City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي رندان سولقان

(59 رای)


روستاي رندان روستايي است در دامنه كوه هاي شمالي پايتخت و در ۲۰ کيلومتري تهران؛ اين روستا با اينکه فاصله کمي با تهران دارد اما هنوزبکر و دست نخورده باقي مانده است. جمعيت اين روستا كم مي باشد که بيشتر به دامداري و باغداري اشتغال دارند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي رندان سولقان
 • روستاي رندان سولقان
 • روستاي رندان سولقان
 • روستاي رندان سولقان
روستاي رندان سولقان روستاي رندان سولقان روستاي رندان سولقان روستاي رندان سولقان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»رندان در پای كوه قرار گرفته است و درختانش چنان به شكوفه نشسته‌اند كه این روزها، وقتی از دور به آنها نگاه می‌كنی، به نظرت می‌آید برفی سپید و صورتی، روی شاخه‌ها را پوشانده است. اهالی این روستا روزگارشان را بیشتر با باغداری و دامداری می‌گذرانند و روستا با باغ‌هایی پر از درختان سیب، هلو، گیلاس و آلبالو احاطه شده است.

 • ویژگی ها

  این روستا هنوز به سرنوشت خیلی از روستاهای شمال كشور گرفتار نشده است، آنجا هنوز بافت سنتی‌اش را حفظ كرده و كوچه پس كوچه‌هایش از رفت و آمد غریبه‌های شهری شلوغ نشده‌اند، نه كسی بنفشه‌ها وآویشن‌ها و ختمی‌هایش را لگدمال كرده است و نه چنارها و زبان‌گنجشك‌های بلند را به بهانه ویلاسازی بریده‌اند. روستای رندان، هنوز بكر و معصوم است و همین ویژگی است كه باعث می‌شود به شما نشانی‌اش را بدهیم تا كنار آبشار مغرورش دمی ‌بیاسایید و به دور از هیاهوی شهر، استراحت کنید.
 • سیمای عمومی

  آبشار رندان در ارتفاع حدود 2200 متر از سطح دریا واقع بوده و فاصله آن از روستا حدود 2 کیلومتر است. برای رسیدن به آبشار نیاز به کمتر از یک ساعت پیاده‌روی در مسیری نسبتاً هموار و کم شیب در امتداد رودخانه رندان دارید. در این مسیر، هر از گاهی باید از روی پل‌های چوبی و سنگی عبور کرده و اگر رودخانه پر آب باشد، گاهی باید مسیر خود را با عبور از روی سنگ‌های کف رودخانه ادامه دهید. گاه از کنار باغ‌های گیلاس و آلبالو عبور کرده و گاه از پای صخره‌های کوچک و بزرگ... نکته هیجان انگیز مسیر آنجاست که تا چند دقیقه پایانی، آبشار را نمی‌بینید. در انتهای مسیر، با پشت سر گذاشتن یک شیب نسبتاً تند، آبشار زیبای رندان در آن‌سوی دره به یکباره نمایان می‌شود. در روزهای گرم تابستان می‌توانید پای آبشار رفته و صورت خود را به نوازش‌های دل‌پذیر قطرات ریز آب بسپارید.
  آبشار رندان آبشاریست زیبا و پر آب به ارتفاع تقریبی 40 متر که در ارتفاعات شمال‌شرق روستای رندان واقع است. برای رسیدن به این آبشار باید از داخل روستا در جهت شرق (دره سمت راست روستا) وارد مسیر دره شده و در خلاف جهت رودخانه به سمت بالا حرکت کنید. پس از حدود یک ساعت پیاده روی در مسیری کم شیب و نسبتا هموار به آبشار رندان خواهید رسید.
 • زمان مناسب بازدید

  ما‌ههای گرم تابستان، فصل کم آبی آبشارهاست. پس اگر می‌خواهید آبشار رندان را در اوج شکوه و پرآبی‌اش ببینید، تابستان به نیمه نرسیده به رندان بروید و فصل بهار هم حتماً سری به رندان بزنید.
 • شرایط استفاده

  در ابتدای روستا، در سمت راست یک مشاور املاک مشاهده می کنید. 50 متر جلوتر یک جاده خاکی هست که به سمت پائین و داخل روستا سرازیر می شود. در داخل روستا جاده خاکی را تا انتها رفته و خودروی خود را در انتهای جاده پارک کنید. ادامه جاده، مسیر پیاده روی به آبشار هست که از کنار رودخانه می گذرد. اوج زیبایی این مسیرها وقتی خواهد بود که درختان گیلاس و آلبالو سبز شده و شکوفه باران شوند.
 • امکانات ویژه

