City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي گته ده

(76 رای)


گته ده يکي از روستا هاي زيبا در بخش بالا طالقان است که از جمله روستاهاي سردسير و کوهستاني به شمار مي رود. آب اين ده از رودخانه‌ي گرآب و دره‌ي کهار‌کوه تامين مي شود و منظره مناسبي به کوه کهار و آبشار گته ده دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي گته ده
 • روستاي گته ده
 • روستاي گته ده
 • روستاي گته ده
روستاي گته ده روستاي گته ده روستاي گته ده روستاي گته ده مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»روستای گته ده با ارتفاع 2340 متر از سطح دریا از روستاهای بخش بالا طالقان از شهر طالقان به شمار می رود.

 • تاریخچه

  در فاصله ۲۰۰ متری غرب روستای گته ده قبرستان تاریخی وجود دارد که انبوه سنگ قبرهای موجود درآن حکایت از گستردگی و تعداد امواتی می کند که در قرون متمادی در آن دفن شده اند. برخی از قبرها متعلق به دوران اسلامی و برخی نیز دوره قبل از اسلام بوده و آثاری از سفالهای دوران تاریخی در آن یافت شده است . در قبرستان یاد شده ،حداقل پنج سنگ قبر متعلق به دوره صفویه وجود دارد که دارای تاریخ های متفاوت هستند. برای مثال یکی از آنها متعلق به ۱۰۷۵ هجری قمری است . به نظر می رسد با توجه به موقعیت این مکان که در معرض سیل بوده ،چندین بار برای قبرستان در قرون مختلف استفاده شده است.با توجه به نمونه سفالهای یافت شده ، می توان قدمت قبرستان را دوران تاریخی و اسلامی تعیین کرد .
 • ویژگی ها

  این روستا از سمت شمال با روستاهای آسکان و دهدر از سمت شرق با روستای دراپی از سمت جنوب با کوه کهار و از سمت غرب با روستا ی جوستان همجوار است.
  یکی از دو شاخه اصلی رودخانه طالقان که از این روستا می گذرد به نام همین روستا بایزرود نامیده می شود. شاخه دیگر به نام روستای باستانی و مخروبه عالی زن نامیده می شود که نشان از بسیار قدیمی بودن گته دارد.
  مسیر دره جنوبی روستا به آبشار دربند و قله کهار منتهی میگردد.
 • سیمای عمومی

  در مرکز روستا دو خانه مخروبه وجود دارد که به نظر می رسد از خانه های اعیانی دوره قاجار بوده است . در میان خانه های ویرانه و در محل هایی از کوچه های روستا که بنا به ضرورت اهالی حفاری صورت گرفته سفالهای نخودی و قرمز و نقش استامپی و زیرلعاب از دوران تاریخی و مختلف اسلامی یافت شده اسکه همگی آنها حکایت از استقرار دایم جمعیت در این روستا می نماید .
 • پیشنهاد ویژه

  یکی از جاذبه های روستای گته ده، آبشار دربند این روستا است. این آبشار در 2 کیلومتری جنوب روستای گته ده، در دره ای سرسبز و در میان تخته سنگهای عظیم قرار گرفته است.
 • سایر اطلاعات

  گته ده از سمت شرق به جاده آزادبر ودرنهایت به گچسر و جاده چالوس منتهی می شود که اگر این جاده عملیاتی شود، این روستا یکی از بهترین مناطق برای جذب توریست تبدیل خواهد شد
 • نظر
  يكشنبه 23 فروردين 1394

  این روستای ما است؛ واقعا روستای زیبایی هست و توی فصل بهار بسیار دیدنی

اماکن مرتبطتگ ها

روستا طالقان بالا گته ده جاذبه طبيعي روستا طالقان بالا روستا گته ده روستا جاذبه طبيعي طالقان بالا روستا روستا گته ده طالقان بالا جاذبه طبيعي گته ده روستا گته ده طالقان بالا گته ده جاذبه طبيعي جاذبه طبيعي روستا جاذبه طبيعي طالقان بالا جاذبه طبيعي گته ده روستا طالقان بالا گته ده روستا طالقان بالا جاذبه طبيعي روستا گته ده طالقان بالا روستا گته ده جاذبه طبيعي روستا جاذبه طبيعي طالقان بالا روستا جاذبه طبيعي گته ده طالقان بالا روستا گته ده طالقان بالا روستا جاذبه طبيعي طالقان بالا گته ده جاذبه طبيعي طالقان بالا گته ده روستا طالقان بالا جاذبه طبيعي روستا طالقان بالا جاذبه طبيعي گته ده گته ده روستا طالقان بالا گته ده روستا جاذبه طبيعي گته ده طالقان بالا روستا گته ده طالقان بالا جاذبه طبيعي گته ده جاذبه طبيعي روستا گته ده جاذبه طبيعي طالقان بالا جاذبه طبيعي روستا طالقان بالا جاذبه طبيعي روستا گته ده جاذبه طبيعي طالقان بالا روستا جاذبه طبيعي طالقان بالا گته ده جاذبه طبيعي گته ده روستا جاذبه طبيعي گته ده طالقان بالا روستا طالقان بالا گته ده جاذبه طبيعي روستا گته ده جاذبه طبيعي طالقان بالا روستا جاذبه طبيعي طالقان بالا گته ده روستا گته ده طالقان بالا جاذبه طبيعي روستا گته ده جاذبه طبيعي طالقان بالا روستا طالقان بالا جاذبه طبيعي گته ده طالقان بالا روستا گته ده جاذبه طبيعي طالقان بالا روستا جاذبه طبيعي گته ده طالقان بالا گته ده جاذبه طبيعي روستا طالقان بالا گته ده روستا جاذبه طبيعي