City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

باغ لاله گسچر

(35 رای)


مجموعه باغ لاله هاي گچسر در کيلومتر 52 جاده چالوس و در روستاي گرماب قرار دارد و به منظور آشنايي بيشتر مردم به چگونگي تکثير و توليد گل لاله در ايران فعاليت مي کند.  در حال حاضر در باغ لاله گسچر بالغ بر 30 واريته گل لاله ويک مليون پياز لاله توليد و تکثير مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این باغ که در مساحتی نزدیک به 10 هزارمتر 32 گونه از 1400 گونه لاله را در معرض نمایش می گذارد، نمونه کوچکی از باغ لاله کوکن هولف هلند است باغی 10 هزار هکتاری که یکی از بزرگترین لاله های جهان است.

 • تاریخچه

  شرکت مهد لاله ها اولین باغ لاله را در سال1360 در منطقه گچسر بنا نهاد .
 • ویژگی ها

  گل لاله هایی که در این باغ وجود دارد شامل انواع متنوعی از جمله ستاره ای، حاشیه دار، پرگلبرگ، جامی، فنجانی و قدحی در رنگ های زرد، قرمز، نارنجی،ارغوانی و صورتی است.
 • زمان مناسب بازدید

  زمان گل دهی باغ لاله های گچسر تقریبا همزمان با لاله های هلند یعنی در ماه اردیبهشت و اوایل خرداد است.
  زمان بازدید از این باغ و جشنواره گل لاله، معمولا اوایل و اواسط اردیبهشت ماه است که البته سرما یا گرمای زودرس در شروع و اتمام دوره آن تاثیر می گذارد.
 • شرایط استفاده

  بازدید از این باغ رایگان بوده و محدودیت خاصی از نظر رسیدن به مقصد ندارد، هر بازدید کننده علاقمندی می تواند از زیبایی های این باغ که در محیطی در دسترس قرار دارد لذت ببرد.
 • سایر اطلاعات

  همچنین روستای گچسر به دلیل استقرار در یک ناحیه کوهستانی جاذبه های طبیعی متنوع و زیبایی دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:
  چشمه ولد که در جنوب غربی گچسر و شمال غربی دهکده ولد واقع شده و تا هتل گچسر دو کیلومتر فاصله دارد. آب این چشمه از گروه آب های بی کربنات کلسیم گوگردی سرد است که گوکرد آن از احیاء سولفات حاصل می شود. استفاده از این آب معدنی برای درمان بیماری های جلدی، مجاری تنفسی و روماتیسم توصیه شده است. چشمه ولد از مشهورترین جاذبه طبیعی روستای گچسر است.
  غار یخ مراد در مسیر جاده تهران – چالوس در ناحیه خوش و آب و هوای آزادبر گچسر قرار دارد و با دو ساعت پیاده روی از روستا قابل دسترسی است. سرمای درون غار به اندازه ای است که تا خرداد ماه نیز قندیل های یخ در آن قابل مشاهده است. در فصل بهار، گل ها و گیاهان معطر و زیبایی، محیط بیرون غار را می پوشاند و فضای دلنشینی برای اقامت موقت گردشگران فراهم می آورد.
  رودخانه گچسر از میان روستا عبور می کند. حاشیه رودخانه با درختان مختلفی مانند گردو و سیب به تفرجگاه و سایه سار تبدیل شده است.
  از آثار تاریخی روستای گچسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  در دو کیلومتری گچسر، پلی سنگی با معماری ویژه وجود دارد و قدمت آن به دوره ایلخانی می رسد که احتمالا در دوره صفوی نیز مرمت شده است.
  کاخ روستای گچسر در زمان حکومت رضاشاه احداث شده و در حال حاضر، به عنوان هتل بهره برداری می شود.
  کوره های گچپزی در فاصله 3 کیلومتری جنوب گچسر قرار دارند. قدمت این کوره ها به دوره قاجاریه منسوب شده است.
  از غذاهای رایج روستا می توان به آبگوشت محلی، حلوا و انواع آش اشاره کرد.
  هتل آزادی گچسردر منطقه ای بسیار خوش آب و هوا واقع شده كه از شمال به استان مازندران، از جنوب به دهستان آسارا وكرج، از غرب به طالقان و از شرق به شمشك منتهی می شود و مکان مناسبس برای استراحت و صرف غذاست. این هتل که یک عمارت متعلق به دوره پهلوی اول است با رستورانی قدیمی با سقف های بلند در پا ی کوه و در میان درختان زیبای این ناحیه کوهستانی قرار دارد


تگ ها