City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

برنامه هفت

(52 رای)


هفت برنامه زنده تلوزيوني محصول شبکه ۳ سيماي جمهوري اسلامي ايران است که به بررسي مسائل سينماي ايران مي‌پردازد. اين برنامه جمعه شب‌ها از شبکه سه پخش مي‌شود. برنامه هفت به نظرسنجي‌هاي مختلف سينمايي مي‌پردازد و از هنرمندان و مسئولان فرهنگي ايران در حوزه سينما و تلويزيون، براي گفتگو دعوت مي‌نمايد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • برنامه هفت
 • برنامه هفت
 • برنامه هفت
 • برنامه هفت
برنامه هفت برنامه هفت برنامه هفت برنامه هفت مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر از رادیو و تلویزیون استفاده می کنی؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بيشتر از سه ساعت

2.چه نوع برنامه هایی رو بیشتر دوست داری؟

 اخبار  طنز و کمدي  فيلم و سريال  بقيه برنامه ها

3.از چه نوع فیلم هایی بیشتر خوشت میاد؟

 سينمايي ايران  سريال ايران  سينمايي خارجي  سريال خارجي

4.هر روز چقدر از وقتت رو توی اینترنت می گذرونی؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

5.از اینترنت بیشتر از همه برای چی استفاده می کنی؟

 بازي و سرگرمي  شبکه هاي اجتماعي  مطالعه اخبار  تحقيق و کارهاي علمي  ساير

6.شبکه های اجتماعی چقدر از وقتت رو توی روز می گیره؟

 کمتر از يک ساعت
 بين يک تا دو ساعت
 بين دو تا سه ساعت
 بين سه تا چهار ساعت
 بيشتر از چهار ساعت

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»محمود گبرلو که سابقه فعالیت‌های فرهنگی از جمله حضور در جلسات نقد در جشنواره فیلم فجر، را دارد، اجرای این برنامه را بر عهده دارد. نخستین قسمت از سری جدید برنامه هفت در نهم تیر ۱۳۹۱ روی آنتن تلویزیون رفت. همچنین، تهیه‌کنندگی این مجموعه نیز بر عهده محمود گبرلو است.

 • تاریخچه

  ایده اولیه ساخت چنین برنامه‌ای که می‌بایست مشابه برنامه ورزشی ۹۰، منتهی در حوزه فرهنگ و هنر باشد، از طرف فریدون جیرانی به گروه اجتماعی شبکه ۳ ارائه شد و مورد استقبال مدیر وقت قرار گرفت. در آن زمان، مجری طرح این برنامه، حمید پنداشته و فریدون جیرانی کارگردانی، تهیه کنندگی و اجرا را برعهده داشت. گرچه قسمت‌های اول این مجموعه با نحوه اجرای غیر معمول جیرانی و انتقادهای بی‌حد مسعود فراستی، با انتقادهایی مواجه شد، ولی به مرور زمان توانست مخاطبان زیادی را برای خود فراهم کند و تعریف قابل قبولی از خود ارائه دهد.این برنامه در خرداد ۱۳۹۱ از سوی مدیران صدا سیما معلق شد و جیرانی از راس کار کنار گذاشته شد. فضل‌الله شریعت‌پناهی، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه تلویزیون ایران، افزایش انتقادرسانه‌ها از اظهارات جیرانی در برنامه‌های منتهی به آن تاریخ و تذکر چندباره مدیران صدا و سیمای ایران و شخص عزت‌الله ضرغامی به جیرانی در خصوص گفته‌هایش در این برنامه را از عوامل مؤثر در این تغییر مجری دانست. مسعود فراستی افزایش انتقادهای اجتماعی به جیرانی را تایید کرد ولی فریدون جیرانی، دلیل کناره‌گیری خود را به موجب شروع پروژه ساخت یک مجموعه تلویزیونی دانست.
 • ویژگی ها

