City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مدرسه شاهرخيه

(36 رای)


اين مدرسه در شرق مسجد بايزيد و گوشه ضلع شمال غربي آن در هفت متري ايوان اولجايتو قرار گرفته و يکي از بناهاي با ارزش و با اهميت مجموعه تاريخي بسطام است و همچنين ثبت ملي شده است .


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • مدرسه شاهرخيه
 • مدرسه شاهرخيه
 • مدرسه شاهرخيه
 • مدرسه شاهرخيه
مدرسه شاهرخيه مدرسه شاهرخيه مدرسه شاهرخيه مدرسه شاهرخيه مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این مدرسه که تا حدود 55 سال پیش به گفته معماران بسطام، دایر و مرکز تحصیل علوم قدیمه بوده و اکنون نیز به عنوان مدرسه علمیه باقرالعلوم استفاده می شود .

 • تاریخچه

  شاهرخ در سال 813، مدرسه شاهرخیه را در هرات بنا کرد و دانشمندانی چون محیی‌الدین غزالی توسی و یوسف اوبهی و ناصرالدین لطف‌الله در آن به تدریس مشغول شدند.
 • ویژگی ها

  مدرسه شاهرخیه که قدمتش به دوران شاهرخ تیموری بازمی گردد هم از داخل مجموعه بایزید راه دارد و هم از کوچه پشت آن اما در مجموعه بایزید بسته است و اگر بخواهید از آن دیدن کنید باید از در کوچه پشتی داخل شوید.
 • سیمای عمومی

  طبقه اول (همکف): طبقه اول مدرسه، دارای اتاق‌هایی است که در بالا به آن اشاره گردید فقط با این اختلاف که ایوان‌های جلوی حجره به یکدیگر راه ندارند. اما در طبقه دوم این عمل به خوبی اجرا شده است. در سه گوشه از چهار گوشه مدرسه، سه پلکان قرار دارد که برای رفتن به طبقه دوم مدرسه می‌باشد، تماماً از آجر ساخته شده، بدون تزیینات گچ‌بری و یا حتی آجرکاری است.
 • امکانات ویژه

  در این مدرسه برای پوشیدن سقف ایوان‌های جلوی حجره‌ها از دو نوع طاق استفاده شده است: 1- طاق‌های جناغی که در ایوان‌های جلوی حجره‌های طبقه دوم استفاده شده است.2- طاق‌‎های کلیل آذری که در ایوان‌های جلوی اتاق‌های طبقه اول یا همکف مورد استفاده قرار گرفته است.

اماکن مرتبطتگ ها

مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود مدرسه شاهرخيه شاهرود تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه تاريخ گردي در شاهرود شاهرود مدرسه شاهرخيه