City Id =1

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پل

 • پل حوض سلطان
  (33 رای)


  پل تاریخی حوض سلطان در مسیر جاده تهران – قم و روی رود مسیله واقع شده است. این پل هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی قم به ثبت ملی رسیده و مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

  0 دیدگاه 843 بازدید
 • پل عسگر آباد قم
  (40 رای)


  پل عسگر آباد در 21 کيلومتري شمال شهرستان قم و در مسير جاده کنوني تهران – قم واقع شده است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی قم شناخته می شود.

  0 دیدگاه 3256 بازدید
 • پل كوريجان همدان
  (39 رای)


  پل آجري كوريجان با 5 دهانه بزرگ و چهار دهانه كوچك مزين به قوسهاي جناغي از بناهاي به جاي مانده دوران صفويه در استان همدان است.

  0 دیدگاه 1143 بازدید
 • پل ساميان
  (61 رای)


  پل سامیان در کيلومتر 15 جاده قديم اردبيل به مشگين شهر واقع است.

  0 دیدگاه 341 بازدید
 • پل عليخاني
  (25 رای)


  پل عليخاني قم از پل‌هاي قديمي و مهم شهر قم است كه روي رودخانه قمرود در مركزي‌ترين نقطه شهر قرار گرفته است که دو طرف رودخانه قم را به یکدیگر متصل می کند.

  0 دیدگاه 1279 بازدید
 • پل دختر قلي کندي (پل قيزلار)
  (50 رای)


  پل «قيزلار» كه روي رودخانه «مردق» در دهستان گاودول مركزي و بين روستاهاي قلعه چوق و قلي كندي از توابع شهرستان ملكان قرار دارد به دليل نوع طاق‌ها و تركيب نماي سنگي و آجري داراي ويژگي‌هاي خاصي است.

  0 دیدگاه 487 بازدید
 • پل جهان آباد فامنين
  (58 رای)


  پل جهان آباد یکی از پل های تاریخی همدان است که در شش کیلومتری جنوب فامنين و2 كيلومتري روستاي جهان آباد بر روي يكي از انشعابات رودخانه قره چاي احداث شده است.

  0 دیدگاه 747 بازدید
 • پل سرخ آباد همدان
  (63 رای)


  پل آجري سه دهانه معروف به سرخ آباد یکی از جاذبه های تاریخی همدان است که قدمت آن به دوره صفویه می رسد. پل سرخ آباد همدان در 15كيلومتري شرق همدان و در كنار روستاي سرخ آباد، بر روي يكي از شعبات رودخانه قره چاي احداث شده است.

  0 دیدگاه 27 بازدید
 • پل خواجو اصفهان
  (34 رای)


  پل خواجو بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده و یکی از پل های تاریخی و زیبای اصفهان به شمار می رود که در شرق سی وسه پل قرار دارد. پل خواجو به خاطر معماری و تزئینات کاشیکاری آن از دیگر پلهای زاینده رود مشهورتر است.

  0 دیدگاه 79 بازدید
 • پل بانو سحرا ساوجبلاغ
  (49 رای)


  پل بانو سحرا ساوجبلاغ مربوط به دوره صفوی است و در بخش چندار، روستای بانو صحرا قرار دارد. این پل در دو کیلومتری شمال غرب روستای کردان قرار گرفته است.

  0 دیدگاه 312 بازدید
 • پل تاریخی شیرگاه

  پل تاریخی شیرگاه از جمله جاذبه های گردشگری این شهر است که به دستور شاه عباس صفوی ساخته شده و امروز بعد از بازسازی به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده است.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • پل خدا آفرین بازفت (پلکان باستانی دژپارت)

  ل خدا آفرین یک پل طبیعی بر روی رودخانه بازفت است که احتمالا در اثر یک زلزه ساخته شده است. اهمیت این پل از آن جهت است که در طول هزاران سال به عنوان یکی از معبرهای مهم موچ عشایر چهارمحال و بختیاری استفاده می شده است. در کنار این پل در محل های غیر قابل عبور پلکانی مصنوعی در سنگ تراشیده شده که امکان عبور راحت تر عشایر را فراهم کرده است.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • پل صلوات آباد بیجار

  پل صلوات آباد بیجار یکی از پل های تاریخی استان کردستان است که تاريخ دقيق ساخت پل مشخص نیست اما از شواهد پيداست كه پل با عناصر ويژه دوران صفويه بالاخص سنگ هاي حجاري شده و الگوهاي معماري اين دوران ساخته شده و در دوره هاي بعدي مرمت هايي بر روي آن انجام گرفته است.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • پل قشلاق سنندج

  ساختمان اصلي پل قشلاق سنندج به دوران صفويه ياز مي گردد . اين بنا پل در زمان امان الله خان اردلان تعمير و مرمت كامل گرديده ولي بر اثر خرابي و ويراني بيش از حد در سال 1268 هجری قمری ميرزا رضاي وزير كردستاني ، پل را به كلي تخريب و مجددا آن را بازسازي كرده است .

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • پل سي پله کوهدشت (پل كرودت)

  پل سي پله کوهدشت (پل كرودت) در منطقه سر طرهان شهرستان كوهدشت بر روي رودخانه سيمره در حد فاصل استان لرستان و ايلام واقع شده است. پل سی پله در تنگترين بستر رودخانه سيمره ، در محلي بنام سي پله Sipela قرار دارد.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • پل كشكان خرم آباد

  پل كشكان خرم آباد یکی از پل های تاریخی لرستان است که در بخش چگني بررو ي رودخانه اي به همين نام ودر مسير راه باستاني شاپور خواست به طرهان احداث شده است.

