City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جزیره لاوان

(80 رای)


جزیره لاوان یکی از جزایر ایرانی خلیج فارس است که 76 کیلومتر مربع مساحت دارد و پس از قشم و کيش بزرگ‌ترين جزيرۀ ايران در آب‌هاي خليج فارس به شمار می رود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • جزیره لاوان
 • جزیره لاوان
 • جزیره لاوان
 • جزیره لاوان
جزیره لاوان جزیره لاوان جزیره لاوان جزیره لاوان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»جزیره لاوان از شمال شرقي به بندر مقام، از شرق به جزيرۀ شتور و از جنوب به حوزه‌هاي نفتي رسالت، رشادت و سلمان محدود مي‌شود. وسعت اين جزيره 76کيلومتر مربع است و فاصلۀ اين جزيره تا بندر لنگه 91 و تا بندر عباس حدود 198 مايل دريايي است. جزيرۀ لاوان دورترين جزيره نسبت به مرکز استان هرمزگان است.
آب و هواي آن گرم و مرطوب و دماي آن در تابستان به حدود 50 درجۀسانتي گراد مي‌رسد، و رطوبت هواي آن نيز بسيار زياد است .
جمعیت آن در حدود ۲۵۰۰ نفر است که بیشتر آنان از نژاد عرب هستند و از اهل تسنن از شاخه شافعی و از پیروان امام محمد ادریس شافعی هستند. و به زبان عربی و فارسی تکلم می‌کنند. و35درصدازجمعيت اين منطقه شيعه نشين هستند. کليه امکانات رفاهى شامل برق، تلفن، امواج تلويزيونى و آب شرب توسط شرکت فلات قاره و پالايشگاه مستقر در جزيره به آنها ارائه مى گردد. اهالی جزیره در فصل معینی از سال به صید مروارید فعالیت دارند، ولی شغل اساسی مردم جزیره ماهی گیری است.ولی در سال‌های اخیر گرایش مردم روستا به کار کردن در شرکت نفت رواج یافته است. دارای مسجد، حسینیه، برق، آب لوله کشی، آب انبار (برکه)، دبستان و راهنمایی و دبیرستان می باشد.

 • ویژگی ها

  ذخاير نفتي آب‌هاي نزديک جزيرۀ لاوان بسيار قابل توجه است. در حال حاضر صنايع جزيره منحصر به تأسيسات نفتي است که با نام مجتمع پالايشي لاوان فعاليت دارد. يکي از شگفتي‌هاي اين جزيره وجود کندوهاي عسل در کنار تأسيسات نفتي و مخازن آن‌ها است که عسل آن‌ها به رنگ سبز تيره است و بوي نفت مي دهد،اما طعم آن مشابه عسل‌هاي معمولي است .
  اهالي جزيره در فصل معيني از سال به صيد مرواريد مي‌پردازند و تنها کالاي صادراتي جزيره، مرواريد آن است.
 • سیمای عمومی

  پوشش گیاهی جزیره درحدود 45 درصد است،محصول جزیره بیشترغلات وخرما می باشد که بیشتربا آب چاه آبیاری می شود.مسئولان صنعت نفت جزیره با آب شیرین در جزیره لاوان مبادرت به کشت صیفی جات نموده اند وسبزی مورد نیاز خود را تولید می نمایند...
  بطورکلی خاک جزیره لاوان برای کشاورزی مناسب است ولی بعلت کمبود آب شیرین کشاورزی درجزیره محدود است.
 • سایر اطلاعات

  جزيره لاوان مرکز عملياتى توليد از 3 ميدان نفتى سلمان، رسالت و رشادت وبلال است که داراى تأسيسات زيربنايى بهره بردارى، مخازن ذخيره و اسکله صادراتى، تأسيسات جانبى و تعميراتى، انبارها، تأسيسات مسکونى و اجتماعى و فرودگاه مخصوص براى پشتيبانى مى باشد. در ادامه به شرح آنها خواهيم پرداخت. نقل و انتقال کارکنان لاوان از طريق هواپيما به شهرهاى تهران – اصفهان – اهواز و شيراز صورت مى پذيرد. کارکنانى که محل کار آنها سکوها مى باشد بوسيله هليکوپتر و در صورت مصاعد نبودن شرايط جوى براى پرواز هليکوپتر با کشتى به سکوها انتقال داده مى شوند.
  درجه حرارت در تابستان بين 37 تا 45 درجه و در زمستان 25 تا 10 درجه سانتيگراد است . ميزان رطوبت نسبي در تابستان 80 تا 100 درصد و زمستان 10 تا 30 درصد و ميزان متوسط بارندگي در سال حدود 50 ميليمتر مي باشد.

اماکن مرتبطتگ ها