City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سه روز تا آغاز جهنم

(32 رای)


رمان «سه روز تا آغاز جهنم» به قلم شهرام مشايخي با روايتي خيالي از رخنه در يک پروژه فوق امنيتي منتشر شد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • سه روز تا آغاز جهنم
 • سه روز تا آغاز جهنم
سه روز تا آغاز جهنم سه روز تا آغاز جهنم مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.هر روز چقدر از وقتت رو صرف مطالعه می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.چه نوع کتابهایی رو بیشتر دوست داری؟

 داستان و رمان  کتاب شعر  کتاباي تاريخي  کتاباي علمي  کتاباي عمومي  ساير

3.برای خرید کتاب سالیانه چقدر هزینه می کنی؟

 کمتر از 50 هزار تومان  بين 50 تا 150 هزار تومان  بين 150 تا 300 هزار تومان  بيشتر از 300 هزار تومان

4.هر روز چقدر از وقتت رو توی اینترنت می گذرونی؟

 کمتر از يک ساعت
 بين يک تا دو ساعت
 بين دو تا سه ساعت
 بين سه تا چهار ساعت
 بيشتر از چهار ساعت

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»رمان «سه روز تا آغاز جهنم» نوشته شهرام مشایخی از سوی نشر نشانه در حالی روانه بازار کتاب شده است که این رمان را باید یکی از معدود تولیدات ایرانی در ژانر تخیلی معمایی دانست.

 • ویژگی ها

  داستان «سه روز تا آغاز جهنم» جدای از داستان معمایی جنایی خود از موقعیتی ویژه نیز بهره می‌برد و آن ترسیم فضایی فوق صنعتی است که در آن داستان در حال رخ دادن است.

  ماجرای این رمان با قتل یکی از دانشمندان فعال در ساختمان مرکزی پروژه‌ای موسوم به «جم» رخ می‌دهد. این پروژه که سامان دهنده «نظام جامع مکان یابی افراد و تحلیل موقعیت» است به شکلی طراحی شده است که می تواند موقعیت تمامی افراد تعریف شده در خود در در هر لحظه در هر کجای زمین نشان دهد. با قتل یکی از مهندسان این پروژه دانشمند سازنده این سیستم ملی به حفره امنیتی موجود در آن پی برده و باید تا پیش از رو شدن این مساله امنیتی توسط رسانه‌ها راز آن را کشف کند.
  این داستان در ادامه موقعیتی ویژه را پیش روی مخاطب ترسیم می کند که در آن تیمی دو نفره باید ظرف ۷۲ ساعت به حل ماجرای این قتل و کشف راز حفره امنیتی و اختلال به وجود آمده توسط یکی از ۵۰۰ مهندس فعال در این پروژه بپردازند.
 • شرایط استفاده

  نشر نشانه این رمان را با قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر کرده است.
 • سایر اطلاعات

  در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

  «دکتر آریا گفت: آقای رئیس جمهور می دونم الان وقت مناسبی برای گلایه کردن نیست ولی همیشه نسبت به این اندازه اعتماد به جم هشدار داده بودم. قبلا هم در مجموعه مقالاتی بروز اینجور اتفاقات را پیش بینی کردم.

  رئیس جمهور گفت: امیدوارم زمانی که وقوع چنین وقایعی رو پیش بینی می کردین در مورد چگونگی و نحوه رویارویی با موضوع نیز فکر کرده باشین.

  دکتر آریا از روی میز یک برگ دستمال کاغذی برداشت، با آن عرق پیشانیش را پاک کرد و گفت: بله همیشه این کار رو کردم. همیشه در مورد نگرانی هام فکر کردم. راهکارها و روش های رویارویی با چنین موقعیتی رو بررسی کردم. ما قبل از این هم با تعداد زیادی از سوء استفاده های انجام گرفته و احتمالی جم مقابله کردیم.

  رئیس جمهور پرسید: میشه یه کم بیشتر توضیح بدین

  دکتر گفت: این اتفاق در دو حال می تونه بیفته. زمانی که شخص قاتل در نقطه کور شبکه قرار بگیره. لازمه بدونین که نقطه کور شبکه از یک تابع احتمالی پیروی می کنه که در زمان و مکان های امکان وقوع داره. در کل دنیا سالانه حداکثر دو یا سه مورد ناپیدایی افراد گزارش شده که بر اساس این تابع، ناپیدایی این افراد توضیح داده شده و این افراد از عواقب قضایی مربوط به این ناپیداییها در امان موندن. قاتل هم باید از سوی یک کارشناس خبره جم حمایت شده باشه که دسترسی هایی در مراتب عالی به پردازشگرهای جم داشته باشه...»

اماکن مرتبطتگ ها