City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار عليصدر توانايي پذيرش ۱۵ هزار مسافر در يک روز را ندارد (1394/04/22)

مديرعامل شرکت سياحتي عليصدر با بيان اينکه امکان اسکان ۲۰ هزار مسافر در فضاي باز مجتمع عليصدر وجود دارد، گفت: غارعليصدر در عيد فطر امسال توانايي پذيرش بيشتر از ۱۵ هزار نفر در روز را ندارد.
غار عليصدر توانايي پذيرش ۱۵ هزار مسافر در يک روز را ندارد

به گزارش بزنيم بيرون ، حميدرضا ياري ظهر دوشنبه در ستاد تسهيلات خدمات سفر استان همدان با بيان اينکه يک مجموعه اماکن اقامتي و تفريحي به مجتمع عليصدر افزوده شده است که در ۱۱ مرداد ماه به بهره برداري مي رسد، اظهار داشت: غارعليصدر در عيد فطر امسال توانايي پذيرش بيشتر از ۱۵ هزار نفر در روز را ندارد.

وي با بيان اينکه سال گذشته روزانه هشت تا ۹ هزار نفر پذيرش شدند که مسير کوتاه غار را نيز پيمودند، بيان کرد: براي عيد فطر امسال نمي توانيم بيشتر از ۱۵ هزار نفر در روز پوشش دهيم.

مديرعامل شرکت سياحتي عليصدر با بيان اينکه  امکان اسکان ۲۰ هزار مسافر در فضاي باز مجتمع عليصدر وجود دارد، ادامه داد: بحث آب روستاي عليصدر و ديگري فعاليت درمانگاه شبانه روزي بايد مورد توجه باشد.

ياري با بيان اينکه مجتمع عليصدر مشکل آب ندارد، بيان کرد: روستاي عليصدر به علت ساخت و سازها و اماکن اقامتي آن با مشکل کمبود آب روبروست که قول داده شده که از چاه هاي مجتمع عليصدر به روستا آب رساني صورت گيرد.

معاون عمراني استاندار همدان نيز در ادامه با بيان اينکه کارها بسيار منسجم و مرتب انجام شده است و اين جلسه فقط براي اطمينان بيشتر بود و يا اينکه اگر خلايي هست نقاط ضعف را بپوشانيم، اظهار داشت: همه دستگاه ها به وظايف خود عمل کرده اند.

مهمترين هدف از جذب گردشگر ايجاد اشتغال و ايجاد ثروت است

محمودر رضا عراقي با بيان اينکه همدان بايد به سمتي که از بهترين مراکز جذب گردشگر باشد حرکت کند، بيان کرد: مهمترين هدف از جذب گردشگر ايجاد اشتغال و ايجاد ثروت است.

وي با بيان اينکه بايد قابليت هاي همدان را نشان دهيم و گردشگري مجموعه وسيعي از پارامتر هاي مختلف و بسيار وسيع است، ادامه داد: همه بايد براي ارائه هرچه بهتر خدمات به مسافران دست به دست هم بدهند و ماهيت اين جلسه اينست که هماهنگ شويم تا خدمات خوبي به مسافران ارائه دهيم.

معاون عمراني استاندار همدان با بيان اينکه موضوع کارتن به دست ها و برخي از مسائل جلسه بايد جداگانه بررسي شود، عنوان کرد: درخصوص کارتن به دست ها بايد فرآيند کسب مجوز را آسان کنيم و در کميته ساماندهي اين موضوع بايد مورد توجه قرار گيرد.

عراقي با بيان اينکه انتظار نداشته باشيد در پيک ورود مسافر مشکلي وجود نداشته باشد، ادامه داد: تمام مردم ايران از اين تعطيلات استفاده مي کنند.

وي با بيان اينکه يکي از مهمترين مسائل در روزهاي پيک سفر، اسکان است، بيان کرد: مسافر وقتي به شهر و استان وارد مي شود مکاني براي استراحت مي خواهد پس بايد در اين خصوص اطلاع رساني به خوبي انجام شود.

