City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

 • اعلام آمادگي سفير آلمان براي حفاظت از ميراث تاريخي ايران (1396/11/28)

  سفير آلمان در تهران گفت:‌ اميدوارم آلمان و ايران در آينده و در کنار هم از ميراث با شکوه فرهنگ ايران حفاظت و حراست کنيم.

  0 دیدگاه 4 بازدید
 • درخواست براي تبديل ميدان مشق به ميدان موزه هاي ايران (1396/11/27)

  معاون ميراث‌فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گفت: اگر شهرداري و وزارت خارجه همراهي کنند مي‌توان با استفاده از ساختمان‌هاي اطراف ميدان مشق، اين ميدان را به ميدان موزه‌هاي کشور تبديل کرد.

  0 دیدگاه 8 بازدید
 • جشن اتريشي ها روي قله دماوند (1396/11/26)

  ۱۷۵ سال پس از فتح قله دماوند توسط کوهنوردي اتريشي، سالگرد اين صعود در بام ايران جشن گرفته مي شود.

  0 دیدگاه 11 بازدید
 • پرونده «بزرگترين خانه تهران» به کجا رسيد؟ (1396/11/23)

  «ثابت پاسال» را يکي از معدود نمونه‌هاي باقيمانده از خانه‌- باغ‌هاي ايراني در منطقه آفريقا (جردن) تهران و حتي «بزرگترين خانه‌ي تهران» مي‌نامند، خانه‌اي با وسعت ۱۲ هزار مترمربع که هر چند اين روزها به نظر مي‌رسد در بين مجتمع‌هاي مسکوني و تجاري گير افتاده، اما به واسطه طرح‌هايي که مالکِ بنا قبل از ثبت ملي به ميراث فرهنگي ارائه کرده و هنوز خبري از نتيجه بررسي‌هاي آن بيرون درز نکرده، احتمال بالا آمدن برجي هم‌قد و طراز ديگر ساختمان‌هاي اطراف آن دور از ذهن نيست.

  0 دیدگاه 26 بازدید
 • دماوند در دو راهي ثبت جهاني! (1396/11/20)

  در حالي که دبير کل کميسيون يونسکو مي‌گويد؛ «دماوند از فهرست ثبت‌هاي جهاني خارج شده»، اما مدير کل دفتر ثبت تاکيد مي‌کند، «ثبت جهاني دماوند در فهرست ميراث طبيعي از اولويت‌هاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است.»

  0 دیدگاه 18 بازدید
 • پيشنهادهايي براي گالري‌گردي در روزهاي زمستاني (1396/11/20)

  گالري‌ها و مرکزهاي هنري تهران با برگزاري نمايشگاه‌هايي ميزبان هنردوستان هستند.

  0 دیدگاه 25 بازدید
 • فرش‌هاي ۱۰۰ ساله ملايري در کاخ گلستان (1396/11/18)

  فرش‌هاي شهر ملاير با قدمت بيش از يک قرن براي نخستين‌بار در مجموعه ميراث جهاني کاخ گلستان به نمايش گذاشته مي‌شود.

  0 دیدگاه 38 بازدید
 • ۹۰ درصد تالاب‌هاي اطراف تهران خشک شده‌اند (1396/11/16)

  مدير دفتر اکوسيستم‌هاي تالابي سازمان محيط زيست با اعلام اينکه ۹۰ درصد تالاب‌هاي صالحيه و الله آباد در جنوب تهران خشک شده‌اند، گفت: خشک شدن اين تالاب‌ها منشاء‌ گرد و غبار براي شهر تهران شده‌اند و مي‌توانند تهديد بزرگي براي شهر تهران باشد و مشکل هواي تهران را تشديد کند.

