City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار اسفجير فاروج

(25 رای)


 آبشار اسفجير فاروج در استان خراسان رضوي و مرز خراسان شمالي قرار دارد. روستاي اسفجير در 25 کيلومتري شمال غربي شهرستان فاروج و در بخش خبوشان واقع شده است. تنگه ورودي، دشت و تپه هاي منتهي به روستا، در ابتداي ورودي روستا ديده مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آبشار زيباي اسفجير در انتهاي يک دره باريک و صخره اي با فضايي بسيار هيجان انگيز و متفاوت در انتظار مشتاقان طبيعت است. براي دسترسي به اين آبشار از ابتداي جاده فاروج به شيروان و از دوراهي نجف آباد يک مسير فرعي 25 کيلومتري پس از گذشتن از روستاهاي نجف آباد، حصار اندف و ترقي به اسفجي منتهي مي شود.
تسفجير روستايي است که به واسطه داشتن آب فراوان، از باغات و مزارع پرباري برخوردار است. پس از گذشتن از روستا و با حدود يک ساعت پياده روي آرام در کنار رودخانه به ميان دره اي با ديواره هاي بسيار بلند وارد مي شوديد که با ادامه اين مسير به محوطه زيباي آبشار اسفجير خواهيد رسيد. ديواره هايي به ارتفاع بالاي دويست متر که از زير آنها آبي زلال به بيرون مي گذرد.

 • ویژگی ها

  به گفته اهالي در ادامه مسير نيز آبشارهاي کوچک و بزرگ و طبيعتي منحصربفرد از انواع گياهان و حيوانات هر بيننده اي را به حيرت فرو مي برد. صخره هاي سنگي که آب از ميان آنها به صورت لوله مانند فوران مي کند و وجود افعي هاي بزرگ و بي دم، از تعاريف اهالي از طبيعت پشت آبشار بود. در يک کلام، طبيعت بکر اين منطقه نديده هاي بسياري دارد.
  شهرستان فاروج در 48 کيلومتري شرق شيروان واقع شده است و با وجود برخورداري از توانمندي هاي متعدد، همچنان ناشناخته مانده است. طبيعت بکر و آب و هوايي با طراوت و چشمه سارهاي متعدد، فضايي دلنشين را براي گردشگران اين منطقه فراهم کرده است. دره معروف به جنگل گردو، جنگل بادام داغيان، چشمه مرد کانلو و سد چري(زيستگاه پرندگان مهاجر) بخشي از جاذبه هاي طبيعي شهرستان فاروج است.
 • وسایل مورد نیاز

  گذشتن از آبشار اسفجير بدون داشتن امکانات حرفه اي کوهنوردي قريبا محال است.
 • سایر اطلاعات

  روستا بر روی دوتپه بنا شده است که یک رودخانه از وسط آن میگذرد. اسفجیر دارای تپه ای پر آب و سر سبزی است که به دربند معروف بوده و در شمال روستا واقع و گردشگران بیشماری را پذیرا می باشد. چشمه های انتهای آب دربند از لحاظ آب معدنی بسیار مفید می باشد. همینطور در مسجد این روستا درخت چناری وجود دارد که به گفته های روستا بیش از 500 سال قدمت و تنه آن 7 متر قطر دارد.

اماکن مرتبطتگ ها