City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

همشهري داستان

(70 رای)


داستان همشهري از جمله مجلات پر مخاطب گروه همشهري است که اول هرماه منتشر مي‌شود. اين ماهنامه انتشار خود را از سال 1387 آغاز کرده است و از آن زمان تا کنون، هر ماه مخاطبان خود را به دنياي داستان و ادبيات مي برد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • همشهري داستان
 • همشهري داستان
 • همشهري داستان
 • همشهري داستان
همشهري داستان همشهري داستان همشهري داستان همشهري داستان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : ۲۳۰۲۳۴۶۳
 • وب سایت : www.dastanmag.com
 • قیمت : اقتصادی
 • آدرس : تهران، خیابان ولیعصر (پایین‌تر از پارک‌وی)، کوچه‌ی تورج، ساختمان همشهری، ساختمان میانی، طبقه‌ی چهارم

«نظرتون چیه؟»

1.هر روز چقدر از وقتت رو صرف مطالعه می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.چه نوع کتابهایی رو بیشتر دوست داری؟

 داستان و رمان  کتاب شعر  کتاباي تاريخي  کتاباي علمي  کتاباي عمومي  ساير

3.برای خرید روزنامه و مجله توی ماه چقدر هزینه می کنی؟

 کمتر از 20 هزار تومن
 بين 20 تا 50 هزار تومن
 بين 50 تا 100 هزار تومان
 بيشتر از 100 هزار تومن

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در دنياي ادبيات و داستان هر ماه اتفاقات فراواني رخ مي دهد. از به بازار آمدن آخرين رمان ها و مجموعه داستان هاي نويسندگان سرشناس ايراني تا انتشار ترجمه آثار داستاني نويسندگان ساير نقاط جهان. از برپايي نمايشگاههاي کتاب در ايران و جهان تا اعلام برندگان جوايز ادبي. از ظهور نويسندگان تازه و با استعداد تا پديده شدن يک کتاب خاص و فروش پيش بيني نشده آن. کتاب داستان همشهري معتبرترين منبعي است که در آن مي توانيد در جريان تمام اين اتفاقات قرار بگيريد و اين البته تنها آغاز کار است.

 • تاریخچه

  داستان، از آذرماه ۱۳۸۷ به جمع مجلات گروه همشهری پیوسته است. در اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۹ داستان همشهری در قالب مجله با رویکردی جدید در فرم و محتوا، با سردبیری نفیسه مرشدزاده و دبیری مینا فرشیدنیک و احسان لطفی کارش را شروع کرد و اولین شماره‌ی ماه‌نامه با عنوان «ویژه‌نامه‌ی داستان» به‌ صورت ضمیمه‌ی مجله‌ی خردنامه همشهری در تیرماه ۱۳۸۹ منتشر شد. پس از انتشار نه شماره، از شماره‌ی اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰، مجله با دریافت مجوز مستقل با عنوان «داستان» به روی کیوسک آمد و سی شماره‌ی بعدی آن باعنوان «دوره جدید» شماره خورد.
  در آذرماه ۱۳۹۲، مینا فرشیدنیک سردبیری ماه‌نامه را به عهده گرفت. از دی‌ماه ۱۳۹۲، شماره‌ی مجله با مجموع کردن دو سری ۱ تا ۹ (تیرماه ۸۹ تا اردیبهشت‌ماه ۹۰) و ۱ تا ۳۱ جدید (خردادماه ۹۰ تا دی‌ماه ۹۲)، به دلیل تقارن با شب چله از «سی‌ویک دوره‌ی جدید» به «پیاپی چهل» تغییر کرد.
 • ویژگی ها

  مجموعه اي از بهترين داستان هاي ايراني و خارجي براي تمام ذائقه ها يکي از بخش هاي اصلي اين نشريه است. کتاب داستان همشهري در کنار اين بخش ها از توجه به آنهايي که تازه دست به قلم شده اند و مي خواهند مسير نويسندگي را طي کنند نيز غافل نمانده است. مجموعه اي از توصيه هاي نويسندگان مشهور براي تازه کارها هم هر ماه يکي از بخش هاي عمده اين نشريه است. نشريه اي که مي خواهد لذت داستان خواندن را براي مخاطبان ايراني اش بار ديگر زنده کند.
 • سیمای عمومی

