City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار سنگان

(57 رای)


آبشار سنگان (عبد مناف) يکي از مرتفع ترين و زيباترين آبشار هاي شمال غربي تهران مي باشد. اين آبشار در اطراف روستاي سنگان در ۱۸ كيلومتري امام زاده داوود و در انتهاي جاده ي كن - سولقان قرار دارد که قبل از رسيدن به امامزاده توسط يک دو راهي به سمت چپ جدا مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار سنگان
 • آبشار سنگان
 • آبشار سنگان
 • آبشار سنگان
آبشار سنگان آبشار سنگان آبشار سنگان آبشار سنگان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار سنگان کن و سولقان در استان تهران واقع شده است. این آبشار در فاصلهٔ حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب تهران و در دامنه‌های قلهٔ پهنه‌حصار جاری است.

 • ویژگی ها

  آبشار سنگان 2575 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در شمال آن قله پهنه حصار واقع شده است.آبشار سنگان با بلندي حدود 30 متر یکی از آبشارهای زیبای اطراف پایتخت به شمار می رود.
 • سیمای عمومی

  شيب مسير پس از عبور از باغ ها، به تدريج زياد شده و بر روي يال هاي متعددي امتداد مي يابد که ديواره اي سنگي تمام اين يال ها را نصف کرده است. اين ديواره بلند باعث بوجود آمدن آبشار معروف سنگان شده است که بر بالاي اين دره خودنمايي مي کند.
 • زمان مناسب بازدید

  اگر در ماه هاي پاياني سال(به ويژه اسفندماه) به منطقه برويد، يکي از زيباترين صحنه هاي طبيعت را خواهيد ديد. قنديل هاي بزرگي از يخ و برف که سرتاسر آبشار را پوشانده است. در فصل زمستان قطره هاي آبي که از آبشار فرو مي ريزند، به محض برخورد به زمين يخ مي زنند و به مرور زمان، تپه اي از قطرات يخ زده زير آبشار درست مي شود که شبيه تونلي توخالي است.
 • پیشنهاد ویژه

  این آبشار داراي محوطه اي مسطح و مناسب براي اطراق و استراحت است. در طرف چپ آبشار هم با کمي فاصله غارهايي ديده مي شوند.
 • شرایط استفاده

  از قله هایی که در اطراف آبشار برای صعود وجود دارد می توان به قله ی پهنه حصار و کرکو اشاره کرد. همچنین مسیر چشمه شاهی نیز پیشنهاد می شود. در صورت حداقل آمادگی افراد و همراه داشتن وسایل مناسب مسیر آبشار را می توان طی ۵ یا ۶ ساعت به صورت رفت و برگشت طی کرد.
 • وسایل مورد نیاز

  • منطقه به شدت بادگیر است و طی ساعات حضور گروه انواع شرایط آب و هوایی (آفتاب بهاری، بارش برف، وزش باد و ...) رویت شد. همراه داشتن پانچو و لباس گرم توصیه می شود.
  • در شرایط تابستانی مسیر تا حدود زیادی آفتاب گیر است. کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید.
  • وجود خاک رس در شیب های انتهایی مسیر باعث سرخوردن می شود. کفش مناسب و آجدار استفاده نمایید.
 • سایر اطلاعات

  روستای سنگان، از توابع بخش کن و شهر تهران، در شمال غربی تهران بزرگ و در میان کوه‌های البرز میانی واقع است. ارتفاع این روستا از سطح دریا 2100 متر است. سنگان مشتمل بر شش محله به نام‌های ده پایین (سنگان پائین)، ده میان (سنگان میانی)، ده سر (سنگان بالا)، باغ‌دره، دره‌تک و سنگان نو است. قدیمی‌ترین محله روستا، سنگان پائین است که ورود به سنگان نیز از طریق همین روستا می‌باشد. آثار بازمانده تاریخی به ویژه آرامگاه امامزاده‌های سه گانه سنگان، نشانگر قدمت طولانی این روستا است. به استناد نوشه‌های برخی از سنگ قبرها قدم این روستا به بیش از 500 سال پیش می‌رسد.
  همچنین رودخانه فصلي سنگان به طول دوازده کيلومتر از دامنه هاي شرقي کوه کرکو در 35 کيلومتري شمال غربي تهران سرچشمه گرفته و پس از سيراب نمودن روستاهاي سنگان بالا، سنگان پايين و ده باغ به رود کن(سولقان) مي ريزد.
 • مسیر خودروی شخصی برای دسترسی به آبشار سنگان از سمت کرج و غرب تهران پس از میدان دهکده المپیک به سمت شرق در اتوبان همت حدود 3 کیلومتر طی مسیر می نمایید و از محل میدان دوم شهران بسمت کن وارد می شویم. در ادامه از طریق خیابان کوهسار به سمت امامزاده داوود و پس از حدود 10 کیلومتر در سه راهی به سمت چپ جاده که تابلو جهت سنگان را نشان می دهد حرکت کرده و در مسیر روستای سنگان پایین و آنگاه به روستای سنگان بالا می رسیم. فاصله تهران تا سنگان با اتومبيل حدود يک ساعت است.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها