City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده سلطان پيرخال شاه (ع)

(61 رای)


آستان امامزاده سلطان پيرخال شاه (ع) در شهرستان قزوين، بخش طارم سفلي، شهر سيردان، دهستان خندان، روستاي ديزجين شامادشت واقع شده است. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • امامزاده سلطان پيرخال شاه (ع)
امامزاده سلطان پيرخال شاه (ع) مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : قزوین - طارم سفلي - روستای دیزجین

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»بنای ساختمان بقعه قديمي بوده و گنبد آن كوپلي شكل است. امام زاده داراي صندوقي قديمي بوده که بر روی مرقد مطهر است و متأسفانه مورد دستبرد و كند و كاو سارقین اشیاء عتیقه شده.

 • ویژگی ها

  این امامزاده داراي امكاناتي مانند حرم مطهر، نمازخانه، آشپزخانه، سرويس بهداشتي است كه همگي از خشت و گل ساخته شده اند.
 • شرایط استفاده

  اين بقعه متبركه در منطقه اي كوهستاني و در وسط كوهستان منطقه اي ييلاقي (خوش آب و هوا) و داراي پياده روي طولاني مدت است و جاده اي كه به نزديكي اين بقعه مي رسد، صعب العبور و خاكي خيلي بدي است.
 • سایر اطلاعات

  زیارت نامه السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.
  ***
  سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.
 • نقاط منفی

  هيچ گونه سكونتي در اين محل وجود ندارد و فقط يك معدن سنگ در بالاي بقعه و به فاصله 2 كيلومتري آن وجود دارد.
 • منبع

  پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی

اماکن مرتبطتگ ها