City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درياچه شهيون (درياچه سد دز)

(60 رای)


اين درياچه يکي از زيباترين درياچه‌هاي ايران در شمال غربي دزفول و پشت دو کوه شاداب و تنگوان شکل گرفته و چهره زيبايي به منطقه شهيون بخشيده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • درياچه شهيون (درياچه سد دز)
 • درياچه شهيون (درياچه سد دز)
 • درياچه شهيون (درياچه سد دز)
 • درياچه شهيون (درياچه سد دز)
درياچه شهيون (درياچه سد دز) درياچه شهيون (درياچه سد دز) درياچه شهيون (درياچه سد دز) درياچه شهيون (درياچه سد دز) مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : خوزستان - دزفول ۲۳ کیلومتری شمال شرق اندیمشک

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»وجود چند جزیره کوچک و بزرگ که روی آن‌ها انبوهی از درختان کُنار و بادام کوهی به چشم می‌خورد، جلوه خاصی به دریاچه شهیون (دریاچه سد دز) داده است به گونه‌ای که جزیره بزرگ وسط دریاچه با مساحتی بالغ بر 60 هزار مترمربع، چشم‌انداز زیبایی را به وجود آورده است.

 • ویژگی ها

  بر روی این جزیره درختان کنار، بادام کوهی، کلخنگ و بید و همچنین جانوران کوچکی همچون روباه و خرگوش در کنار پرندگان زیبایی مانند تیهو و کبک و پرندگان دریایی، حیات وحش بی‌نظیری را به وجود آورده است. این جزیره به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و مسطح بودن زمین آن، شرایط مناسبی را جهت احداث مراکز تفریحی و اقامتی و جذب گردشگران به منطقه فراهم آورده است.
  از عجايب درياچه سد دز آن که در درياچه اي که در استان گرمسير خوزستان واقع است با نام قزل آلا(که يک ماهي سرد آبي است) برخورد مي کنيم.
 • سیمای عمومی

  در اين مکان چشمه اي قرار دارد که از بالاي کوه سرازير شده و در قسمت پايين نيز منظره بسيار زيباي درياچه قرار دارد. در قسمتي از محوطه درختان نخلي وجود دارند که 50سال پيش به زير آب رفته و اکنون يکي دو سال است که دوباره سر از آب بيرون آورده اند.
 • زمان مناسب بازدید

  در دریاچه شهیون (دریاچه سد دز) انواع آبزیان پرورش داده می‌شوند به همین دلیل در فصولی از سال محل مناسبی برای صید ماهی می‌باشد.
 • پیشنهاد ویژه

  دریاچه شهیون زمینه مساعدی جهت انجام ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی، اسکی و شنا و … به وجود آورده است.
 • شرایط استفاده

  براي رسيدن به دریاچه سد دز بايد از جاده شهيون تا رسيدن به جاده انحرافي درياچه طي مسير کرد. اين جاده تا پاي درياچه به صورت آسفالته است در قسمتي مشخص از کنار درياچه يک پارکينگ مناسب به همراه تعداد زيادي قايق براي گردشگران قرار داده شده است. با يک ساعت پياده روي مي توانيد به منطقه بسيار زيبا و سرسبز و پوشيده از درختان نخل برسيد.
 • سایر اطلاعات

  قزل آلاي رنگين کمان جزو ماهي هاي غير بومي درياچه دز است، که با توجه به تحمل بيشتر اين نوع قزل آلا- در مقايسه با انواع ديگر اين ماهي-نسبت به دماي محيط، چند سال پيش در درياچه سد رها سازي شده و اکنون توانسته خود را با شرايط محيطي آن وفق دهد. ضمن آن که بايد اشاره داشت؛ درياچه دز بسيار بزرگ است و در نقاط مختلف آن، دمايي واحد و يکسان وجود ندارد، چرا که در برخي نقاط به دليل ورود جريان هاي خنک فصلي از ارتفاعات منطقه يا جوشش چشمه هاي زير زميني از بستر درياچه، دماي آب نسبت به محيط پيرامون تا حد قابل ملاحظه اي کاهش مي يابد که همين مي تواند محيط دلخواه و مناسبي را به عنوان زيستگاه ماهي قزل آلافراهم آورد.
 • مسیر پیاده روی با يک ساعت پياده روي مي توانيد به منطقه بسيار زيبا و سرسبز و پوشيده از درختان نخل برسيد.
 • مسیر خودروی شخصی براي رسيدن به اين درياچه بايد از جاده شهيون تا رسيدن به جاده انحرافي درياچه طي مسير کرد. اين جاده تا پاي درياچه به صورت آسفالته است در قسمتي مشخص از کنار درياچه يک پارکينگ مناسب به همراه تعداد زيادي قايق براي گردشگران قرار داده شده است.
 • نظر
  جمعه 23 تير 1396

  این دریاچه واقعاً زیباست و دسترسی بسیار آسان به این دریاچه وجود داره و با ماشین میشه تا کنار دریاچه برید. اوایل فصل بهار بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه است.

اماکن مرتبطتگ ها

درياچه تالاب شهيون خوزستان درياچه تالاب درياچه شهيون درياچه خوزستان تالاب درياچه درياچه شهيون تالاب خوزستان شهيون درياچه شهيون تالاب شهيون خوزستان خوزستان درياچه خوزستان تالاب خوزستان شهيون درياچه تالاب شهيون درياچه تالاب خوزستان درياچه شهيون تالاب درياچه شهيون خوزستان درياچه خوزستان تالاب درياچه خوزستان شهيون تالاب درياچه شهيون تالاب درياچه خوزستان تالاب شهيون خوزستان تالاب شهيون درياچه تالاب خوزستان درياچه تالاب خوزستان شهيون شهيون درياچه تالاب شهيون درياچه خوزستان شهيون تالاب درياچه شهيون تالاب خوزستان شهيون خوزستان درياچه شهيون خوزستان تالاب خوزستان درياچه تالاب خوزستان درياچه شهيون خوزستان تالاب درياچه خوزستان تالاب شهيون خوزستان شهيون درياچه خوزستان شهيون تالاب درياچه تالاب شهيون خوزستان درياچه شهيون خوزستان تالاب درياچه خوزستان تالاب شهيون درياچه شهيون تالاب خوزستان درياچه شهيون خوزستان تالاب درياچه تالاب خوزستان شهيون تالاب درياچه شهيون خوزستان تالاب درياچه خوزستان شهيون تالاب شهيون خوزستان درياچه تالاب شهيون درياچه خوزستان