  0 دیدگاه 0 بازدید
 • پل گپ خرم آباد (پل صفوی)

  پل آجری خرم آباد که از آن با عنوان پل صفوی و یا پل گپ خرم آباد هم نام برده می شود در مرکز این شهر و بر روي رودخانه گلال واقع شده است . اين پل تاریخی دو قسمت شرقي و غربي شهر را به هم متصل نموده و داراي 24 چشمه طاق است.

  0 دیدگاه 87 بازدید
 • پل شاپوری خرم آباد

  پل شاپوری خرم آباد که به نام طاقِ پيل اِشْكِسَّه هم نامیده می شود، در قسمت جنوبي شهر خرم آباد واقع شده و عامل ارتباط غرب استان ( طرهان ) با شرق و از آنجا به خوزستان و تيسفون ( پايتخت ساسانيان ) بوده است .

  0 دیدگاه 88 بازدید
 • پل هوره سامان

  پل هوره سامان در روستاي هوره از توابع شهرستان سامان و در كنار رودخانه زاينده رود قرار دارد. این پل به علت از بین رفتن پل قدیمی هوره و صعب العبور بودن رودخانه مخصوصا در زمستان و فصل بارندگی، ساخته شد. نام پل به روستایی که در آن قرار دارد منسوب شده است.

  0 دیدگاه 393 بازدید
 • پل کره بس لردگان

  پل کره بس لردگان نخستین پل استان به سبک معماری جدید است که در دوره پهلوی اول بر روی رودخانه کره بس شهرستان لردگان ساخته شدكه محل عبور و مرور در گذشته بوده است. در حال حاضر در كنار پل کره بس لردگان، يك پل فلزي دوطرفه براي رفت و آمد خودروها در مسیر استان خوزستان در نظر گرفته شده است.

  0 دیدگاه 40 بازدید
 • پل تاريخي برغان

  پل روستای برغان از توابع شهرستان ساوجبلاغ که دارای قدمت تاریخی ارزشمندی است و کارشناسان طول عمر آن را به دوران صفوی نسبت می‌دهند.

  1 دیدگاه 15561 بازدید
 • پل بریده کهکیلویه

  پل بریده یکی از جاذبه های تاریخی استان کهکیلویه و بویراحمد به شمار می رود که مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است.

  0 دیدگاه 6073 بازدید
 • پل بند خره خهکی گچساران

  پل بند خره خهکی از آثار تاریخی استان کهکیلویه و بویراحمد و مربوط به سده‌های متاخر دوران‌های تاریخی پس از اسلام است. پل بند خره خهکی گچساران در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۷۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  0 دیدگاه 3934 بازدید
 • پل تاریخی بریم (پل پرین)

  پل تاریخی بریم که به نام پل پرین هم شناخته می شود، حدود 8 کیلومتری در قسمت شرق شهرستان باشت، جنب روستای چم بلبل قرار دارد و حدود 90 کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد.

  0 دیدگاه 3933 بازدید
 • پل عسگر آباد قم

  پل عسگر آباد در 21 کيلومتري شمال شهرستان قم و در مسير جاده کنوني تهران – قم واقع شده است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی قم شناخته می شود.

  0 دیدگاه 3256 بازدید
 • پل مصلی بروجن (بازارچه صنایع دستی)

  پل مصلی بروجن در دوران قاجار به روش آجرچيني خفته راسته و با استفاده از ملات ساروج ساخته شده است. در حال حاضر با محوطه سازي در اطرافپل مصلی بروجن، اين مكان تبديل به بازارچه دائمي صنايع دستي گرديده است . بنای پل تاریخی مصلی بروجن در تاريخ 80/6/6 وبه شماره 4205در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.

  0 دیدگاه 2150 بازدید
 • پل خراجی چهارمحال و بختیاری

  پل خراجی چهارمحال و بختیاری از پل هاي دوره قاجاريه به شمار می رود ولي پايه و شالوده آن به قرن ها پيش تعلق دارد. اين پل توسط سازمان ميراث فرهنگي ،‌صنايع دستي و گردشگري استان مرمت شده است.

  0 دیدگاه 1792 بازدید
 • پل کنرک بروجن

  پل یا چاروی کنرک در جنوب روستای کنرک از توابع شهرستان بروجن درنزديكي تالاب چغاخور برروی رودخانه ی آقبلاغ در پای تپه ای باستانی به نام تل فتح اله خانی احداث شده است. هدف اصلی از ساخت این پل انتقال آب چشمه بیدک درنزدیکی روستای نصیرآباد یا غرب دشت کنرک به جنوب وشرق این دشت بوده است.

  0 دیدگاه 1788 بازدید
 • سي و سه پل اصفهان

  سی و سه پل یکی از پل‌های زیبا و جالبی است که در دوره صفویه روی زاینده رود احداث شده است؛ سی و سه پل به پل الله وردیخان، سی و سه چشمه، چهارباغ، جلفا و زاینده رود هم معروف است همچنانکه سی و سه پل اصفهان در گذشته «پل جلفا» نامیده می‌شد.

  0 دیدگاه 1530 بازدید
 • پل عليخاني

  پل عليخاني قم از پل‌هاي قديمي و مهم شهر قم است كه روي رودخانه قمرود در مركزي‌ترين نقطه شهر قرار گرفته است که دو طرف رودخانه قم را به یکدیگر متصل می کند.

  0 دیدگاه 1279 بازدید

مجله خبری

آرشیو مجله خبری