  روستای رندان دارای یک مسجد به نام مسجد امام حسن مجتبی (ع) هست که هر ساله میزبان مراسم عزاداری حسینی و تعزیه است.
 • سایر اطلاعات

  برای بازدید از آبشار روستای رندان گاه از کنار باغ‌های گیلاس ، آلبالو و هلو و گاه از پای صخره‌های کوچک و بزرگ باید عبور کنید و نکته جالب و هیجان انگیز این است که تا چند دقیقه پایانی مسیر، آبشار را نمی‌بینید. در انتها با پشت سر گذاشتن یک شیب نسبتاً تند اما کوتاه، آبشار زیبای رندان در آن‌سوی دره به یکباره نمایان می‌شود. اگر در روزهای گرم تابستان برای بازدید از آبشار رندان رفته‌اید می‌توانید پای آبشار رفته و از برخورد قطرات ریز و پودر آب به صورتتان لذت ببرید.
 • منبع

  ویکی روستا - وب سایت ارمغان کهن آریا - گروه کوهنوردی همرهان
  عکس ها: وب سایت کوهنوردی، نشاط زندگی
 • مسیر پیاده روی مسیر پیاده‌روی آبشار رندان در ارتفاعات شمال روستای رندان و در امتداد دره‌ای سرسبز، یکی از زیباترین و با شکوه‌ترین آبشارهای تهران قرار دارد. مسیر آبشار یک راه مال‌رو نسبتاً هموار و کم شیب است که در امتداد رودخانه رندان پس از حدود یک ساعت پیاده‌روی شما را به آبشار می‌رساند.
 • مسیر خودروی شخصی برای سفر به رندان از تهران ، باید ابتدا به سمت امامزاده داوود برانید و سولقان را كه رد كردید پس از طی فاصله كوتاهی، تابلویی كنار یكی از جاده‌های فرعی به چشم‌تان می‌خورد كه شما را به سمت روستا هدایت می‌كند.
  روستای رندان بين امامزاده عقيل و روستاي تالون واقع شده است و جهت رسيدن به آن به سمت امامزاده داود، بعد از سولقان وارد دومين جاده سمت چپ ميشويم كه تابلويي هم در ابتداي جاده جلب توجه ميكند كه بر روي آن نوشته شده " تا رندان 4 كيلومتر".

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

رندان روستا کن سولقان طبيعت گردي رندان روستا رندان کن سولقان رندان طبيعت گردي روستا رندان رندان کن سولقان روستا طبيعت گردي کن سولقان رندان کن سولقان روستا کن سولقان طبيعت گردي طبيعت گردي رندان طبيعت گردي روستا طبيعت گردي کن سولقان رندان روستا کن سولقان رندان روستا طبيعت گردي رندان کن سولقان روستا رندان کن سولقان طبيعت گردي رندان طبيعت گردي روستا رندان طبيعت گردي کن سولقان روستا رندان کن سولقان روستا رندان طبيعت گردي روستا کن سولقان طبيعت گردي روستا کن سولقان رندان روستا طبيعت گردي رندان روستا طبيعت گردي کن سولقان کن سولقان رندان روستا کن سولقان رندان طبيعت گردي کن سولقان روستا رندان کن سولقان روستا طبيعت گردي کن سولقان طبيعت گردي رندان کن سولقان طبيعت گردي روستا طبيعت گردي رندان روستا طبيعت گردي رندان کن سولقان طبيعت گردي روستا رندان طبيعت گردي روستا کن سولقان طبيعت گردي کن سولقان رندان طبيعت گردي کن سولقان روستا رندان روستا کن سولقان طبيعت گردي رندان کن سولقان طبيعت گردي روستا رندان طبيعت گردي روستا کن سولقان رندان کن سولقان روستا طبيعت گردي رندان کن سولقان طبيعت گردي روستا رندان روستا طبيعت گردي کن سولقان روستا رندان کن سولقان طبيعت گردي روستا رندان طبيعت گردي کن سولقان روستا کن سولقان طبيعت گردي رندان روستا کن سولقان رندان طبيعت گردي