  برنامه هفت هر هفته با دعوت از یکی از چهره های سینمایی به بحث و گفت و گو پیرامون مسایل مختلف روز می پردازد. همچنین این برنامه به برگزاری نظرسنجی‌های مختلف سینمایی در میان مخاطبان می پردازد.
 • زمان مناسب بازدید

  این برنامه هر جمعه شب از شبکه سه سیما پخش می شود.
 • سایر اطلاعات

  محمود گبرلو درباره سیاست های این برنامه می گوید: در " هفت " قرار نیست چیزی بین ما و شما پنهان بماند. شما دوست دارید هنرمند ایرانی با وقار باشد و " هفت حامی وقار سینمای ایران است. هدف "هفت" رسیدن به الگوست . الگوی ساخته شدن " فیلم ایرانی خوب " ؛ آنچه سالهاست ما و شما دنبالش هستیم.
  باور هفت ، به باور صادقانه ، صمیمانه سرشار از ایمان مردمی نزدیک است که در نقاط دور و نزدیک کشور به سینما و هنر مندانش احترام می گذارد و سینماگران نیز متقابلا خود را خاک پای قدوم این مردم میدانند. "هفت" مثل شما سینمایی را دوست دارد که به باور ، عقیده ، سلیقه وشعور احترام بگذارد سینمایی که با سرزندگی و شور از زیبایی ها بگوید، ناملایمات را نقد کند، راه گشا باشد منفعل نباشد و تیزی اش خواب را از خیلی ها بگیرد!
  "هفت" باید بتواند در بالاترین سطح سلیقه ها قرار بگیرد و تلاش کند تا سینمای بومی ایران یعنی همان هنر، صنعت روایت گر ، سرگرم ساز و مسلط با زبان مدرن با دنیا سخن بگوید. سینمایی که خود را در آن ببینیم و بر داشتن اش ببالیم و احساس غرور کنیم.
  "هفت" یک رسانه است همچنان که سینما یک رسانه است . از زیباییها می گوییم و مطالبات را به طور جد دنبال می کنیم تا سینمایی در خور شان ایران سربلند داشته باشیم. ما و شما این سینما را دوست داریم.
 • منبع

  وب سایت برنامه هفت - باشگاه خبرنگاران جوان - جام جم آنلاین

اماکن مرتبطتگ ها

برنامه هفت شبکه سه سينمايي برنامه هفت برنامه شبکه سه برنامه سينمايي هفت برنامه برنامه شبکه سه هفت سينمايي شبکه سه برنامه شبکه سه هفت شبکه سه سينمايي سينمايي برنامه سينمايي هفت سينمايي شبکه سه برنامه هفت شبکه سه برنامه هفت سينمايي برنامه شبکه سه هفت برنامه شبکه سه سينمايي برنامه سينمايي هفت برنامه سينمايي شبکه سه هفت برنامه شبکه سه هفت برنامه سينمايي هفت شبکه سه سينمايي هفت شبکه سه برنامه هفت سينمايي برنامه هفت سينمايي شبکه سه شبکه سه برنامه هفت شبکه سه برنامه سينمايي شبکه سه هفت برنامه شبکه سه هفت سينمايي شبکه سه سينمايي برنامه شبکه سه سينمايي هفت سينمايي برنامه هفت سينمايي برنامه شبکه سه سينمايي هفت برنامه سينمايي هفت شبکه سه سينمايي شبکه سه برنامه سينمايي شبکه سه هفت برنامه هفت شبکه سه سينمايي برنامه شبکه سه سينمايي هفت برنامه سينمايي هفت شبکه سه برنامه شبکه سه هفت سينمايي برنامه شبکه سه سينمايي هفت برنامه هفت سينمايي شبکه سه هفت برنامه شبکه سه سينمايي هفت برنامه سينمايي شبکه سه هفت شبکه سه سينمايي برنامه هفت شبکه سه برنامه سينمايي