City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

خانه عامري ها کاشان

(29 رای)


خانه سهام السلطنه يا خانه عامري ها کاشان يکي از با ارزش ترين مجموعه هاي  مسکوني تاريخي اين شهر به شمار مي رود که قدمت آن به دوره زنديه بر مي گردد. خانه عامري ها به عنوان يکي از جاذبه هاي توريستي کاشان به شمار مي رود که در خيابان علوي قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • خانه عامري ها کاشان
 • خانه عامري ها کاشان
 • خانه عامري ها کاشان
 • خانه عامري ها کاشان
خانه عامري ها کاشان خانه عامري ها کاشان خانه عامري ها کاشان خانه عامري ها کاشان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 03155240220
 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 8 صبح تا 5 بعد از ظهر

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»مجموعه خانه تاریخی عامریها که از چند خانه مجزای مجاور و در ارتباط با یکدیگر شکل گرفته با مساحت حدود ۹۰۰۰ متر مربع شامل ۸۵ اتاق و ۳ خانه با ۵ حیاط مرکزی به صورت اندرونی و بیرونی همراه با فضاهای سرپوشیده متعدد و متنوع، یکی از قدیمی ترین خانه های تاریخی کاشان محسوب می شود.

 • تاریخچه

  قدمت خانه عامری ها کاشان به دوران زندیه مربوط می شود، در سال ۱۳۷۴ تعمیرات حیاط بیرونی و اندرونی توسط میراث فرهنگی کاشان آغاز گردید و در سال ۱۳۷۹ مجموعه ی عامری ها در طرح پردیسان سازمان میراث فرهنگی کشور قرار گرفت و برنامه ریزی شد که به مهمانسرای بزرگ گردشگری مبدل گردید.
 • ویژگی ها

  ویژگی بارز بنای خانه عامریها، وسیع بودن هر دو حیاط و همینطور مجلل بودن فضاها و تزئینات این خانه و دارای بلندترین بادگیر در بین بادگیرهای خانه‌های کاشان می باشد. خانه تاریخی عامری ها از لحاظ قدمت و معماری، از تمام خانه های تاریخی کاشان قدیمی تر و متفاوت تر است. این خانه تاریخی به عنوان یک مجموعه اقامتی بی نظیر در ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۳ افتتاح گردیده است.
 • سیمای عمومی

  معماری خانه عامریها به شیوه گودال باغچه ای صورت گرفته است. این کار سبب می شد که جریان آب قنات ها به تمام حیاط ها و حوض خانه های بنا می رفت. وجود بادگیرهای بلند در خانه هوای گرم سرداب ها را قابل تحمل تر می کرد و نیز امروزه، مجموعه خانه عامری ها به نام ابراهیم خلیل خان علوی مشهور می باشد و در آن هنرهای نقاشی، مقرنس کاری، کاشیکاری و گچبری گرانبها و نایاب به چشم می خورد و در اختیار علاقه مندان به هنر قرار گرفته است.
  در حیاط وسیع خانه اتاق پنج دری رویت می شود. همچنین در نمای شمالی، ایوان بلندی قرار دارد که در اطرافش اتاق ها و سالن هایی به چشم می خورد. قسمت های مختلف خانه از روابط داخلی صحیح بهره مند هستند اما هرکدام از قسمت ها دارای ورودی مجزا با سردر و هشتی و راهرو است و هر کدام از آن ها از ارزش فراوانی برخوردار می باشد. با دیدن این بخش ها، دوره پدر سالاری به یاد می آید.
 • سایر اطلاعات

  خانه عامری‌ها که در خیابان علوی کاشان قرار دارد، در دوره زندیه احداث و در دوره قاجار به وسیله سهام السلطنه عامری فرد توسعه یافته‌است و مجموعه‌ای است که به وسیلهٔ اداره میراث فرهنگی کاشان با استفاده از اعتبارات تبصره ۳۶ در دست مرمت و تغییر کاربری است تا به اقامتگاه گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • نظر بهار
  دوشنبه 16 بهمن 1396

  خانه عامری ها توی سه کلمه؛ زیبا، دلفریب و دوست داشتنی
  از دستش ندید

 • نظر
  شنبه 19 تير 1395

  وای بی نظیره این خونه عامری های کاشان, روح آدم اینجا پرواز می کنه

اماکن مرتبطتگ ها

خانه عامري کاشان اصفهان خانه عامري خانه کاشان خانه اصفهان عامري خانه خانه کاشان عامري اصفهان کاشان خانه کاشان عامري کاشان اصفهان اصفهان خانه اصفهان عامري اصفهان کاشان خانه عامري کاشان خانه عامري اصفهان خانه کاشان عامري خانه کاشان اصفهان خانه اصفهان عامري خانه اصفهان کاشان عامري خانه کاشان عامري خانه اصفهان عامري کاشان اصفهان عامري کاشان خانه عامري اصفهان خانه عامري اصفهان کاشان کاشان خانه عامري کاشان خانه اصفهان کاشان عامري خانه کاشان عامري اصفهان کاشان اصفهان خانه کاشان اصفهان عامري اصفهان خانه عامري اصفهان خانه کاشان اصفهان عامري خانه اصفهان عامري کاشان اصفهان کاشان خانه اصفهان کاشان عامري خانه عامري کاشان اصفهان خانه کاشان اصفهان عامري خانه اصفهان عامري کاشان خانه کاشان عامري اصفهان خانه کاشان اصفهان عامري خانه عامري اصفهان کاشان عامري خانه کاشان اصفهان عامري خانه اصفهان کاشان عامري کاشان اصفهان خانه عامري کاشان خانه اصفهان