City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بهره‌برداري از فاز دوم درياچه خليج فارس (1394/06/30)

شهردار منطقه 22 با اشاره به بهره‌برداري پروژه‌هاي مختلف در منطقه گفت: فاز دوم درياچه خليج فارس با مساحت حدود 57 هکتار همزمان با هفته دفاع مقدس به بهره‌برداري خواهد رسيد.
بهره‌برداري از فاز دوم درياچه خليج فارس

به گزارش بزنيم بيرون ، قاسم مولايي در نشست خبري خود ضمن اشاره به فرا رسيدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امسال برنامه‌هاي ويژه‌اي در منطقه 22 پيش‌بيني شده است تا بتوانيم جان‌فشاني‌هاي رزمندگان را در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان را براي نسل جديد گوشزد کنيم.

وي به برپايي نمايشگاهي با عنوان «آبي‌ترين وصال» اشاره کرد و گفت: اين نمايشگاه همزمان با 31 شهريور ماه (آغاز هفته دفاع مقدس) برگزار مي شود و تا 7 مهر ماه ادامه پيدا خواهد کرد.

مولايي خاطر نشان کرد: اين نمايشگاه در دو بخش در نظر گرفته شده است که در بخش اول از 31 شهريور تا 7 مهر و در بخش دوم از 8 تا پايان مهر ماه خواهد بود که ويژه‌ برنامه‌هايي که در اين بخش در نظر گرفته شده است به صورت مستمر برگزار مي‌شود.

شهردار منطقه 22 با اشاره به همکاري سپاه استان تهران و بسيج  منطقه 22 و سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در برگزاري بخش اول نمايشگاه آبي‌ترين وصال تصريح کرد: در اين نمايشگاه سعي مي‌شود جنايات و خيانت‌هاي دشمنان انقلاب اسلامي و ساير کشورها که با کمک صدام عليه ما جنگيدند نشان داده شود، ضمن اينکه در اين نمايشگاه از فرمايشات مقام معظم رهبري نيز استفاده خواهد شد.

وي اضافه کرد: در بخش دوم نمايشگاه، تجهيزات جديد نيروي دريايي سپاه مانند قايق‌هاي تندرو و موشک‌هاي کرم ابريشم و جديدترين دستاوردهاي نيروي دريايي به نمايش گذاشته مي‌شوند.

مولايي بيان داشت: اين نمايگشاه در فضايي بالغ بر 30 هکتار برگزار خواهد شد که در آن رشادت‌ها و ايثارگري‌هاي نيروي درياي سپاه براي شهروندان به نمايش گذاشته خواهد شد.

شهردار منطقه 22 هدف از برگزاري  نمايشگاه آبي‌ترين وصال را، نمايش قدرت نيروي دريايي عنوان کرد و افزود: اين نمايشگاه براي نخستين بار است که در تهران برگزار خواهد شد، ضمن اينکه همزمان با 16 مهر ماه روز نيروي دريايي نيز برنامه‌هاي ويژه‌اي توسط نيروي دريايي سپاه در منطقه برگزار خواهد شد.

مولايي در ادامه نشست خبري به ويژه برنامه‌هاي در نظر گرفته شده از عيد قربان تا عيد غدير اشاره کرد و گفت: اين برنامه‌ها نيز در اين ايام از اذان مغرب تا ساعت 22 اجرا خواهد شد.

شهردار منطقه 22 با تاکيد بر اين که تمام مسايل محيط زيستي خليج فارس در اجراي برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس پيش‌بيني شده است گفت: تمامي تمهيدات براي برگزاري اين مراسم‌ها در نظر گرفته شده است.

مولايي در ادامه در خصوص ساخت و سازهاي منطقه 22 گفت: اين منطقه، منطقه‌ نوپايي است و تنها 15 سال از عمر آن مي‌گذرد که تمامي ساخت و سازها در اين منطقه بر اساس طرح تفصيلي انجام مي‌پذيرد و تمام قوانين و ضوابط قانوني در اين ساخت و سازها رعايت مي‌شوند، ضمن اين که برج‌هاي ساخته شده هيچ تاثيري در بحث آب و هواي منطقه ندارند.