معاون عمراني استاندار همدان با بيان اينکه نظارت و کنترل کيفي رستوران ها نيز مهم است، بيان کرد: موضوع بهداشت، بيمارستان ها و خدمات بيمه اي نيز بسيار مهم است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

رئيس اداره برنامه ريزي فرمانداري همدان نيز در ادامه با بيان اينکه کميته هاي ۹ گانه در شهرستان همدان تشکيل و برنامه ها ارائه شده است، اظهار داشت: در شهرستان همدان ۶۱ مدرسه در ناحيه يک همدان و ۶۰ مدرسه نيز در ناحيه دو همدان براي اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

مجتمع گنجنامه، سالن هاي ورزشي، خوابگاه ها و غيره نيز آمادگي پذيرش مسافران را در ايام عيد فطر و تابستان دارند

رضا زماني با بيان اينکه مجتمع گنجنامه، سالن هاي ورزشي، خوابگاه ها و غيره نيز آمادگي پذيرش مسافران را در ايام عيد فطر و تابستان دارند، عنوان کرد: سه پارک براي اسکان و اقامت مسافران در همدان در نظر گرفته شده است.

وي با بيان اينکه براي حل مشکل ترافيک مسيرهاي جايگزين ترافيکي پيشنهاد شده است و تقاضا داريم پليس هاي راهور و شهرسازي بازديد هايي داشته باشند تا در مواقع ترافيک از اين مسير ها استفاده شود، بيان کرد: نانوايي ها در روزهاي تعطيل بايد باز باشند.

رئيس اداره برنامه ريزي فرمانداري همدان با بيان اينکه در بحث آرد مشکلي وجود ندارد و آرد مورد نياز از سوي شرکت غله تهيه شده است، بيان کرد: در بحث بازرسي از واحد نان نيز اکيپ هاي بازرسي ايجاد مي شود.

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري شهرداري همدان نيز در ادامه با بيان اينکه در شهرداري همدان تا هفته گذشته سه جلسه براي هماهنگي در حوزه گردشگري و حمل و نقل شهري برگزار و کار به نحو مطلوب انجام شده است، اظهار داشت: هماهنگي هاي لازم به عمل آمده است.

محمد رضا بياناتي با بيان اينکه درخصوص اسکان مسافران هماهنگي لازم با دستگاه ها انجام شده است، بيان کرد: برخي دستگاه ها مثل نمايشگاه بين المللي همدان و خوابگاه ها براي اسکان مسافران اعلام آمادگي نکرده اند.

وي با بيان اينکه به خاطر تابستان و خوب بودن هوا مسافران تمايل به استفاده از فضاي باز دارند، عنوان کرد: ۳۲۸ چشمه سرويس بهداشتي در شهر همدان آمادگي خدمات رساني به مسافران را دارند.

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري شهرداري همدان با بيان اينکه در ايام تعطيلات نوروزي حداقل ظرفيت همزمان شهر همدان ۱۷ هزار ۵۰۰ نفر بود و حداکثر ۲۳ هزار و ۷۰۰ نفر را مي توان در همدان اقامت داد، اظهار داشت:  ستاد اسکان شهرداري مانند ايام عيد نوروز فعال نيست ولي برنامه ريزي شده در صورت مراجعه مسافر راهنمايي کرده و تمام ظرفيت اسکان در تابستان به آموزش و پرورش داده مي شود.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • غار عليصدر همدان

    غار عليصدر همدان يکي از معروف ترين غارهاي توريستي ايران و از غارهاي تالابي کشور است که شهرت جهاني پيدا کرده است؛ چرا غار عليصدر همدان از معدود غارهاي آبي جهان به شمار مي رود که براي بازديد از آن بايد از قايق استفاده کرد. غار عليصدر در ارتفاعات ساري قيه نزديک روستاي علي‌صدر قرار دارد.

    0 دیدگاه 3415 بازدید


تگ ها