City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

مکث روي ريشتر هفتم

(22 رای)


مجموعه‌اي از نمايشنامه‌هاي محمد رضا آريانفر با عنوان «مکث روي ريشتر هفتم» روانه بازار کتاب شد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.هر روز چقدر از وقتت رو صرف مطالعه می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.چه نوع کتابهایی رو بیشتر دوست داری؟

 داستان و رمان  کتاب شعر  کتاباي تاريخي  کتاباي علمي  کتاباي عمومي  ساير

3.برای خرید کتاب سالیانه چقدر هزینه می کنی؟

 کمتر از 50 هزار تومان  بين 50 تا 150 هزار تومان  بين 150 تا 300 هزار تومان  بيشتر از 300 هزار تومان

4.هر روز چقدر از وقتت رو توی اینترنت می گذرونی؟

 کمتر از يک ساعت
 بين يک تا دو ساعت
 بين دو تا سه ساعت
 بين سه تا چهار ساعت
 بيشتر از چهار ساعت

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در نمایشنامه نخست از این مجموعه با عنوان «ابریشم و آتش» آریان­فر به بهره­‌گیری از زبانی باستانی و دستمایه‌­های داستانی و ساختارهای روایتی کهن، روایتی عاشقانه را در بستر داستانی کهن روایت می­کند که حتی خوانش آن نیز به دور از فضاسازی نمایشی لذت­بخش است.
آریان­فر در نمایشنامه دوم با عنوان «گاهی یادم می­رود که عاشقم» نیز در اقدامی قابل توجه داستانی عاشقانه از سرزمین هندوها را روایت می‌­کند. این نمایشنامه به زیبایی در متن روایت عاشقانه خود، رنگ و بو و نور سرزمین جادویی هندوستان و آداب و رسوم ویژه شرقی رایج در رفتارهای مردم آن را به تصویر کشیده است.
در نمایشنامه سوم با عنوان «کمان ارغوانی» نیز آریان­فر با چرخشی تاریخی بخش دیگری از ساختار کهن ایران را - زمان حضور و سلطه مغولان بر ایران - دستمایه روایت داستانی خود قرار می­دهد؛ روایتی که با ساختار صحنه تعریف شده برایش حتی در یک خوانش ساده نیز مخاطب را با خود به عمق تاریخ رهسپار می­کند و البته با داستانی که بن مایه­‌های عرفانی و فلسفی­‌اش نیز به چشم مخاطب می‌­آید.
نمایشنامه «مکث روی ریشتر هفتم» اما داستانی است امروزی که در آن آریان­فر با استفاده از ساختار زبان و با نگاهی به یک ماجرای تاریخی در بستر دفاع مقدس، داستانی عاشقانه و البته توام با تعلیق روایت می‌­کند.
نمایشنامه «و دریا چشم کدام موج را خیس می­‌کند» در این مجموعه نیز تلفیقی از بیان و موقعیت روایت فولکلور در این اثر و روایت داستانی است. آریان­فر در این روایت با استفاده از لهجه و بیان بومی منطقه جنوب ایران نیز نوعی دیگر از دلمشغولی­‌های عاشقانه خود را در بستر انتظار و چشم­ انتظاری قهرمان داستانش از دریا که مظهر پاکی و تطهیر است به تصویر می­‌کشد.

  • ویژگی ها

    محمدرضا آریان­فر چه در مقام نویسنده و چه در مقام نمایشنامه­ نویس، از یک ویژگی بارز در نگارش متن­ بهره می­‌برد که آن چیزی جز به تصویر کشیدن روایت ­های عاشقانه نیست. او سعی دارد در متن­‌های خود به انحاء و شیوه­‌های گوناگون تصاویری از پیوند و دوستی و عشق را به تصویر بکشد؛ خواه این در خلال روایتی از یک داستان تاریخی و با ادبیات و بیان تاریخی باشد و خواه در روایت داستانی امروزین و با استفاده از ساختار زیستی در جامعه شهری و انسان گذشته از تاریخ.
    مجموعه نمایشنامه «مکث روی ریشتر هفتم» نیز بر پایه همین تفکر و نگاه، شامل تازه‌­ترین نمایشنامه‌­هایی است که آرایان­فر پس از انتشار آخرین رمان خود با عنوان بانوی مه آنها را منتشر کرده است.
  • شرایط استفاده

    مجموعه نمایشنامه «مکث روی ریشتر هفتم» را انتشارات کتاب نیستان در۲۷۴ صفحه و با قیمت ۱۵۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

اماکن مرتبطتگ ها

نمايشنامه کتاب تازه هاي نشر نويسنده نمايشنامه کتاب نمايشنامه تازه هاي نشر نمايشنامه نويسنده کتاب نمايشنامه نمايشنامه تازه هاي نشر کتاب نويسنده تازه هاي نشر نمايشنامه تازه هاي نشر کتاب تازه هاي نشر نويسنده نويسنده نمايشنامه نويسنده کتاب نويسنده تازه هاي نشر نمايشنامه کتاب تازه هاي نشر نمايشنامه کتاب نويسنده نمايشنامه تازه هاي نشر کتاب نمايشنامه تازه هاي نشر نويسنده نمايشنامه نويسنده کتاب نمايشنامه نويسنده تازه هاي نشر کتاب نمايشنامه تازه هاي نشر کتاب نمايشنامه نويسنده کتاب تازه هاي نشر نويسنده کتاب تازه هاي نشر نمايشنامه کتاب نويسنده نمايشنامه کتاب نويسنده تازه هاي نشر تازه هاي نشر نمايشنامه کتاب تازه هاي نشر نمايشنامه نويسنده تازه هاي نشر کتاب نمايشنامه تازه هاي نشر کتاب نويسنده تازه هاي نشر نويسنده نمايشنامه تازه هاي نشر نويسنده کتاب نويسنده نمايشنامه کتاب نويسنده نمايشنامه تازه هاي نشر نويسنده کتاب نمايشنامه نويسنده کتاب تازه هاي نشر نويسنده تازه هاي نشر نمايشنامه نويسنده تازه هاي نشر کتاب نمايشنامه کتاب تازه هاي نشر نويسنده نمايشنامه تازه هاي نشر نويسنده کتاب نمايشنامه نويسنده کتاب تازه هاي نشر نمايشنامه تازه هاي نشر کتاب نويسنده نمايشنامه تازه هاي نشر نويسنده کتاب نمايشنامه کتاب نويسنده تازه هاي نشر کتاب نمايشنامه تازه هاي نشر نويسنده کتاب نمايشنامه نويسنده تازه هاي نشر کتاب تازه هاي نشر نويسنده نمايشنامه کتاب تازه هاي نشر نمايشنامه نويسنده