City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي تكيه سپهسالار

(147 رای)


روستاي تكيه سپهسالار واقع در منطقه آسارا ، داراي طبيعتي زيبا، خانه هاي روستايي قديمي، باغات ميوه، چشمه هاي مختلف و كوهساران مناسب كوهنوردي است كه آرامگاه امامزاده ابراهيم (ع) ملقب به سپهسالار و فرزند برهان الدين از نوادگان امام زين العابدين را در خود جاي داده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي تكيه سپهسالار
 • روستاي تكيه سپهسالار
 • روستاي تكيه سپهسالار
 • روستاي تكيه سپهسالار
روستاي تكيه سپهسالار روستاي تكيه سپهسالار روستاي تكيه سپهسالار روستاي تكيه سپهسالار مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»جاده چالوس را بسياري به عنوان مكاني براي تفريح و گذران ساعاتي ازعمر در كنار رودخانه خروشان و سايه سار درختان با هواي لذت بخش آن مي شناسند. اما از جاده پر پيچ و خم و گردنه هاي صعب العبور آن كه مي گذري و با عبور از تونل ها و درياچه سد اميركبير به آسارا مي رسي با مردماني خونگرم ومهمان نواز، سخت كوش ومقاوم در برابر سرماي سخت و طاقت فرساي زمستان آن. منطقه اي زيبا در كنار رودخانه اي كه به سد منتهي مي شود. چند متري نرسيده به آسارا، جاده اي در سينه كش كوه قرار دارد كه مسافران را به روستاي 600 نفري تكيه سپهسالار كه امامزاده اي را خود ميهمان كرده است مي برد. در ابتداي جاده تابلويي رنگ و رو رفته و آفتاب سوخته مسافران را به اين امامزاده راهنمايي مي كند.

 • تاریخچه

  اين روستا در واقع نام خود را از لقب امامزاده ابراهيم (ع ) عاريت گرفته است. امامزاده ابراهيم (ع)، سپهسالار لشگر حضرت معصومه(س) بوده اند كه به همراه امامزاده داوود و تني چند به ديدار امام رضا (ع) رهسپار بوده اند، كه در ميان راه مورد هجوم دشمن قرار گرفته و برخي از امامزادگان به كوههاي اين منطقه پناه آورده اند، امامزاده ابراهيم نيز كه مجروح گرديده بودند در غاري پنهان گشته و در همانجا به شهادت رسيدند كه هم اكنون بارگاه ايشان در همان محل كه دهانه غار مذكور است بنا گشته است.
 • ویژگی ها

  روستاي سپهسالار به دليل همجواري با مرقد مطهر امامزاده ابراهيم(ع) از ويژگي هاي خاصي برخوردار است. اين روستا مي تواند به عنوان محلي براي گردشگران و زائران تجهيز و آماده شود و با ساخت هتل و جاذبه هاي گردشگري، امكانات اقتصادي و تفريحي گردشگران زيادي را مي توان جذب اين روستا كرد.
 • سیمای عمومی

  در ميان روستا رودخانه اي جريان دارد كه منشا سرسبزي و فرحبخش بودن آب و هواي اين روستا است؛ اين رودخانه در نهايت به رودخانه كرج مي ريزد. اتومبيل تا پاي كوه مي رود اما براي ديدار از آستان مقدس امامزاده ابراهيم (ع ) بايد با عبور از پلي چوبي كه بر روي رودخانه قرار داده شده خود را به آن سوي رودخانه رساند و مسافتي حدود 300 ـ200 متر را در جاده اي باريك و خاكي به سمت راس كوه راهپيمايي كرد. جاده اي كه هر چقدر بالا مي روي زيبايي و چشم انداز لذت بخش روستا كه در مقابل شما قرار دارد دوچندان مي شود.
  روستا را كوه هاي سر به فلك كشيده احاطه كرده كه تماشاي آن خستگي را از ياد مي برد. در ميانه راه صندلي هاي آهني و شيرهاي آب قرار دارد كه مي توان در آنجا لحظه اي استراحت كرد آبي بر صورت زد و جاني دوباره گرفت و مجددا به راه ادامه داد. بيشتر كوههاي اطراف روستا سرخ رنگ هستند. از عجايب اين محل صخره اي سنگي است كه در بالاي غار مدفن امامزاده قرار گرفته و در فصل تابستان از دو نقطه آن آب چكه مي كند. اهالي روستا معتقدند كه صخره براي امامزاده اشك مي ريزد. ريزش اين قطرات آب غيرطبيعي به نظر مي رسد زيرا محل ريزش قطرات بالاترين نقطه صخره و جايي است كه به كوه هاي اطراف ارتباط ندارد و روي آن هم از برف و يخ خبري نيست و معلوم نيست منبع اين قطرات آب كه تقريبا هر 10 ثانيه يكبار مي چكند كجاست .
 • سایر اطلاعات

