City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

قله آبک

(115 رای)


 قله آبک در رشته کوه البرز و در بخش البرز مرکزي در نزديکي شهر ميگون قرار گرفته است. ميگون از توابع شهر فشم و جزء شهرستان شميرانات و رودبارقصران است. جنوب آبک شهر فشم، جنوب غربي ميگون، شمال غربي شمشک و جنوب شرقي آن روته قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • قله آبک
 • قله آبک
 • قله آبک
 • قله آبک
 قله آبک قله آبک قله آبک قله آبک مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»کوه آبک در شمال شرقی میگون قرار دارد. در ارتفاعات آن چشمه و غار کوچکی وجود دارد که در تابستان مملو از یخ است.

 • تاریخچه

  در گذشته برای تهیه بستنی و نیازهای دیگر از یخ این کوه استفاده می کردند. چوپانان هم هنگام ظهر گوسفندان را جهت رفع تشنگی به کنار همین چشمه می بردند و خودشان هم ساعتی را به استراحت و صرف ناهار می پرداختند. در گذشته محلی برای شکار (کل، بز، قوچ و...) هم بود و شکارچیان هم در این کوه رفت و آمد داشتند.
 • ویژگی ها

  ارتفاع: ۳۴۸۸ متر
 • پیشنهاد ویژه

  از همان ابتدای حرکت، مقابلتان (در جهت شمال) گرده سنگی مرتفعی (یال‌های سنگی پرشیب) می‌بینید که قله اصلی پشت این گرده قرار داشته و دیده نمی‌شود. قله آبک زمانی دیده می‌شود که خود را به پشت این گرده برسانید.
  به بالای یال اول (ارتفاع 2500 متر) که رسیدید باید به سمت راست تغییر جهت داده و یال بعدی را که در ابتدای آن قرار گرفته‌اید به سمت بالا صعود کنید. (زیاد به گرده نزدیک نشوید). بالای یال به دشت کوچکی در ارتفاع 2950 متر می‌رسید. از دشت عبور کرده و خود را به روی خط الراس در ارتفاع 3100 متر برسانید. آنطرف خط الراس، در جهت غرب، شهر میگون را می‌بینید.
  از روی خط الراس به سمت راست (شمال) تغییر جهت داده، گرده را از سمت چپ دور زده و در پشت آن از اولین دهلیز عبور نمایید. بر ای عبور از دهلیز باید کمی دست به سنگ شوید که در این فصل خیلی جدی نیست.
  کمی بالاتر از دهلیز، به نقطه‌ای می‌رسید (در ارتفاع 3400 متر) که دو قله را در دو سمت خود دارید. قله فرعی (بلندترین نقطه گرده، حدود 3450 متر) در سمت راست و قله آبک (3488 متر) در سمت چپ. حدود نیم ساعت بعد با گذر از یک یا دو دهلیز دیگر بر روی قله آبک خواهید بود
 • شرایط استفاده

  از چهار مسیر می توان این قله را صعود کرد. آبک روی خط الراس فرعی قرار گرفته و فقط توسط گردنه شمالی خودش به خط الراس اصلی سرکچال و کلون بستک متصل می باشد.
 • وسایل مورد نیاز

  کفش مناسب کوهنوردی - برای این صعود آب به میزان لازم همراه ببرید زیرا در تابستان چشمه این مسیر خشک است.
 • نقاط مثبت

  در طول مسیر موبایل آنتن دارد.
 • نقاط منفی

  تقریبا بیشتر مسیر بدون پاکوب است.
 • مسیر خودروی شخصی از میدان فشم تا ورودی روستای روته، حدود 4 کیلومتر است. (ورودی دوم از سمت چپ با تابلوی «روستای سادات روته». از اینجا تا روستا حدود 2 کیلومتر راه در پیش دارید. برای رسیدن به ابتدای مسیر قله آبک: با ادامه جاده از داخل روستا وارد جاده خاکی در امتداد رودخانه می‌شوید. (با ماشین یا پیاده). حدود 500 متر بالاتر به دوراهی می‌رسید که مسیر مستقیم، مسیر قله روته و سمت چپ مسیر قله آبک است. وارد مسیر آبک که شدید، حدود 500 متر بالاتر به یک میدان‌گاهی کوچک می‌رسید (در حال ساخت و ساز) که آخرین محل مناسب برای پارک خودرو است. (بهتر است خودروی خود را داخل یا بالای روستا در اولین مکان مناسب پارک کنید)

اماکن مرتبطتگ ها