City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده شيخ شبان(امام زاده بهاء الدين)

(33 رای)


حرم امامزاده سيد بهاء الدين محمد از فرزندان حضرت حمزه بن امام ‌موسي بن‌ جعفر (ع)، در دره‌اي زيبا و در دهانه كوه بلند و سرسبزي در جنوب غربي روستاي شيخ شبان، از توابع شهرستان بن در استان چهارمحال و بختياري قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : شهرکرد روستاي زيباي شيخ شبان زيارتگاه امام زاده بهاء الدين

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین» • تاریخچه

  در تاريخ آمده است امامزاده سيد بهاء الدين محمد از فرزندان حضرت حمزه بن موسي بن‌ جعفر الكاظم (ع) است که از جور حکام ظالم در لباس مبدل زندگي مي کرده و با آمدن در اين سرزمين كه قبلاً او را ايلگاه مي گفتند با گله داري به نام محمود شعيب كه يكي از عرب‌هاي خراسان بود، آشنا شده و از او مي خواهد جهت امرار معاش کاري را به ايشان واگذار نمايد؛ محمود شعيب هم موافقت كرده و چون شناخت و اطلاعي از مقام آقا نداشت؛ يك گله گوسفند به عنوان چوپان در اختيار آن بزرگوار مي گذارد و آن حضرت در طول ييلاق و قشلاق گله را اداره و تعليف مي‌نمود. مكان قشلاقي ايل محمود شعيب در روستاهاي اطراف اصفهان و ييلاق آن در محلي به نام صحرا و روستاي مرغ‌ آشنا بوده ( كه فعلاً نيز به همين نام و بخشي از آن هم مشهور به عرب خان است، منتها تبديل به يكي از مزارع روستاي شيخ‌شبان شده و ضمناً محل شيخ‌شبان كنوني در آن زمان صرفاً چشمه آب و زمين كشاورزي بوده. ) ...

  امامزاده سيد بهاءالدين محمد كه فردي سخي و بخشنده بود، دسترنج چوپاني خود را به چوپانان ديگر مي‌بخشيد و به اين دليل مشهور به « شيخ ‌شبان » ( شيخ چوپان ) به معني « چوپان بزرگوار » شد.
 • زمان مناسب بازدید

  از اردیبهشت تا مردادماه بهترین زمان بازدید از این منطقه است
 • امکانات ویژه

  در نزدیکی این بقعه رودخانه ای روان وچود دارد که امکان گذران اوقات مفرحی را فراهم می کند.خطوط همراه اول و ایرانسل در این نقطه سرویس دهی اولیه دارد. این مجموعه دارای سرویس بهداشتی است.
  سروبس بهداشتی
 • وسایل مورد نیاز

  کفش مناسب- لباس گرم - آب خوردن
 • سایر اطلاعات

  مردم محلي روايت جالبي را از شيخ چوپان سرزمين شان تعريف مي کنند. آنها معتقدند که گله شيخ چوپان که مردي بزرگوار و از نوادگان امام موسي الکاظم(ع) بوده، راهزنان مي برند و او که گله اش امانت بوده بسيار ناراحت مي شود. بر سر دره فرياد مي زند و گوسفندانش را فرامي خواند و خيلي زود گله اي که توسط راهزنان قلع و قمع شده و فروش رفته بوده، بازمي گردد چون مقام شيخ چوپان در نزد خدا بالا بوده است. (درباره صحت و سقم اين روايت ما نمي توانيم قضاوتي بکنيم و تنها به عنوان راوي آن را از مردم محلي منطقه نوشته ايم.)
 • نقاط منفی

  جاده خاکی و کم تردد
 • مسیر خودروی شخصی ر شهرکرد به سمت دروازه سامان که بروي مسير مستقيمي شما را به شهر بن مي رساند. مسيري بکر با تردد کم خودروها و روستاهايي که کمتر نشان از ديوارهاي کاهگلي يا مخروبه و قديمي دارند و گندمزارهايي وسيع و طلايي.

  با رسيدن به ابتداي شهر بن کافي است مسير سمت چپ را پيش بگيري تابه روستاي زيباي شيخ شبان که در بين مردم محلي با نام شيخ چوپان معروف است، برسي.

  اول روستا به سمت چپ جاده آسفالته نه چندان کوتاهي شمار را به زيارتگاه امام زاده بهاء الدين ميرساند.

اماکن مرتبطتگ ها