  0 دیدگاه 44 بازدید
 • رايگان به بازديد از موره ملي ملک برويد (1396/11/15)

  نخستين موزه وقفي- خصوصي ايران، دوستداران آثار تاريخي و موزه‌اي را به بازديد رايگان از تالارهاي موزه‌اي خود، به مناسبت فرارسيدن دهه فجر انقلاب اسلامي فرامي‌خواند.

  1 دیدگاه 95 بازدید
 • توقف گودبرداري و قطع درختان در حريم کاخ مرمر (1396/11/08)

  «بر اساس پيگيري‌هاي دفتر رياست‌جمهوري، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام دستور توقف انجام عمليات ساختماني و گودبرداري و قطع درختان در فضاي باز کاخ مرمر و در حريم موزه ملي قرآن را داد.»

  0 دیدگاه 66 بازدید
 • چرا خانه «نیما یوشیج» مهم است؟ (1396/10/23)

  کامیار عابدی با تاکید بر اهمیت خانه «نیما یوشیج»، خارج شدن خانه پدر شعر نو ایران از ثبت ملی را اسباب شرمساری و سرافکندگی می‌داند.

  0 دیدگاه 106 بازدید
 • خونِ دلي که براي نجاتِ «تئاتر نصر» خوردند (1396/10/13)

  آرزوي تئاتري‌ها براي نجات دست‌کم يکي از بناهاي تاريخي و باقي‌مانده از لاله‌زار قديم يعني «تئاتر نصر» به حقيقت پيوست و بعد از حدود ۱۵ سال، بالاخره با امضاي تفاهم‌نامه‌اي بين کميته امداد امام (ره) به عنوان مالک، جهاد دانشگاهي که سرقفلي اين بناي تاريخي را در اختيار داشت و سازمان زيباسازي شهر تهران، تملک اين بنا در اختيار سازمان زيباسازي درآمد؛ تا بعد از مرمت و بررسي‌هاي دقيقِ کارشناسي يک کاربري کاملا فرهنگي به خود بگيرد، که اين کاربري احتمالا «موزه تئاتر» خواهد بود.

  0 دیدگاه 95 بازدید
 • انتقال اشياء کاخ گلستان از بيم زلزله (1396/10/06)

  مدير مجموعه جهاني کاخ گلستان اعلام کرد: تعدادي از آثار موزه‌اي کاخ جهاني گلستان که احتمال خطر براي آنها در هنگام وقوع حوادث طبيعي مانند زلزله وجود دارد، به مخازن امن منتقل مي‌شوند.

  0 دیدگاه 166 بازدید
 • کشف آثار مشکوک به عتيقه در فرودگاه امام (ره) (1396/09/21)

  با کشف آثار تاريخي توسط يک مقني در محوطه باز فرودگاه امام‌خميني (ره)، اين محوطه در کنترل و قرار است بررسي‌هاي باستان‌شناسي در اين نقطه از فرودگاه انجام شود.

  0 دیدگاه 221 بازدید
 • شب قزاق ها در نياوران (1396/09/21)

  عضو شوراي عالي خانه موسيقي ايران از امضاي تفاهم‌نامه همکاري بين ايران و قزاقستان در زمينه تبادل ارکسترهاي موسيقي و اجراي ارکستر فيلارمونيک قزاقستان همزمان با شب يلدا در فرهنگسراي نياوران خبر داد.

  0 دیدگاه 228 بازدید
 • موزه فرش ايران، انباري براي نگهداري فرش‌هاي نفيس (1396/09/21)

  مدير امور پرورشي و رئيس شوراي ارزشيابي هنرمندان پژوهشگاه ميراث‌فرهنگي و گردشگري با تأکيد بر اهميت و جايگاه فرش در ايران تصريح کرد: «جايگاه فرش در ايران آن‌گونه که بايد نيست و موزه فرش ايران به‌عنوان نخستين موزه تخصصي در دنيا که بايد پژوهشکده مستقلي باشد، به انباري براي نگهداري فرش‌هاي نفيس تبديل شده است.»

  0 دیدگاه 127 بازدید