City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه

(10 رای)


 سلطان ابراهيم نام امام زاده اي در شهرستان ايذه که در بخش سوسن واقع شده است. امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه يکي از امامزاده هاي مشهور خوزستان است که زائران و مسافران براي زيارت و بازديد از آن سوار قايق مي شوند و به امامزاده مي روند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه
 • امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه
 • امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه
 • امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه
امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : خوزستان ، شهرستان سوسن

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»امام‌زاده سلطان ابراهیم در دامنه كوهي بزرگ که 2200 متر ارتفاع دارد و با نام ایشان می باشد، مدفون میباشند و دور تا دور این امامزاده و کوههاى آن مملو از جنگل و مناظر زیبا و دل‌انگیز است همچنین چشمه‌اي از اين كوه جاري میباشد كه معروف به چشمه امام‌زاده است و آب آن از دامنه جنوبي كوه به دره كارتا و در قسمت غربي به كارون منتهی می گردد.

 • تاریخچه

  اسم روستایی که این امامزاده در آن مدفون است کارتا است و اهالی این روستا همه از سادات و از نوادگان همین امامزاده هستند . مردم سرزمین بختیاری ارادت خاصی به این امامزاده دارند . طوری که سوگند به نام این امامزاده در گفتار آنها زیاد شنیده می شود . حتی ماشین نوشته های فراوانی را به نام این امامزاده می توان مشاهده کرد. ایشان را سلطان ابراهیم مرتضى بن عبدالله بن حمزه بن موسى بن جعفر، از اولاد امام موسى بن جعفر امام هفتم شیعیان میدانند.
 • ویژگی ها

  بارگاه ساخته شده بر روی مقبره امامزاده سلطان ابراهیم از زمان های قدیم به جا مانده است . این بارگاه که به شکل یک کله قند است به دستور یکی از خوانین بختیاری و به همت او ساخته شده است. برای زیارت این بارگاه ملکوتی باید از ایذه به آنجا رهسپار شد که به خاطر کوهستانی بودن مسیر، جاده مناسبی ندارد . تا چند سال پیش اتومبیل تا نزدیکی های روستای کارتا و در این طرف دریاچه سد شهید عباسپور می رفت که بایستی برای رسیدن به بارگاه امامزاده به وسیله قایق از دریاچه سد عبور نمود . اکنون از یک مسیر دیگری، می توان با اتومبیل، تا کنار بارگاه رفت.
 • سیمای عمومی

  شفاعات امامزاده سلطان ابراهیم از آنجایى قابل بازگو است که دهها نفر از شفا شونده ها با درج خلاصه اى از زندگى خود و نوع شفایى که در این منطقه دیده اند آن را در صحن امامزاده قاب گرفته و به دیوار آویزان کرده اند.
 • شرایط استفاده

  جهت دسترسی به بارگاه سلطان ابراهیم چندین راه وجود دارد:
  1- از طریق روستای ده شیخ در دهستان سوسن با قایق.
  2- از منطقه گلزار جاده که چند فاز آن آسفالت گردیده است.
  3- از طریق سد شهید عباس پور با قایق .
 • امکانات ویژه

  چشمه اى از این کوه جارى است که معروف به چشمه امامزاده است و آب آن از دامنه جنوبى کوه به دره کارتا و در قسمت غربى به کارون منتهى مى شود.
 • سایر اطلاعات

  دور تا دور این امامزاده و کوههاى آن مملو از جنگل و مناظر زیبا و دل انگیز است که مسافران رنج سفر را تحمل کرده تا ساعاتى را براى بازدید از این مناطق و زیارت امامزاده سلطان ابراهیم در خاطره خود ثبت کنند.
 • مسیر کشتی از طریق سد شهید عباس پور با قایق می توان به امامزاده سلطان ابراهیم کارتا دسترسی داشت. همچنین می توان از طریق روستای ده شیخ در دهستان سوسن با قایق به این امامزاده رفت.
 • مسیر خودروی شخصی جهت دسترسی به بارگاه سلطان ابراهیم می توان از منطقه گلزار جاده اشاره کرد که چند فاز آن آسفالت گشده است.

اماکن مرتبطتگ ها

امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه خوزستان امامزاده سلطان ابراهيم (ع) امامزاده ايذه امامزاده خوزستان سلطان ابراهيم (ع) امامزاده امامزاده ايذه سلطان ابراهيم (ع) خوزستان ايذه امامزاده ايذه سلطان ابراهيم (ع) ايذه خوزستان خوزستان امامزاده خوزستان سلطان ابراهيم (ع) خوزستان ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) خوزستان امامزاده ايذه سلطان ابراهيم (ع) امامزاده ايذه خوزستان امامزاده خوزستان سلطان ابراهيم (ع) امامزاده خوزستان ايذه سلطان ابراهيم (ع) امامزاده ايذه سلطان ابراهيم (ع) امامزاده خوزستان سلطان ابراهيم (ع) ايذه خوزستان سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) خوزستان امامزاده سلطان ابراهيم (ع) خوزستان ايذه ايذه امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده خوزستان ايذه سلطان ابراهيم (ع) امامزاده ايذه سلطان ابراهيم (ع) خوزستان ايذه خوزستان امامزاده ايذه خوزستان سلطان ابراهيم (ع) خوزستان امامزاده سلطان ابراهيم (ع) خوزستان امامزاده ايذه خوزستان سلطان ابراهيم (ع) امامزاده خوزستان سلطان ابراهيم (ع) ايذه خوزستان ايذه امامزاده خوزستان ايذه سلطان ابراهيم (ع) امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه خوزستان امامزاده ايذه خوزستان سلطان ابراهيم (ع) امامزاده خوزستان سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده ايذه سلطان ابراهيم (ع) خوزستان امامزاده ايذه خوزستان سلطان ابراهيم (ع) امامزاده سلطان ابراهيم (ع) خوزستان ايذه سلطان ابراهيم (ع) امامزاده ايذه خوزستان سلطان ابراهيم (ع) امامزاده خوزستان ايذه سلطان ابراهيم (ع) ايذه خوزستان امامزاده سلطان ابراهيم (ع) ايذه امامزاده خوزستان