/11)

  حتما براي شما هم بارها و بارها پيش آمده که در سفرهاي طبيعتگردي خود به جوامع و روستاهاي محلي وارد شده باشيد، اما بايد توجه کنيد که نوع رفتار شما در روستاها بايد متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه باشد. در ادامه به بيان مهم ترين موارد در برخورد با جوامع محلي پرداخته ايم.

  0 دیدگاه 504 بازدید
 • چهار اثر برجسته عاشورايي در موزه آستان قدس رضوي (1396/07/10)

  مسئول موزه قرآن و نفايس آستان قدس رضوي گفت: چهار اثر برجسته و هنرمندانه مرتبط با موضوع عاشورا از هنرمندان برجسته کشور در بخش هداياي مقام معظم رهبري و تالار استاد فرشچيان نگهداري مي شود که جزو آثار موزه اي ممتاز کشور به شمار مي رود.

  0 دیدگاه 469 بازدید
 • روايتي از آن‌چه درباره‌ي تکيه‌دولت نمي‌دانيد (1396/07/10)

  امروز نامش را عظيم‌ترين نمايش‌خانه تاريخ ايران گذاشته‌اند و مي‌گويند به جز چند نشانِ باقي مانده در «تالارهاي کاخ گلستان» چيزي از اين بناي عظيم ۱۵۰ ساله که روزي مکان اصلي اجراي تعزيه بود، باقي نمانده است.

  0 دیدگاه 463 بازدید
 • جاي خالي هنرهاي سنتي در آذين‌بندي تکايا و حسينيه‌ها (1396/07/10)

  در دوراني، براي تزيين تکايا و حسينيه‌ها، از هنرهاي سنتي استفاده مي‌شد. معمولا پارچه‌هاي قلمکار که اشعار بزرگان روي آن‌ها نوشته شده بود يا پارچه‌هاي دستبافت براي پوشش علم يا تزيين تکايا به کار مي‌رفتند.

  0 دیدگاه 467 بازدید
 • با اولين بيمارستان خصوصي تهران آشنا شويد (1396/07/10)

  بيمارستان نجميه تهران يادگار صاحب اين عکس يعني نجم السلطنه از نوادگان خاندان قاجار است؛ بيمارستاني که به نام اولين مرکز درماني خصوصي تهران شناخته مي‌شود.

  0 دیدگاه 482 بازدید