City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سلامتي آقاکمال

(99 رای)


رمان «به سلامتي آقاکمال» نوشته ياکوب آرژوني با ترجمه ناصر زاهدي از مجموعه کتاب‌هاي پليسي نقاب توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و راهي بازار نشر شد.

این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • سلامتي آقاکمال
 سلامتي آقاکمال مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.هر روز چقدر از وقتت رو صرف مطالعه می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.چه نوع کتابهایی رو بیشتر دوست داری؟

 داستان و رمان  کتاب شعر  کتاباي تاريخي  کتاباي علمي  کتاباي عمومي  ساير

3.برای خرید کتاب سالیانه چقدر هزینه می کنی؟

 کمتر از 50 هزار تومان  بين 50 تا 150 هزار تومان  بين 150 تا 300 هزار تومان  بيشتر از 300 هزار تومان

4.هر روز چقدر از وقتت رو توی اینترنت می گذرونی؟

 کمتر از يک ساعت
 بين يک تا دو ساعت
 بين دو تا سه ساعت
 بين سه تا چهار ساعت
 بيشتر از چهار ساعت

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»نویسنده این رمان، داستان‌هایی درباره قتل و جنایت می‌نویسد، اما سعی در روشن کردن دلایل آن‌ها دارد؛ دلیل‌هایی چون رشوه خواری، عطش قدرت و پول. آثار این نویسنده مختصر و جذاب و با بیانی موثر و طنزآمیر، این جرایم را توصیف می‌کنند و واقعیات مربوط به آن‌ها را به بهترین نحو نشان می‌دهند.
رمان «به سلامتی آقاکمال!» ۳بخش دارد که ۳ روز هستند: روز اول، روز دوم و روز سوم.

 • تاریخچه

  ناصر زاهدی، مترجم آثار آلمانی زبان مجموعه نقاب، پیش از این آثاری از کارستن کلمان و ولف برومل، دو داستان پلیسی نویس آلمانی را ترجمه کرده است. او چندی پیش، رمان «تولدت مبارک آقاکمال!» از یاکوب آرژونی را به فارسی بازگردانی کرد.
  یاکوب آرژونی با نام اصلی یاکوب بوته، در سال ۱۹۶۴ در فرانکفورت متولد شد. این نویسنده خالق شخصیت کمال کایانکایا یکی از شخصیت های معاصر ادبیات پلیسی جهان است و به عنوان پدیده‌ای نادر در ادبیات نوین آلمانی به ویژه در حوزه داستان پلیسی شناخته می‌شود. او علاوه بر نوشتن داستان‌هایی با محوریت شخصیت این کارآگاه، تعدادی نمایشنامه را نیز در کارنامه خود دارد.
  آرژونی هنگام نوشتن این کتاب، حدود ۲۵ سال داشت و توانست در این سن، یکی از بهترین داستان‌های پلیسی آلمانی را خلق کند.

 • ویژگی ها

  آرژونی می‌کوشد با آثارش، مشکلاتی را که به نظر فردی می‌آیند، مانند آینه‌ای مقابل خوانندگان قرار دهد تا نشان بدهد که این مشکلات، اجتماعی‌اند نه فردی.
 • شرایط استفاده

  این کتاب با ۱۵۶ صفحه، شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۸ هزار تومان منتشر شده است.
 • سایر اطلاعات

  در قسمتی از این رمان می‌خوانیم:
  «نیشخندی به او زدم: شما نخواهید مُرد. آدم هایی مثل شما به این زودی‌ها نخواهند مرد. تا وقتی که این مورد حل شود، واهمه شما خواهد ماند، حتی اگر نصف اداره پلیس هم جلوی دفتر شما قراول برود... شما خیلی دلاورید.
  انگشتی به سرم زدم و رفتم. توی راهرو دنبالم آمد: «شما دست از این پرونده می‌کشید، درست است؟ اگر من شما را مامور نمی کردم، هیچ وقت به فکر این ماجرا نمی‌افتادید...
  در را پشت سرم بستم.
  پنجره‌ها باز بودند، باران یکنواختی می بارید. پشت میز تحریر دفترم نشستم و با آرنج هایم بر آن تکیه دادم. غیر از من کسی در ساختمان نبود. آژانس‌‌ها و دکترهای بالا و پایین من این موقع تعطیل کرده و رفته بودند. فقط سرایدار توی آپارتمان زیرزمینش داشت تلویزیون می‌دید. از «چیکن این» آن طرف خیابان تکه پاره هایی از موسیقی به گوش می رسید. روکش صندلی مراجعان دفترم ساییده شده و باید نو می شد. در کشوی میز تحریر یک بطری شیواس بود. کوشش کردم به چیز دیگری فکر کنم...»

اماکن مرتبطتگ ها