City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار چکان شول آباد لرستان

(58 رای)


 آبشار چکان شول آباد  یکی اززیباترین و جذابترین آبشارهای ایران و از عجايب و شگفتي‏هاي طبيعت بکراستان لرستان است که در جنوب غربی شهرستان الیگودرز قرار دارد. آبشار چكان  در فاصله 141 كيلومتري شهرستان خرم آباد از جمله آبشارهاي زيبا و با عظمت اين ديار است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار چکان شول آباد لرستان
 • آبشار چکان شول آباد لرستان
 • آبشار چکان شول آباد لرستان
 • آبشار چکان شول آباد لرستان
آبشار چکان شول آباد لرستان آبشار چکان شول آباد لرستان آبشار چکان شول آباد لرستان آبشار چکان شول آباد لرستان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار چکان شول آباد لرستان در بخش ززوماهرو در حوالی شول آباد و در دامنه ارتفاعات کوه الغر و مشرف به روستایهاي منطقه چکان قرار دارد.
این آبشار زیبا و دیدنی از درون غاري مشرف به زمين زراعي چكان بيرون مي جهد و طول فوران آن به دهها متر ميرسد و آهنگ آن هر بيننده و شنونده اي را به وجد مي آورد. آبشار شگفت انگيز چكان داراي 30 متر ارتفاع و 4 متر عرض تاج در دل طبيعت بکر و بهشتي لرستان قرار دارد.

 • ویژگی ها

  آبشار چكان پس از طي مسافتي به سمت دشت چكان، به آب زيباي داسار وصل شده و رودخانه چكان را تشكيل مي دهد، رودخانه چكان نيز پس از طي مسافت كوتاهي به آب دهقادي وصل و نهايتاً وارد رودخانه «زز» مي شود. در پایین آبشار دیدنی چکان زیارتگاهی بنام ابوعلی (ع) در میان چندین درخت تنومند چنار در محوطه ای زیبا برسر راه این آبشار قرار گرفته است که به نوبه خود دیدنی است که در فصل های مختلف توجه علاقمندان زیادی را به خود جلب می کند.
 • سیمای عمومی

  اطراف آبشار و امتداد رودخانه سرسبز و پوشيده از درختانی همانند گردو ،زالزالک ،گلابی ، چنار،کیکم، بیدوبلوط و... است و اهالي منطقه نيز از آب آن جهت كشاورزي بيشترين بهره را مي برند. كوههاي اطراف آبشار زيستگاه مناسبي جهت پرندگاني همچون بلبل، كبك، كبوتر و انواع حيوانات وحشي مانند خرس، پلنگ، گرگ و گراز است.
 • زمان مناسب بازدید

  در فصل بهار صدای مهیب آن از فرسنگهای دور شنیده می شود و جلوه ای خاص به منطقه می دهد و علاقمندان زیادی را بسوی خود جلب می کند. آب اين آبشار در اواخر پاييز به مرور خشک مي شود و در روزهاي اوليه شروع فصل بهار مجددا با همان فوران به بيرون مي‏جهد.
 • شرایط استفاده

  بهترين راه رسيدن به آبشار چكان از طريق جاده شوسه مورزرين- شول آباد و بهاركار است. همه ساله و در فصول مختلف سال به ويژه بهار و تابستان، اين جلوه زيباي طبيعت لرستان، ميزبان گردشگران زيادي است كه از اقصي نقاط ايران وجهان به اين منطقه سفر مي كنند.
 • مسیر پیاده روی از دورود به شاپله –تنگ ناله شنه چكان نیز مسیری وجود دارد که اين جاده مالرو ومخصوص كوهنوردي است.
 • مسیر خودروی شخصی از اليگودرز می توان با اتومبيل به طرف جاده شوسه مورزرين- شول آباد و بهار كار چكان رفت كه با اتومبيل تا چند كيلومتري آن جاده وجود دارد
  همچنین از دورود به ايستگاه راه آهن سفيد دشت به طرف شول آباد با جاده شني می توان دسترسی داشت.

اماکن مرتبطتگ ها