مولايي در ادامه به اخبار منتشر شده به موضوع آلودگي درياچه خليج فارس و انتقال آن به اطراف درياچه اشاره کرد و گفت: اين موضوع کاملا کذب است و بنده آن را رد مي‌کنم.

وي با اشاره به اينکه 100 پروژه در منطقه 22 آماده بهره‌برداري قرار دارد افزود: فاز دوم درياچه با مساحت حدود 57 هکتار همزمان با هفته دفاع مقدس به بهره‌برداري خواهد رسيد. ضمن اينک ضلع جنوبي درياچه نيز بزودي به بهره‌برداري مي‌رسد. شهردار منطقه 22 علت توقف فاز جنوبي درياچه را عبور بزرگراه شهيد حکيم و استقرار کارگاه‌هاي اين پروژه دانست و گفت: با تمهيدات در نظر گرفته شده اين بخش نيز به زودي به بهره‌برداري مي‌رسد.

شهردار منطقه 12درخصوص تصفيه‌خانه درياچه خليج فارس خاطر نشان کرد: اين کار نيز توسط معاونت فني عمراني شهرداري انجام مي‌پذيرد و کار به سرعت در حال انجام شدن است و اميدواريم تا پايان سال به بهره‌برداري برسد.

مولايي در ادامه با اشاره به همکاري شهرداري منطقه دو و وزرات آموزش و پرورش گفت: ما در اين بخش فضاهاي زمين فضاهاي آموزشي را در اختيار آموزش و پرورش قرار مي‌دهيم اما ساخت و ساز اين فضاها به عهده شهرداري نيست اما هرگاه درخواستي براي زمين آموزشي داده شده است ما نيز آن زمين را در اختيار آموزش و پرروش قرار داده‌ايم و هم اينک 5 قطعه زمين در اختيار آموزش و پرورش قرار داده شده است اما ساخت و ساز مدارس آغاز نشده است.

شهردار منطقه 22 تاکيد کرد ما آمادگي واگذاري زمين‌هاي آموزشي براي ساخت مدارس براساس ضوابط و مقررات را داريم.

وي در ادامه نشست خبري در خصوص تخريب ساخت و سازهاي غير مجاز در منطقه 22 تصريح کرد: اين ساخت و سازها قدمت چندين ساله دارند و زماني ساخت و سازها انجام شده است که اين نقاط جزء حريم منطقه 5 بوده است ضمن اين که اگر کسي ادعاي اين را دارد که مجوز قانوني براي ساخت ملکش را دارد مي‌تواند قبل از تخريب مدارک لازم را به کميسيون ماده 100 تحويل دهد و قطعا اگر فرد مجوزهاي قانوني داشته باشد، ساختمان وي تخريب نخواهد شد.

مولايي اضافه کرد: علاوه بر شهرداري، منابع طبيعي و امور آب نيز در بحث حريم دخيل هستند.

شهردار منطقه 22 به سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در منطقه 22 اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون فضاهاي فرهنگي، تجاري و اداري با مشارکت بخش خصوصي در منطقه در حال ايجاد است ضمن اين که مجموعه هزار و يک شب نيز با مشارکت شهرداري در حال انجام است که فاز اول آن تا پايان سال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

وي در پايان خاطر نشان کرد: در ماه‌هاي گذشته حدود 20 مورد رستوران و مراکز مختلف تخريب شده‌اند.


منبع : خبرگزاري فارس

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • درياچه شهداي خليج فارس (درياچه چيتگر)

    درياچه شهداي خليج‌فارس که از آن با عنوان درياچه چيتگر هم ياد مي شود، درياچه‌اي مصنوعي است که در شمال غرب تهران و در منطقه ۲۲ شهرداري تهران قرار دارد.  مساحت اين درياچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفريحي نيز در پهنه خشکي ايجاد شده است.

    0 دیدگاه 24688 بازدید


تگ ها