City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

گلابدره

(49 رای)


در حال حاضر اين دره يکي از نقاط ديدني و تفريحي تهران به حساب مي آيد و علاقه مندان بسياري از مسير کوهنوردي آن استفاده مي کنند. مسير گلاب دره در نهايت به مسير اصلي قله کلک چال که از پارک جمشيديه شروع مي شود منتهي مي گردد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • گلابدره
 • گلابدره
 • گلابدره
 • گلابدره
گلابدره گلابدره گلابدره گلابدره مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : میدان تجریش ، میدان (چهار راه) قدس ، خ دربند ، خ گلابدره

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»گلاب‌دره از جمله ییلاق‌های خوش آب و هوای شمال شرقی شهر تهران است‌. جدا از ساکنان محلی، مسیر کوهستانی گلاب‌دره، هر هفته میزبان کوه‌نوردانی است که راه خاکی و خلوت آن را انتخاب می‌کنند. دلیل نام گذاری این دره وجود فراوان درختان سیب گلاب خودرو در این دره بوده است.

 • ویژگی ها

  در امتداد گلابدره که بالا می‌رویم، بر طرف دست چپ آب، اراضی«گل اسلک» است. بالای گل اسلک، زیر دوآب «گودره»، طرف دست چپ «لش عباس» قرار دارد. پس از لش عباس، شاخه آب «گودره» به عمود گلابدره می‌پیوندد. از گودره به بالا در امتداد آب،«زیر بند» خوانده می‌شود. بالای زیربند دوآب دیگری است که آبهای «هوله شرون» و وزوا به آب «گی باغ» می‌پیوندد. شاخه دست راست، آب «گی باغ» است که از پایین سینه سرخی سرچشمه می‌گیرد. شاخه دست چپ، مقداری که بالا رفت به دوآبی می‌رسد که آب «هوله شرون» به آب وزوا متصل می‌شود. آب هوله شرون ناز کلک چال می‌اید و آب وزوا کمی پایین تر از بد وزوا سرچشمه می گیرد.
 • پیشنهاد ویژه

  اگر میخواهید آبشار را ببینید باید از سمت چپ کم کم ارتفاع بگیرید تا پس از پشت سر گذاشتن یک مسیر تند سربالایی و حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه پیاده روی به آبشار برسید. بالای آبشار اصلی هم یک آبشار کوچک وجود دارد که اطراف آن جا برای اطراق و احیانا صرف غذا پیدا می شود.
 • شرایط استفاده

  ورودی کوه سر یک پیچ تند قبل از محل گلابدره واقع است که خودرو را باید همان اطراف پارک کرده و راهپیمایی را آغاز کنید. ورودی کوه دو مسیر خاکی عریض دارد که هر دو مسیر پس از حدود 500 متر با یک پل به هم متصل میشوند. اگر از مسیر سمت چپ رفتید باید پس از عبور از سد و آبگیر بتنی، از یک پل باریک رد شده و به سمت چپ رفته و از مسیر پاکوب باریک کم کم ارتفاع بگیرید. همان ابتدای مسیر دره و رودخانه زیبای گلابدره خودنمایی میکند. برای خانواده ها و کسانی که قصد راهپیمایی زیاد ندارند در همین ابتدای مسیر کم و بیش جا برای نشستن و اطراق در کنار رودخانه پیدا میشود. با ادامه مسیر کمی بالاتر به یک کافه میرسید که با گذر از جلوی کافه مسیر حرکت همچنان در دره و کنار رودخانه میباشد.
 • وسایل مورد نیاز

  کفش مناسب کوهنوردی، تغذیه نیم روزه
 • مسیر پیاده روی کل مسیر از پای کوه تا آبشار بدون زمان استراحت حدود یک ساعت نیم پیاده روی دارد.
 • مسیر مترو با خط یک مترو به ایستگاه تجریش رفته و از آنجا به وسیله تاکسی خود را به ابتدای مسیر پیاده روی برسانید.
 • مسیر خودروی شخصی از میدان قدس به خیابان دربند رفته و از آنجا به خیابان گلابدره بروید.
 • نظر
  شنبه 29 آبان 1395

  در پاسخ بالا فرمودین که پیاده روی از پیاده راه کنار پارک می‌ره به سمت رودخانه گلابدره، پیاده روی به سمت شمال یا جنوب؟

  پاسخ : دقیقا اگر از کنار رود دره گلابدره مسیر پیاده روی سنگفرش شده رو ادامه بدید، به ابتدای مسیر کوهنوردی گلابدره خواهید رسید

 • نظر
  جمعه 20 فروردين 1395

  ما از میدون تجریش سوار تاکسی شدیم
  مارو برد پای سورتمه
  رفتیم داخل یه پارک و بعدم سورتمه
  هرچی پرسیدیم دره گلابدره و رودخونه و ... کسی درست راهنمایی مون نکرد
  میشه بگید دقیقا ابتدای مسیر کجاس؟

  پاسخ : پیاده راه کنار پارک که به صورت سنگفرش آماده سازی شده شما رو مستقیم به گلابدره و رودخانه اون راهنمایی می کنه و پس از پایان پیاده راه، مسیر کوهپیمایی گلابدره آغاز می شه

اماکن مرتبطتگ ها

گلابدره ارتفاعات آبشار کوهنوردي گلابدره ارتفاعات گلابدره آبشار گلابدره کوهنوردي ارتفاعات گلابدره گلابدره آبشار ارتفاعات کوهنوردي آبشار گلابدره آبشار ارتفاعات آبشار کوهنوردي کوهنوردي گلابدره کوهنوردي ارتفاعات کوهنوردي آبشار گلابدره ارتفاعات آبشار گلابدره ارتفاعات کوهنوردي گلابدره آبشار ارتفاعات گلابدره آبشار کوهنوردي گلابدره کوهنوردي ارتفاعات گلابدره کوهنوردي آبشار ارتفاعات گلابدره آبشار ارتفاعات گلابدره کوهنوردي ارتفاعات آبشار کوهنوردي ارتفاعات آبشار گلابدره ارتفاعات کوهنوردي گلابدره ارتفاعات کوهنوردي آبشار آبشار گلابدره ارتفاعات آبشار گلابدره کوهنوردي آبشار ارتفاعات گلابدره آبشار ارتفاعات کوهنوردي آبشار کوهنوردي گلابدره آبشار کوهنوردي ارتفاعات کوهنوردي گلابدره ارتفاعات کوهنوردي گلابدره آبشار کوهنوردي ارتفاعات گلابدره کوهنوردي ارتفاعات آبشار کوهنوردي آبشار گلابدره کوهنوردي آبشار ارتفاعات گلابدره ارتفاعات آبشار کوهنوردي گلابدره آبشار کوهنوردي ارتفاعات گلابدره کوهنوردي ارتفاعات آبشار گلابدره آبشار ارتفاعات کوهنوردي گلابدره آبشار کوهنوردي ارتفاعات گلابدره ارتفاعات کوهنوردي آبشار ارتفاعات گلابدره آبشار کوهنوردي ارتفاعات گلابدره کوهنوردي آبشار ارتفاعات آبشار کوهنوردي گلابدره ارتفاعات آبشار گلابدره کوهنوردي