City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبگرم لوت

(48 رای)


آب گرم لوت در بخش خوسف از شهرستان بيرجند قرار دارد به دليل قرار گيري آب گرم در دشت لوت، آنرا به همين اسم نام مي برند. فاصله آب گرم لوت تا شهر خوسف 75 کيلومتر هست  و داراي آب و هواي گرم و خشک کويري است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبگرم لوت
آبگرم لوت مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

3.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

4.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي
 کوهنوردي
 کويرنوردي
 غارنوردي
 دره نوردي
 آبشارگردي
 درياچه گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»علت وجودی مجموعه آب گرم لوت ، چشمه آب معدنی است که گردشگران را به منظور درمان معالجه امراض پوستی و عضلانی و... به سمت خود می کشاند.

 • ویژگی ها

  خواص آبگرم
  از خواص فیزیکی و شیمیایی آبگرم لوت می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
  -1 رنگ ومزه:
  معمولا آبهای معدنی بی رنگ وزلال هستند که آب گرم لوت نیز از این قاعده استثنا نیست ولی در برخی موارد در اثر وجود مواد معلق یا کلوئیدی رنگین وکدر می شود مثلا در مورد آبهای گوگردی که SHاکسیده می گردد باعث رنگ شیری و آبی آبهای گوگردی می شود در کل باید گفت آب گرم لوت بی رنگ وزلال می باشد.
  2-: بو:
  آب گرم بی بو می باشد.
  3-: وزن مخصوص :
  معمولا آبهای گرم به دلیلی دارا بودن مواد محلول دارای وزنی بیش از یک هستند.
  4-: درجه حرارت :
  درجه حرارت و گرمای آب معدنی به منشاءآنها ،عمق زمین و فعالیتهای بیولوژیک وواکنش های شیمیایی همچنین سرعت بالا آمدن آنها و نظایر آن داردوممکن است از حدود 6درجه تا 98 درجه سانتیگراد باشد گرمای آب معدنی به علل خاص چون زلزله تغییر نماید.
  درجه حرارت آب گرم لوت براساس نمونه برداری آقای دکتر فرخی 3/24 درجه سانتیگراد است که این نمونه در شهریور ماه سال 1384برداشته شده است.
  -5:.هدایت الکتریکی :
  هدایت الکتریکی آبهای معدنی بستگی به میزان املاح موجود آنها دارد و چون املاح آبهای معدنی زیادترازآبهای آشامیدنی است هدایت الکتریکی آنها نیز بیشتر می باشد و در مورد آبهای معدنی تغییرات هدایت الکتریکی نشانه اختلاط آنها با آبهای سطحی است هدایت الکتریکی آب گرم لوت 8760 می باشد.
  6-:اکسید و احیا شدن :
  هرگاه در زمینهای آبرفتی با آبهای اکسیژن دار مخلوط شوند اکسید می شوند وممکن است گوگرد – تیوسولفات – سولفیت وسولفات تولید و چون آب گرم معدنی لوت نیز سولفاره است اکسید شدن آن به یکی از شکلهای فوق اتفاق خواهد افتاد.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین زمان برای رفتن به این منطقه اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان است.
 • شرایط استفاده

  از بیرجندتاآب گرم حدود5/2ساعت رانندگی واز خوسف تا آب گرم حدود 2ساعت رانندگی لازم است که به دلیل شرایط سخت دسترسی زمان طولانی لازم است تا بتوان به آبگرم رسید.
 • امکانات ویژه

  مجموعه آبگرم لوت شامل دو استخر زنانه و مردانه ،ده عدد وان خصوصی ،رختکن، تعداد4 چشمه سرویس بهداشتی مجزا ، آبدارخانه و فروشگاه و اطاق استراحت پرسنل ومجموعه اداری و نمازخانه و سرویس بهداشتی است.
 • سایر اطلاعات

  بر اساس خواص شیمیایی فیزیکی آب گرم لوت این چشمه برای درمان امراض پوستی،عضلانی و گوارشی مناسب بوده که با ارزیابی های به عمل آمده از گردشگران مشخص شد که حدود 50%آنهابه منظور معالجه امراض پوستی ،42%به منظور معالجه امراض عضلانی و8%به منظور معالجه امراض گوارشی به این چشمه سفر کرده اند.بنابراین ملاحظه می شود که هدف اصلی گردشگران از سفر به آب گرم لوت درمان امراض پوستی بوده است.
  ج- سرویس بهداشتی: این خدمت جز لاینفک واحدهای خدماتی گردشگری است وبایستی این سرویسها در کنار واحدهای پذیرایی و خدماتی در نظر گرفته شود.

اماکن مرتبطتگ ها