City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک

(63 رای)


حاشيه رودخانه مقصود بيگ با فضاسازي زيبا و سنگ فرش هاي چشم نواز به طول سه کيلومتر فضاسازي شده و مکان مناسبي براي قدم زدن و پياده روي به شمار مي رود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک
 • پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک
 • پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک
 • پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک
پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک پياده راه حاشيه رودخانه مقصود بيک مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : محله تجریش، ضلع جنوب میدان تجریش، مجاور پایانه اتوبوسرانی.

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»مسیر پیاده روی بهسازی شده در ساحل رودخانه مقصودبیک از میدان تجریش شروع شده و تا پل رومی در خیابان شریعتی با جهت شمال غربی – جنوب شرقی، امتداد دارد.

 • تاریخچه

  ساماندهی ساحل رودخانه مقصودبیک از اوایل دهه هفتاد آغاز شده است.
 • ویژگی ها

  طول مسیر در حدود دو کیلومتر و وسعت بوستان آرزو که در میانه راه احداث شده7500 مترمربع است.
 • سیمای عمومی

  مسیری محوطه سازی شده دارای حفاظ و نرده در کنار رودخانه با درختان کهن و یا جوان، دیواره های سنگچین و پل هایی بر روی رودخانه است. طی مسیر از میدان تجریش تا بوستان آرزو از حاشیه رودخانه امکان پذیر بوده ولی از این بوستان تا حدود 200 متر امکان حرکت در ساحل رودخانه وجود نداشته و از خیابان موازی با آن باید حرکت کرد. بعد از آن پیاده راه تا پل رومی امتداد داشته که این بخش مسیر جذابیت بسیار بیشتری نسبت به بخش میدان تجریش تا بوستان آرزو دارد. بخصوص منظره باغ سفارت آلمان که در غرب رودخانه مقصود بیک قرار گرفته جذابیت این بخش را دو چندان می‌کند.
 • زمان مناسب بازدید

  این مسیر در بهار به علت پر آب بودن رودخانه و سرسبزی درختان و در پائیز با رنگارنگی درختان از زیبایی خاصی برخوردار است. در تابستان به دلیل گرمای هوا، شاید گردش شبانه در آن مناسب‌تر باشد و در زمستان امکان لغزندگی مسیر و خطر سر خوردگی بویژه برای کودکان و سالمندان وجود دارد.
 • شرایط استفاده

  مسیر رودخانه مقصودبیک همجوار با رودخانه با شیب ملایم به نحوی طراحی شده که استفاده از آن برای گروه‌های سنی مختلف همچنین معلولین امکان پذیر باشد، وجود بوستان یا باغ آرزو در میانه راه نیز به عنوان مکانی برای استراحت یا انجام ورزش‌های ایستگاهی به جذابیت مسیر افزوده است، درختان قدیمی که در طول این مسیر حفظ و نگهداری شده‌اند از دیگر جذابیت‌های این مسیر هستند، همجواری مسیر با رودخانه و صدای آب، احساس حضور در طبیعت را به فرد انتقال می دهد، همچنین مسیر رودخانه مقصودبیک را می توان به عنوان یک میان¬بر برای پیاده روی از میدان تجریش تا ایستگاه قیطریه - در خیابان شریعتی - در نظر گرفت.
 • امکانات ویژه

  در طول مسیر پیاده روی سنگفرش و در میانه مسیر امکانات رفاهی نظیر آلاچیق، وسایل بازی کودکان، نمازخانه، دستشویی، شیرهای آب آشامیدنی، زمین فوتبال چمن، وسایل ورزشی پارکی، نیمکت، میز تنیس و شطرنج در بوستان آرزو، تعبیه شده است.
 • نقاط منفی

  بوی نامطبوع فاضلاب و ماندآب داخل رودخانه، استفاده افراد کارتن خواب از برخی نواحی حاشیه ای جهت خواب و استراحت در شب ها، نیاز به عبور از یک پل ماشین رو، بسته شدن مسیر در چند نقطه که اکثرا در محدوده تجریش تا باغ آرزو قرار گرفته‌اند و مجاورت با سفارت خانه که موجب ممنوعیت عکاسی می شود.
 • مسیر مترو نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این پیاده راه ایستگاه تجریش و قیطریه واقع در خط یک مترو تهران است.
 • مسیر خودروی شخصی برای دسترسی به این پیاده راه می‌توان از خیابان شریعتی، خیابان پل رومی از سمت جنوب و یا میدان تجریش خیابان شهید دربندی و میدان قدس (به سمت جنوب) کوچه سلیمان زاده از سمت شمال به این پیاده راه دسترسی یافت.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها