City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نمايش 500 اثر هنري در باغ - موزه قصر (1394/11/24)

باغ - موزه قصر به‌مدت يک‌ماه ميزبان بيش از 500 اثر حوزه هنرهاي تجسمي خواهد بود.
نمايش 500 اثر هنري در باغ - موزه قصر

به گزارش بزنيم بيرون ، اين نمايشگاه 25 بهمن‌ماه و با نزديک شدن به سال جديد، کار خود را در باغ - موزه قصر آغاز مي‌کند و در آن بيش از 70 هنرمند و استاد دانشگاه در حوزه‌هاي نقاشي‌، مجسمه‌سازي، نقش‌برجسته، خاتم و مشبک به ارائه آثار خود مي‌پردازند.

 

منصور آزاد کام‌ - دبير اين نمايشگاه - در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا درباره نمايشگاه يادشده توضيح داد: برخي هنرمندان ايراني از بندرعباس تا آذربايجان، با گروه «فرا» در اين نمايشگاه همکاري مي‌کنند. آثار اين نمايشگاه بين 300 هزار تا 40 ميليون تومان قيمت‌گذاري شده‌اند و قيمت بيشتر کارها براي عموم مردم مناسب است.

 

او اظهار کرد: تمام آثار اورجينال هستند و در خلق آن‌ها کپي‌برداري نشده، به همين دليل است همه آن‌ها شناسنامه دارند و هر زمان که خريدار بخواهد، ما اثر را دوباره از او مي‌خريم. از سويي ممکن است روزي خالقان اين آثار، جزو هنرمندان مطرح شوند، آن‌گاه کارهاي‌شان ارزش بالاتري پيدا مي‌کند، بويژه اين‌که شناسنامه‌دار هم باشد.

 

دبير پنجمين نمايشگاه آثار هنري گروه «فرا» همچنين با بيان اين‌که اين گروه خدمات پيش از فروش دارد، گفت: اين خدمات به اين صورت است که خريدار عکس فضاي خانه، محل کار يا هر جاي ديگر را مي‌فرستد و متناسب با فضا، براي او تابلو طراحي مي‌شود.

 

آزاد کام همچنين ادامه داد: يکي از تفاوت‌هاي اين دوره نمايشگاه با دوره‌هاي قبلي، انتخاب يک اثر برگزيده به راي مردم است که در پايان کار با تنديس و سکه بهار آزادي از هنرمند آن اثر تقدير مي‌شود.

 

او در رابطه با برگزاري حراج در اين نمايشگاه بيان کرد: در نظر داريم پنج روز متفاوت، حراج را برگزار کنيم که زمان آن‌ها هنوز قطعي است؛ اما به احتمال زياد در هر هفته، يک حراج خواهيم داشت.

 

وي با اعتقاد به اين‌که هنر، چيزي نيست که آن را وارد کشور کنيم، اظهار کرد: روي ديوار خانه‌هاي مردم نبايد تصوير جنگ ناپلئون يا عکس برج ايفل قرار بگيرد، بلکه ما بايد از هويت فرهنگي خودمان با بيان امروزي در اين زمينه استفاده کنيم.

 

آزاد کام افزود: ما هنر را از دريچه‌ي معماري و زندگي مردم نگاه مي‌کنيم، در حالي که اين بخش در ايران بي‌توجه مانده است و همه هنرمندان براي موزه‌ها، اکسپو‌ها‌ و گالري‌هاي خارجي کار مي‌کنند، اما براي مردم کاري نمي‌کنند. هرچه بويي از خلاقيت و هنر داشته باشد جايش در موزه است. اين موزه مي‌تواند خانه يا بيمارستان باشد.

 

دبير پنجمين نمايشگاه آثار هنري گروه «فرا» اضافه کرد: بخش عظيمي از اقتصاد هنر تعطيل شده، در حالي که در ديگر نقاط دنيا اين موضوع از اهميت زيادي برخوردار است.

 

به گزارش ايسنا‌، پنجمين نمايشگاه آثار هنري و صنايع دستي گروه «فرا» 26 بهمن‌ماه ساعت 17 آغاز مي‌شود و تا 24 اسفندماه ادامه دارد. علاقه‌مندان مي‌توانند براي ديدن اين نمايشگاه از ساعت 10 تا 20 به نشاني خيابان شريعتي، انتهاي خيابان مطهري‌، ميدان پليس، باغ - موزه قصر مراجعه کنند.


منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • باغ موزه قصر

    زندان قصر در سالهاي اخير توسط شهرداري تهران به باغ موزه‌اي پند آموز تبديل شده است که بازديدکنندگان مي‌توانند همه روزه از قسمت‌هاي مختلف آن ديدن کنند. "باغ ايراني" يکي از بخش هاي اين مجموعه است که با بهره‌گيري از تنوع گياهي يک فضاي شهري دلنشين و يک موزه روباز محسوب ايجاد شده است.

    0 دیدگاه 15199 بازدید


تگ ها