City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

موزه منطقه ای خلیج فارس

(59 رای)


موزه منطقه ای خلیج فارس در محله بهمنی بندر بوشهر در خیابان سبزآباد بالاتر از سه راه امامزاده قرار دارد این موزه در عمارت کلاه فرنگی در محوطه وسیع  طراحی شده است که عمارت کنسولگری انگلیس نیز در دو طبقه در این محوطه قرار گرفته است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اطلاعات تماس

 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 7-18
 • آدرس : بوشهر،سبزآباد،به طرف پارک لیان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»عمارت کلاه فرنگی در دوره قاجاریه خانه یک طبقه محل سکونت سرکنسول انگلیس بوده که به سبک اروپایی بوده است.در جلوی آن ایوانی با ستون های زیبا قرار دارد و بر روی یک تپه ی نسبتا مرتفع بنا شده است که در سال1388 با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و توسط اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به صورت یک موزه وسیع راه اندازی شده است.

 • تاریخچه

  در محوطه باز و وسیع موزه نیز که در فضای سبز و دلپذیر با گیاهان گرمسیری دارد انواع قایق های تندرو ،دریایی،مین ها و ادوات رزم دریایی و یادگاریهایی از دفاع مقدس دز این موزه قرار دارد.
 • ویژگی ها

  موزه منطقه ای خلیج فارس دارای بخش ها و تجهیزات نظامی مختلفی است شامل:
  1)عمارت کلاه فرنگی: با چیدمان نقشه های تاریخی،تجهیزات پزشکی نیروی دریایی،آشپزخانه دریایی شناور های نظامی،اسلحه های غواصی،انواع تفنگ های لازم دریایی،و تجهیزات مخابراتی در آن قرار دارد.
  2)کتابخانه و مرکز پژوهش:این بخش به مجموعه آثار قلمی و پژوهش های بعضی از نویسندگان و صاحب نظران بوشهری است که به پژوهش و مطالعه در حوزه خلیج فارس می پردازند.این اساتید آثار خود را به موزه اهدا کرده اند.
  3)این کشتی در دوره قاجاریه به فرمان ناصرالدین شاه از کشور آلمان خریداری شده و این ناو جنگی طی دوره قاجاریه وظیفه تامین امنیت و پاسداری و حراست از آب های خلیج فارس سواحل و جزایر را به عهده داشت.این کشتی در دوره پهلوی اول به گل نشست و در دل آب های خلیج فارس بود تا اینکه در سال 1385 با همکاری نیروهای دریایی ارتش و میراث فرهنگی از آب ها بیرون کشیده شده و به محل موزه انتقال داده شد .از معروفترین ناخدایان این کشتی ناخدا عباس دریانورد بود که در زمینه ی شناخت راه های دریایی و علم دریانوری مهارت داشته و از مداحان و نوحه سرایان و خادمین اهل بیت عصمت و طهارت نیز بوده است.
  4)عمارت سبزآباد یا سزکنسولگری انگلیس: این عمارت که در مرکز موزه قرار گرفته و در دو طبقه می باشد یکی از شاخص های مهم این عمارت فضای اداری و خدماتی بودن ان است که طراحی آن با کلیه بناهای قاجاری بندر بوشهر متفادت است.این عمارت در حال حاضر به مدیریت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در دست مرمت قرار دارد و با تکمیل عملیات مرمتی با طراحی موزه ای به مجموعه موزه می پیوندد.
 • شرایط استفاده

  روزهای تعطیل:دوشنبه ها

اماکن مرتبطتگ ها