  بخش‌های مجله
  درباره زندگی: اولین بخش مجله، برشی از زندگی و دغدغه‌های روزمره نویسندگان با روایت اول شخص است. قالبی که در زبان انگلیسی به آن Memoir می‌گویند و در فارسی معادل یک‌کلمه‌ای کاملی ندارد (یک خاطره طولانی یا برشی از زندگی نویسنده براساس یک موضوع مشخص).
  داستان: در بخش داستان علاوه‌بر داستان‌هایی از جریان اصلی (Main Stream) هر بار یک یا چند داستان ژانر (معمایی، علمی_تخیلی، فانتزی و ..) هم ارائه خواهد شد. در حوزه ترجمه، سعی‌مان بیشتر بر این است که داستان‌نویسانی را معرفی کنیم که علی‌رغم شهرت جهانی، در ایران کمتر شناخته شده‌اند.
  روایت‌های مستند: داستان‌هایی واقعی‌ هستند که می‌توانند مواد خام رمان‌ها و فیلمنامه‌ها باشند. گزارشگر به آن اتفاق یا شخصیت خاص با چشم‌های یک رمان‌نویس نگاه می‌کند؛ عمیق و روانکاوانه و جزئی. این گزارش‌ها شبیه یادداشت‌برداری برای رمان یا فیلمنامه خواهند بود. روایات مستند شامل این گونه‌ها خواهد بود: یک نفر، یک شغل، یک تجربه، یک اتفاق، یک سفر، یک مکان و یک زندگی و … .
  درباره داستان: درباره داستان یکی از پرمخاطب‌ترین بخش‌های مجله است که تاکنون سرفصل‌های متعددی در آن کار شده‌اند. برخی از این سرفصل‌ها از این قرارند:
  تریبون: تک‌نگاری نویسنده است راجع به تعاملش با دنیای نویسندگی.
  جُستار: بیان آکادمیک یک دیدگاه یا مبحث داستان‌نویسی است.
  نقدونشر: گفت‌وگویی است با یکی از کارشناسان و صاحبنظران در باب مباحث روز ادبیات داستانی و نقد ادبی.
  میز کار نویسنده: بیان عادت‌های نویسندگی داستان‌نویسان است از زبان خودشان.
  کارگاه رمان: در این سرفصل هفت قسمتی محمدحسن شهسواری علاقه‌مندان به نوشتن را با زبانی ساده با اصول و مراحل نگارش رمان آشنا می‌کند.
  میز کار مترجم: بیان تجربیات و عادت‌های مترجمان از زبان خودشان.
  نامه به نویسنده جوان: فرصتی برای شنیدن تجربه‌های نویسنده‌های ایرانی از نوشتن.
  گفت‌وگو: تک‌نگاری نویسنده است راجع به تعاملش با دنیای نویسندگی.
  داستان یک داستان: پشت صحنه شکل‌گیری یک داستان یا یک کتاب خاص است.میز کار فیلم‌نامه‌نویس:
  کلاسیک‌خوانی: در این بخش به سراغ یکی از آثار داستانی کلاسیک می‌رویم و خوانشی جدید از آن را ارایه می‌دهیم.
  درباره نویسنده، با هم‌نویسی،جعبه ابزار، داستان یک داستان سرفصل‌های قدیمی‌تر این بخش از مجله بوده‌اند.
  پایان خوش: خاطرات یک دادزن، راهنما زندگی مدرن، قصه‌های شهر دیوانه، تاریخ متفاوت ادبیات، خرده‌روایت‌های زن‌وشوهری، حکایت همسایه، قصه‌های خیابانی، خانش، پنجره‌جلویی، اول شخص راحت، وضعیت کبود، سانچوپانزا، دساتیر(فرهنگ خیالی کلمات)، بنفش چرک‌تاب، فیلم‌خانه، داستان‌های دیدنی(طرح‌های کامبیز درم‌بخش)، نامه‌های ونه‌گات، مسابقه‌ی داستان یک‌خطی، چهارپایه، پایان خوش نوروزی، … سرفصل‌هایی هستند که تاکنون در پایان خوش منتشر شده‌اند.
  چاپ عصر: چاپ عصر قرار است دربست در اختیار خوانندگان باشد. بازتاب هرآن‌چه خوانندگان می‌گویند و می‌نویسند. بناست جای حرف‌ها و نظرات شما درباره‌ی مجله باشد. چاپ عصر در واقع راه ارتباطی مجله با خوانندگان است. در صفحات بازتاب عناوین «بازخوانی داستان‌ها»، «یک روایت، چند نظر»، «بازتاب شماره‌های قبل» و «من و داستان» وجود دارد.
  «بازخوانی داستان» حاشیه‌نویسی بر روی داستان‌ها است. به این شکل که خوانندگان حس خود را درباره‌ی داستان خاصی می‌نویسند.
  در قسمت «من و داستان» خوانندگان بعضا درباره‌ی نحوه‌ی آشنایی‌شان با داستان یا ماجرای خاصی که با مجله داشتند می‌نویسند.
  همچنین نظرات خوانندگان در مورد سایر بخش‌های مجله شامل عکس، صفحه‌بندی، تصاویر جلد، روایات و … نیز در همین صفحات چاپ می‌شوند.
 • سایر اطلاعات

