City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

خانه حفیظی های بروجن (موزه بهرامی)

(57 رای)


خانه تاریخی حفیظی های بروجن که امروزه به عنوان موزه مردم شناسی بروجن و یا موزه بهرامی شناخته می شود، از جمله جاذبه های تاریخی چهارمحال و بختیاری به شمار می رود که قدمت آن به دوره قاجاریه بر می گردد. خانه حفیظی های بروجن در خیابان فردوسی این شهر قرار دارد و در سال های گذشته مورد مرمت قرار گرفته است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این موزه در زمینی به مساحت یک هزار و 500 متر ساخته می شود و ساخت فضاهای مختلفی مانند گالری ها، کتابخانه و ... در آن طراحی شده است. در این موزه نوع روش کشاورزی، پخت نان، تولید صنایع دستی، ازدواج و عروسی و... توسط مردم گذشته این منطقه نشان داده شده است. در این موزه همچنین کسبه ای گذشته استان چهارمحال و بختیاری مانند نمد مالی، کلاه مالی و... و. توسط مجسمه ها باز سازی شده است.

 • تاریخچه

  ساختمان موزه مردم شناسی بروجن مربوط به 120 سال پیش است. این خانه متعلق به فردی به نام مصطفی خان بوده است که بعد ها به نام خانه حفیظی ها شهرت پیدا می کند. میراث فرهنگی این خانه تاریخی را از بازماندگان می خرد و آن را تبدیل به موزه مردم شناسی می کند. هم اکنون در این موزه سبک زندگی مردم چهارمحال و بختیاری به ویژه مردم شهرستان بروجن توسط مجسمه های نمایان شده است.
 • ویژگی ها

  موزه استاد بهرامی بروجن یکی از مهمترین موزه های مردم شناسی بروجن است که با معماری بسیار زیبا گوشه هایی از نوع زندگی مردم گذشته این استان را نمایان کرده است.
  همچنین در این موزه تندیس هایی از مشاهیر ایران چون سعدی، فردوسی، پروین اعتصامی و ... در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.
 • سیمای عمومی

  در این موزه ظروف سنگی، مسی و چوبی، ابزارهای کشاورزی، کتاب ها و نسخه های خطی و قدیمی، سماور و قوری های قدیمی، انواع کفش و پوشاک محلی و سنتی و صدها اثر تاریخی و مجسمه های سنگی به نمایش گذاشته شده است.
  یکی از زیباترین قسمت های این موزه محل پخت نان است که با معماری بسیاری زیبا و هنرمندانه ساخته شده است و نوع پخت نان در گذشته چهارمحال و بختیاری توسط زنان این استان را نمایان کرده است.

اماکن مرتبطتگ ها