City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار کرکبود

(54 رای)


در فاصله 700متري ضلع شمال شرق روستاي کرکبود که جزو روستا هاي هدف گردشگري است  و در ميان دره‌اي عميق که از شمال غرب به طرف جنوب شرق آب آن جريان دارد و در آن قسمت آبشار زيبايي قرار دارد که به آبشار کر مشهور است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار کرکبود
 • آبشار کرکبود
 • آبشار کرکبود
 • آبشار کرکبود
آبشار کرکبود آبشار کرکبود آبشار کرکبود آبشار کرکبود مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : قزوین- طالقان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار کرکبود در موقعیت جغرافیایی E505120 N361306 در حوالی طالقان و در استان قزوین قرار دارد. در شمال روستا و در ميان يک دره صخره اي و عظيم مي توان صداي پرهيبت جريان رودخانه و آبشار آن را شنيد. اين آبشار و رود خروشان آن، از ارتفاعات حصارچال سرچشمه مي گيرد.

 • تاریخچه

  در طرفین آبشار و در زیر صخره‌های کوه حفره‌هایی به صورت طبیعی ایجاد شده که گفته می‌شود در قدیم آن‌ها را با احداث تیغ‌هایی به صورت اتاقک‌هایی مجزا درآورده بودند.در این فضاها خوش‌نویسان ، کاتبان ومستنسخین(نسخه نویسان)قرآن در آنجا اسکان یافته وقرآن و منابع دیگر اسلامی و ادبی را می نوشتند.
 • ویژگی ها

  آب آبشار پس از ریزش بر صخره سنگی کف دره جاری شده و پیچش و جریان آن جلوه بسیار زیبایی را فراهم می‌آورد. اين آبشار اگرچه ارتفاع بلندي ندارد ولي قدرت و حجم آب عبوري از آن که از دهانه اي باريک مي گذرد، بسيار باشکوه جلوه مي کند.
 • سیمای عمومی

  ضلع شرقی و غربی دره یاد شده دارای صخره‌ای بوده که ارتفاع متوسط آن بین 30تا50متر است. راه ورودی به محل آبشار از سینه کش ارتفاعات غربی دره بوده و در دو بخش جنوبی و شمالی دره دیواره کوه‌ها به یکدیگر نزدیک و فضای زیبایی را به وجود آورده است.در ضلع شمالی دره آبشاری به ارتفاع حدود 5متر وجود دارد که در صورت افزایش میزان آب بر ارتفاع آن افزوده می‌شود.
 • سایر اطلاعات

  کرکبود روستای در بخش طالقان است. کرکبود روستایی کوچک در بخش طالقان و در ۵۰ درجه و ۴۹ دقیقه طول جغرافیایی و 36 درجه و 12 دقیقه عرض جغرافیایی و ارتفاع 2271 متری از سطح دریا در دامنه کوه واقع شده‌است.در شمال شرق طالقان روستای کوچک زیبایی قرار دارد که دارای ماهیتی متفاوت با روستاهای دیگر بوده و به نام کرکبود نامیده می‌شود . در داخل روستا درختان تنومند و برافراشته و بلندی قرار دارد که نظیر آن در دیگر روستاهای طالقان کمتر مشاهده می‌شود . لابه لای درختان کوچه باغ هایی قرار دارد که سایه درختان بلند آن بسیار خنک و با طراوت است و نقاط مختلف روستا را به یکدیگر متصل می کند.
 • مسیر خودروی شخصی بعد از عبور از شهرک طالقان و طي حدود سيزده کيلومتر به سمت شرق به مسيري در سمت چپ جاده مي رسيد که با شيب تند خود به روستاي کرکبود نزديک مي شود.

اماکن مرتبطتگ ها