  تحریریه
  سردبیر: مینا فرشیدنیک
  مشاور سردبیر: احسان‌ لطفی
  مدیر اجرایی: شیما جوهرچی
  مشاوران تحریریه: سپینود ناجیان، محمد طلوعی
  ترجمه: شیدا سالاروند، معین فرخی، عاطفه احمدی
  روایت‌های مستند: مونا تاروردی
  همکاران تحریریه: محمد میرزاخانی، محمدرضا بهزادی
  ویرایش فنی: آزاده رحیمی
  دبیر آنلاین: شیدا اورک
  امور داخلی: اعظم نجفی

  فنی و هنری
  مدیر هنری: روح‌اله گیتی‌نژاد
  عکس: احسان لطفی، سحر مختاری
  صفحه‌آرایی: مجید اصغری
  ویرایش عکس: علی رنجبران
  مدیر فنی: علی محافظت‌کار ابدی
 • منبع

  وب سایت همشهری داستان - همشهری آنلاین - پورتال محلات شهر تهران

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

همشهري داستان ماهنامه ادبيات همشهري داستان همشهري ماهنامه همشهري ادبيات داستان همشهري همشهري ماهنامه داستان ادبيات ماهنامه همشهري ماهنامه داستان ماهنامه ادبيات ادبيات همشهري ادبيات داستان ادبيات ماهنامه همشهري داستان ماهنامه همشهري داستان ادبيات همشهري ماهنامه داستان همشهري ماهنامه ادبيات همشهري ادبيات داستان همشهري ادبيات ماهنامه داستان همشهري ماهنامه داستان همشهري ادبيات داستان ماهنامه ادبيات داستان ماهنامه همشهري داستان ادبيات همشهري داستان ادبيات ماهنامه ماهنامه همشهري داستان ماهنامه همشهري ادبيات ماهنامه داستان همشهري ماهنامه داستان ادبيات ماهنامه ادبيات همشهري ماهنامه ادبيات داستان ادبيات همشهري داستان ادبيات همشهري ماهنامه ادبيات داستان همشهري ادبيات داستان ماهنامه ادبيات ماهنامه همشهري ادبيات ماهنامه داستان همشهري داستان ماهنامه ادبيات همشهري ماهنامه ادبيات داستان همشهري ادبيات داستان ماهنامه همشهري ماهنامه داستان ادبيات همشهري ماهنامه ادبيات داستان همشهري داستان ادبيات ماهنامه داستان همشهري ماهنامه ادبيات داستان همشهري ادبيات ماهنامه داستان ماهنامه ادبيات همشهري داستان ماهنامه همشهري ادبيات