City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار خور

(118 رای)


روستاي خور با داشتن ارتفاع 2800 متري در دامنه غربي قله گندم چال  يکي از مناطق مرتفع البرز مرکزي مي باشد و داراي طبيعت منحصر به فرد از نظر منطقه اي است که در تابستان داراي هواي خنک و يکي از شاخص هاي منحصر به فرد آن آبشار خور است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار خور
 • آبشار خور
 • آبشار خور
 • آبشار خور
آبشار خور آبشار خور آبشار خور آبشار خور مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : جاده چالوس، روستای خور

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»واژه خور مخفف خورشيد است ، روستاي خور با داشتن ارتفاع 2800 متري در دامنه غربي قله گندم چال که داراي 3600 متر ارتفاع از سطح دريا در شمال غرب تهران و يکي از مناطق مرتفع البرز مرکزي مي باشد و داراي طبيعت منحصر به فرد از نظر منطقه اي است که در تابستان داراي هواي خنک و عاري از رطوبت است و مناطق ديدني همچون قله ها و دره هاي سرسبز و پيچ در پيچ و باغهاي زيبا را دارا مي باشد يکي از شاخص هاي منحصر به فرد آن آبشار خور است که جزء مناطق ويژه طبيعت ايران است که حدود 60 متر ارتفاع از سطح زمين دارد. منطقه توريستي خور داراي جاذبه هاي خاص گردشگري و سياحتي و ورزشي همچون (کوهنوردي،پيست اسکي) مي باشد و يکي از مسير هاي کوهنودي با مناظر جالب، مسير قله گندم چال از روستاي سنگان به خور و بالعکس مي باشد که در گذر از اين مسير پس از پيمودن حدوداً 2 ساعت راه و طي نمودن قله گندم چال و شيب نسبتآ آرام به روستاي خور ميرسيد .


مردم آنجا خونگرم و مهمان نواز همراه با اعتقادات مذهبي اسلامي هستند و در مرکز روستا گورستان قديمي قرار دارد که در آنجا آثار سنگهايي با قدمت 600 الي 700 سال پيش با نام اشخاصي که پسوندهاي منتصب به خور دارند يافت مي شود و همچنين بقعه متبرکه امامزاده شاهزاده عسگري و تپه دژبر که در اسناد باستاني اداره ميراث فرهنگي به همين نام به ثبت رسيده است نيز قرار دارد .

 • ویژگی ها

  در زمستان با توجه به داشتن پيست اسکي که از نظر مسافت رفت و برگشت حدود 120 کيلومتر از پيست اسکي ديزين به تهران نزيک تر است محيطي دلخواه براي ورزشکاران و طرفداران طبيعت زمستاني مي باشد . جاده آسفالته آن در فاصله 20 کيلومتر بعد از کرج و قبل از سد امير کبير فرعي پيست اسکي خور مي باشد که حدود 14 کيلومتر است .
 • سیمای عمومی

  محصولات توليدي آن انواع ميوههاي درختي مانند سيب ،هلو ، گلابي ، گيلاس ، آلبالو، گردو و.... ميباشد و در فصل بهار گونه هاي گياهي وحشي مانند والک ،کنگر ، ريواس ،آويشن و قارچ به فراواني يافت ميشود . با توجه به داشتن آب و هواي کوهستاني جانوراني مانند قوچ ميش ،کل ، بز،گرگ ،شغال ،روباه و پلنگ معروف آسيايي و پرندگاني از نوع کبک ، مرغ کوهي ،عقاب ، شاهين ، جغد، قناري ، بلبل ، شانه بسر و دارکوب و غيره يافت مي شود.
 • پیشنهاد ویژه

  در فصول سرد سال به دلیل برودت هوا آب آبشار یخ میزنه و منظره واقعا زیبایی رو ایجاد میکنه اما در عوض به دلیل ارتفاع برف رسیدن به آبشار نیز سخت تر میشه.
 • شرایط استفاده

  آبشار از روستای خور تقریبا 2 کیلومتر فاصله دارد که با طی زمان 30 الی 45 دقیقه از میان درختان زیبای سیب ترش گوجه سبز زردآلو و گیلاس و طبیعت زیبای منطقه به پای آبشار خور خواهید رسید.به دلیل جلوگیری از هدر رفت آب چشمه مسیر نهر آب از نزدیکی آبشار تا روستای خور به وسیله کانال کوچکی هدایت میشه که در میان مسیر دریچه هایی برای تغییر مسیر آب به سمت باغات تعبیه شده.
 • مسیر خودروی شخصی جهت دسترسی به این آبشار زیبا پس از طی مسافت 17 کیلومتر از شهر کرج به سمت چالوس(در حدود 3 کیلومتر قبل از سد کرج) وارد مسیر فرعی آسفالته خوزنکلا میشوید.با طی مسافت تقریبی 17 کیلوتر و گذشتن از خوزنکلا،ارنگه و سیجان به روستای خور میرسید. جاده ارتباطی آسفالت خوبی داره اما پیچ و خم و شیب زیادی داره در هنگام عبور در این مسیر مراقب باشید مسیر اصلی را گم نکنید به عنوان راهنمایی راه سمت چپ از دوراهی ابتدای راه به خوزنکلا میرسد و باید راه سمت راست را ادامه دهید همچنین در ورودی روستای سیجان نیز راه سمت راست وارد روستای سیجان می شود که باید راه سمت چپ را ادامه دهید
 • نظر
  دوشنبه 12 مرداد 1394

  سلام بهترين روستا درالبرز روستاي ارنگه بزرگ ميباشد، باطبيعتي وصف ناپذيرو ديدني وامام زاده اي دارد بنام شاهزاده حسين موسي ابن جعفر

اماکن مرتبطتگ ها

بزنيم بيرون معرفي اماکن تفريحي بزنيم بيرون معرفي بزنيم بيرون اماکن بزنيم بيرون تفريحي معرفي بزنيم بيرون بزنيم بيرون اماکن معرفي تفريحي اماکن بزنيم بيرون اماکن معرفي اماکن تفريحي تفريحي بزنيم بيرون تفريحي معرفي تفريحي اماکن بزنيم بيرون معرفي اماکن بزنيم بيرون معرفي تفريحي بزنيم بيرون اماکن معرفي بزنيم بيرون اماکن تفريحي بزنيم بيرون تفريحي معرفي بزنيم بيرون تفريحي اماکن معرفي بزنيم بيرون اماکن معرفي بزنيم بيرون تفريحي معرفي اماکن تفريحي معرفي اماکن بزنيم بيرون معرفي تفريحي بزنيم بيرون معرفي تفريحي اماکن اماکن بزنيم بيرون معرفي اماکن بزنيم بيرون تفريحي اماکن معرفي بزنيم بيرون اماکن معرفي تفريحي اماکن تفريحي بزنيم بيرون اماکن تفريحي معرفي تفريحي بزنيم بيرون معرفي تفريحي بزنيم بيرون اماکن تفريحي معرفي بزنيم بيرون تفريحي معرفي اماکن تفريحي اماکن بزنيم بيرون تفريحي اماکن معرفي بزنيم بيرون معرفي اماکن تفريحي بزنيم بيرون اماکن تفريحي معرفي بزنيم بيرون تفريحي معرفي اماکن بزنيم بيرون اماکن معرفي تفريحي بزنيم بيرون اماکن تفريحي معرفي بزنيم بيرون معرفي تفريحي اماکن معرفي بزنيم بيرون اماکن تفريحي معرفي بزنيم بيرون تفريحي اماکن معرفي اماکن تفريحي بزنيم بيرون معرفي اماکن بزنيم بيرون تفريحي