City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بوستان آزادگان

(78 رای)


بوستان آزادگان با بيش از 1120000مترمربع بزرگ ترين بوستان شهري کشور به شمار مي رود که در جنوب شرق تهران واقع شده است. اين بوستان هم اکنون با درختاني تنومند و فضايي دلپذير و زيبا، محيطي مناسب براي گذراندن اوقات فراغت خانوادگي است. پس براي سپري کردن يک بعد از ظهر دلچسب در آب و هوايي مطبوع، اين بوستان را از دست ندهيد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • بوستان آزادگان
 • بوستان آزادگان
 • بوستان آزادگان
بوستان آزادگان بوستان آزادگان بوستان آزادگان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 33860695
 • قیمت : رایگان
 • آدرس : میدان بسیج، کمربندی آزادگان، جنوب بوستان آبی آزادگان

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»مساحت خیره کننده بوستان آزادگان و لقب آن به عنوان بزرگ ترین بوستان کشور کافی است تا هر علاقه مند به پیاده روی، گردش و تفرج این بوستان را برای گذران اوقات فراغت خود انتخاب کند. اما این همه ماجرا نیست. بوستان بزرگ آزادگان دارای پیاده راه های متعدد، درختان تنومند و زیبا، منظره هایی چشم نواز و امکانات ورزشی، تفریحی و رفاهی مناسبی است و همه این موارد این بوستان را به یکی از جاذبه های تفرجگاهی شاخص تهران تبدیل کرده است.

 • تاریخچه

  بوستان آزادگان در منتهی الیه جنوب شرقی شهر تهران واقع شده است. این منطقه در گذشته سلیمانیه خوانده می شد. نام سلیمانیه منسوب به امیر سلیمانی پسر عضد الملک رئیس ایل قاجار است. اراضی طرح سابقاً متعلق به روستای اصفهانک از دهات جنوب شرقی تهران بوده است و تا این اواخر در آن کشت و کار می کردند. اهل این اراضی موشکی ایرانی مشهور به ساختمان امیر سلیمانی وجود دارد. این کوشک بر فراز قناتهای هاشم آباد و محمودآباد بنا شده است. اکنون اراضی سیلمانیه محصور به محلات شهری پر تلاطم هاشم آباد، دولت آباد، مشیریه، کیانشهر و افسریه است. این اراضی بعد از انقلاب اسلامی ایران در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و بنیاد نیز در اسفندماه 1369 اراضی مذکور را به شهرداری تهران واگذار نمود.این بوستان در سال 1384 تاسیس شده است.
 • ویژگی ها

  دریاچه بوستان آزادگان به وسعت پنج هکتار به اضافه یک هکتار حریم آن گنجایش آن حدود 50 هزار متر مکعب است. فضای اطراف این دریاچه محیط مناسبی برای قدم زدن و تفرج در فضای بوستان جنگلی است که در طول روزها و هنگام غروب آفتاب می توانید از آن استفاده کنید.
 • سیمای عمومی

  این بوستان شامل 90 گونه درخت و درختچه اعم از پهن برگ و سوزنی برگ و 400 گونه بوته ای می باشد که از گونه های غالب آن می توان (اکالیپتوس،کاج، توت، صنوبر، زبان گنجشک، بید، زیتون، تبریزی، گردو، واگلیا، شمشاد، سیدالاشجار، نخل، توسکا، بلوط و کاتالپا را نام برد.
 • امکانات ویژه

  کتابخانه با 2 طبقه به مساحت 850 مترمربع که در محل ساختمان قدیمی کوشک (با صد و بیست سال قدمت) ایجاد شده است.
  مسجد به مساحت 800 مترمربع
  اولین آبنمای موزیکال کشور
  رستوران
  مسیر دو و میدانی
  زمین بازی کودکان
  زمین فوتبال بزرگسالان
  نمازخانه
  دریاچه
  سرویس بهداشتی
 • سایر اطلاعات

  ساختمان قدیمی کوشک با قدمتی حدود 90 سال در دو طبقه ایجاد شده که یک استخر در سمت جنوبی ساختمان دارد و آب این استخر توسط یک چشمه قنات تامین می‌شود. امکانات ورزشی شامل زمین فوتبال ، پیست دو میدانی و زمین‌های چند منظوره ورزشی و فضاهای بازی نوجوانان و کودکان. زمین‌های ورزشی به وسعت 20 هزار متر مربع و زمین‌های بازی کودکان و نوجوانان به وسعت 6 هزار متر مربع از دیگر ویژگی های این بوستان بزرگ به شمار می رود.
  همچنین امکانات رفاهی و تفریحی شامل دریاچه در قسمت جنوبی پارک و جزیره احداثی در داخل دریاچه و اسکله قایقــرانی در دریاچه پیش‌بینی شده که جهت رفاه حال مراجعین به تعداد کــافی نیمکت، آبخوری، سطل زباله و تلفن عمومی تعبیه شده است.
 • منبع

  سازمان پارکها وفضای سبز شهر تهران - همشهری آنلاین - روزنامه دنیای اقتصاد

اماکن مرتبطتگ ها

بيرون گردش جاذبه تفريح تفريح بزنيم بيرون گردش تفريح بزنيم بزنيم بيرون گردش تفريح جاذبه بزنيم بيرون گردش بزنيم بيرون تفريح بزنيم بيرون جاذبه گردش بزنيم بيرون بزنيم بيرون تفريح گردش جاذبه تفريح بزنيم بيرون تفريح گردش تفريح جاذبه جاذبه بزنيم بيرون جاذبه گردش جاذبه تفريح بزنيم بيرون گردش تفريح بزنيم بيرون گردش جاذبه بزنيم بيرون تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح جاذبه بزنيم بيرون جاذبه گردش بزنيم بيرون جاذبه تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح گردش بزنيم بيرون جاذبه گردش تفريح جاذبه گردش تفريح بزنيم بيرون گردش جاذبه بزنيم بيرون جاذبه تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح گردش جاذبه تفريح جاذبه بزنيم بوستان آزادگان پارک فضاي سبز منطقه 15 پانزده بوستان آزادگان پارک بوستان آزادگان فضاي سبز بوستان آزادگان منطقه 15 پانزده پارک بوستان آزادگان بوستان آزادگان فضاي سبز پارک منطقه 15 پانزده فضاي سبز بوستان آزادگان فضاي سبز پارک فضاي سبز منطقه 15 پانزده منطقه 15 پانزده بوستان آزادگان منطقه 15 پانزده پارک منطقه 15 پانزده فضاي سبز بوستان آزادگان پارک فضاي سبز بوستان آزادگان پارک منطقه 15 پانزده