  در كتاب بحرالنساب آمده است: ابراهيم بن برهان الدين ابن محمد حسين بن اصغر بن علي بن ابيطالب (ع) مشهور به سپهسالار، سپهسالار لشكر حضرت معصومه (س) بوده است كه همراه با قافله حضرت معصومه به قصد زيارت امام رضا(ع) در حركت بودند كه در منطقه الموت اشكور گيلان در جنگي شكست مي خورد و سپاه متواري مي شود و وي به دست دشمنان در آسارا مجروح مي شود كه به غار كوهي در محل فعلي پناه مي برد و در همين جا به شهادت مي رسد. در محل شهادت اين بزرگوار آستان مقدسي بنا شده است كه ضريح امامزاه در آنجا نصب است و سالانه محل زيارت هزاران زائر علاقه مند از سراسر كشور است و مهمان نوازي مردم مهربان و مهماندوست اين روستا سبب شده است كه هر ساله بر خيل زائران و گردشگران آن بيفزايد.
 • پارکینگ
 • سرویس بهداشتی
 • نمازخانه
 • محل استراحت
 • محل کمپ
 • مناسب برای کودکان
 • مسیر پیاده روی براي رسيدن به امامزاده دو مسير وجود دارد، يكي مسير پلكاني است كه از كنار جاده شروع و تا خود امامزاده ادامه دارد و مسير ديگر از داخل روستا مي باشد كه در حدود 20 دقيقه پياده روي در مسيرهاي تقريبا شيب دار است، كه البته براي افراد سالمند طي اين راه با كمي مشكل همراه است.
 • مسیر خودروی شخصی مسير دسترسي به روستاي تكيه سپهسالار از طريق جاده كرج-چالوس كيلومتر 46 و از طريق ماشين ميسر است. براي رسيدن به اين روستا ابتدا بايد به كرج و پس از آن به سمت چالوس ادامه مسير داد تا پس از گذشتن از سد و درياچه اميركبير به بخش آسارا رسيد. در ابتداي اين بخش و در آن سوي جاده ساختمان بخشداري آسارا قرار دارد و جنب آن جاده اي باريك و تابلويي است كه شما را به سمت روستاي تكيه سپهسالار راهنمايي مي كند. تنها كافي است 3 كيلومتر ديگر در اين جاده باريك رانندگي كنيد تا به روستاي سرسبز تكيه سپهسالار برسيد.
 • نظر
  يكشنبه 23 فروردين 1394

  خوبی این روستا اینه که با جاذبه های دیدنی اش، امام زاده و آبشارش به تهران نزدیکه و راحت می شه بهش دسترسی داشت. پیشنهاد می کنم اون هایی که سپهسالار رو ندیدن، حتما یه سری به این روستای قشنگ بزنن

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

تکيه سپهسالار روستاي بزنيم بيرون تکيه سپهسالار تکيه روستاي تکيه بزنيم بيرون سپهسالار تکيه تکيه روستاي سپهسالار بزنيم بيرون روستاي تکيه روستاي سپهسالار روستاي بزنيم بيرون بزنيم بيرون تکيه بزنيم بيرون سپهسالار بزنيم بيرون روستاي تکيه سپهسالار روستاي تکيه سپهسالار بزنيم بيرون تکيه روستاي سپهسالار تکيه روستاي بزنيم بيرون تکيه بزنيم بيرون سپهسالار تکيه بزنيم بيرون روستاي سپهسالار تکيه روستاي سپهسالار تکيه بزنيم بيرون سپهسالار روستاي بزنيم بيرون سپهسالار روستاي تکيه سپهسالار بزنيم بيرون تکيه سپهسالار بزنيم بيرون روستاي روستاي تکيه سپهسالار روستاي تکيه بزنيم بيرون روستاي سپهسالار تکيه روستاي سپهسالار بزنيم بيرون روستاي بزنيم بيرون تکيه روستاي بزنيم بيرون سپهسالار بزنيم بيرون تکيه سپهسالار بزنيم بيرون تکيه روستاي بزنيم بيرون سپهسالار تکيه بزنيم بيرون سپهسالار روستاي بزنيم بيرون روستاي تکيه بزنيم بيرون روستاي سپهسالار تکيه سپهسالار روستاي بزنيم بيرون تکيه روستاي بزنيم بيرون سپهسالار تکيه بزنيم بيرون سپهسالار روستاي تکيه روستاي سپهسالار بزنيم بيرون تکيه روستاي بزنيم بيرون سپهسالار تکيه سپهسالار بزنيم بيرون روستاي سپهسالار تکيه روستاي بزنيم بيرون سپهسالار تکيه بزنيم بيرون روستاي سپهسالار روستاي بزنيم بيرون تکيه سپهسالار روستاي تکيه بزنيم بيرون