City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار کلوگان

(227 رای)


 آبشار کلوگان يکي از آبشار هاي فصلي زيبا واقع در مسير بين دو روستاي کلوگان و امامه است که با توجه به مسير بسيار ديدني و ارتفاع آبشار، از جمله جاذبه هاي طبيعت گردي اطراف تهران به شمار مي رود.

 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار کلوگان
 • آبشار کلوگان
 • آبشار کلوگان
 • آبشار کلوگان
آبشار کلوگان آبشار کلوگان آبشار کلوگان آبشار کلوگان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»مسیر دره کلوگان تا آبشار کلوگان نسبتاً هموار و کم شیب بوده و برای پیمایش آن مشکل خاصی وجود ندارد. از آن‌جا که امامه در ارتفاع بیشتری نسبت به کلوگان قرار دارد، شیب مسیر از امامه به سمت کلوگان سرازیری اندکی دارد. در مسیر دره، هر جا که مسیر صخره‌ای و غیرقابل عبور شد باید از این سو به آن سوی رودخانه تغییر مسیر دهید و انتخاب بهترین مسیر مطمئناً بستگی به تجارب قبلی شما در برنامه‌های طبیعت گردی و یا کوهنوردی دارد.
پس از بازدید از آبشار کلوگان می‌توانید مسیر دره اصلی را همچنان به سمت پائین و کلوگان ادامه دهید. در این مسیر پس از حدود 1.5 تا ۲ ساعت پیاده روی در کف دره، به روستای کلوگان در ارتفاع ۱۸۵۰ متر می‌رسید. به فاصله حدود نیم ساعت بعد از آبشار، چشمه آبی در سر راه‌تان قرار دارد که می‌توانید از آب این چشمه نوشیده و برای ادامه راه بردارید.

 • ویژگی ها

  کلوگان روستایی زیبا در هفت کیلومتری جاده فشم و در سمت راست جاده است که به واسطه در دسترس نبودن از بقیه روستاهای منطقه، بکرتر باقی مانده است. در این منطقه افزون بر آبشار معروف کلوگان دو آبشار دیگر نیز در دو جبهه شمالی و جنوبی مسیر پیمایش کلوگان به امامه قرار دارد.

 • سیمای عمومی

  آبشار کلوگان حدود ۵۰۰ متر داخل یک دره فرعی قرار دارد که تا وارد دره نشوید آبشار قابل رؤیت نیست. وارد مسیر دره و رودخانه فرعی که شدید، کمی جلو‌تر، اگر خوب دقت کنید چشمه آب کوچکی را در سمت چپتان خواهید دید. ارتفاع آبشار کلوگان از کف دره، حدود ۳۰ تا ۴۰ متر و ارتفاع آن از سطح دریا ۲۰۵۰ متر است.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین زمان بازدید آبشار اردیبهشت و اوایل خرداد است. توجه داشته باشید که آبشار کلوگان از اواسط تابستان به بعد و در فصل پائیز بسیار کم آب است اما به هر حال پیمایش این مسیر تا آبشار در هر فصلی خالی از لطف نخواهد بود.
 • پیشنهاد ویژه

  * فصل بهار رودخانه کلوگان پرآب است. بسته به حجم آب ممکن است که برای عبور از عرض رودخانه (که در چند نقطه اجباری است) به مشکل بخورید. البته آخرین گزینه این است که کفش ها را درآورده و به آب بزنید.
  * پیاده روی از امامه بالا به روستای کلوگان حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد که در نیمه راه به آبشار کلوگان می رسید. آبشار کلوگان در سمت راست و حدود 300-400 متر داخل یک دره دیگر قرار دارد که برای رویت آبشار باید حتما وارد آن دره شوید.
  * در پائین آبشار جای چندان مناسبی برای نشستن و اتراق وجود نداره، خصوصا اگر آفتاب هم باشد بیشتر اذیت خواهید شد. اما بالای آبشار کمی آنطرف تر مکان خوبی برای استراحت همراه با چشمه در زیر سایه درختان وجود دارد. کوهنوردان علاقمند هم کمی به آنجا رسیدگی کردند، در حد تعدادی ظرف و ظروف و امکانات اولیه و حتی یک توالت صحرایی در پشت سنگ بزرگ!
  *اگر دنبال ماجراجویی و کمی هیجان هستید میتونید پس از رسیدن به پای آبشار از سنگهای سمت راست اون بالا رفته و خودتون رو به بالای آبشار و مسیر پاکوب برسونید. برای اینکار وقتی که روی سنگها میرید ابتدا باید کمی از آبشار دور شده و بعد با حرکت مجدد به سمت آبشار کم کم ارتفاع گرفته و خودتون رو به سنگهای بالای آبشار برسونید.
 • شرایط استفاده

  از روستای کلوگان تا آبشار مسافتی حدود پنج کیلومتر را باید طی کرد و زمانی حدود یک ساعت پیاده روی نیاز دارد.
 • منبع

  گروه کوهنوردی ققنوس
  گروه کوهنوردی پرسون
  وبلاگ کهن دیار
  وبلاگ کوهنوردی، نشاط زندگی

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار کلوگان جاذبه طبيعت گردي آبشار کلوگان آبشار جاذبه آبشار طبيعت گردي کلوگان آبشار آبشار جاذبه کلوگان طبيعت گردي جاذبه آبشار جاذبه کلوگان جاذبه طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي کلوگان طبيعت گردي جاذبه آبشار کلوگان جاذبه آبشار کلوگان طبيعت گردي آبشار جاذبه کلوگان آبشار جاذبه طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار جاذبه کلوگان آبشار طبيعت گردي کلوگان جاذبه طبيعت گردي کلوگان جاذبه آبشار کلوگان طبيعت گردي آبشار کلوگان طبيعت گردي جاذبه جاذبه آبشار کلوگان جاذبه آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار جاذبه کلوگان طبيعت گردي جاذبه طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان طبيعت گردي آبشار کلوگان طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي کلوگان جاذبه طبيعت گردي جاذبه آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار کلوگان جاذبه طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي کلوگان جاذبه آبشار جاذبه کلوگان طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار کلوگان طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان جاذبه طبيعت گردي آبشار کلوگان جاذبه آبشار طبيعت گردي