City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

«دسترسي محدود صدا» در موزه‌ هنرهاي معاصر (1394/11/27)

کانون موسيقي معاصر برنامه «دسترسي محدود صدا» را شامل تبادل هنرمندان ايراني و بين‌المللي در موزه‌ هنرهاي معاصر تهران برگزار مي‌کند.
«دسترسي محدود صدا» در موزه‌ هنرهاي معاصر

به گزارش بزنيم بيرون ، «دسترسي محدود صدا» مجموعه‌ي اجراهاي صدا به‌صورت تبادل هنرمندان ايراني و بين‌المللي است و با توجه به معماري ويژه موزه‌ هنرهاي معاصرتهران، دو اجراي صدا طراحي شده است که هنرمندان آلماني، لهستاني و ايراني را گرد هم مي‌آورد.

روز پنجشنبه 29 بهمن، دوئت «معتبر - روسلر» و شنبه اول اسفندماه دوئت «اسپکترو» ساعت 17 در سرسراي موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار مي‌شود.

دوئت «معتبر- روسلر» مستقر در شهر لاهه‌ي هلند با ترکيب المان‌هايي از جهان بيرون و منابع صوتي انتزاعي که به‌صورت مصنوعي توليد شده‌اند، به توليد صداهايي پرداخته‌اند که به‌سختي قابل تعريف است.

قطعه‌ها در داخل يک قالب اکيدا ثابت، بداهه‌نوازي مي‌شوند و محتواي آن‌ها از سه عنصر اصلي تشکيل شده است؛ گيتار کلاسيک (که لئوني روسلر آن را مي‌نوازد)، اجراي الکترونيک صداهاي گليچ (توسط سهراب معتبر) و مناظر صوتي‌ تهيه‌شده از طريق ضبط‌ ميداني (توسط روسلر). اين گروه دو نفره به‌تازگي آثار خود را در کشور هلند و همچنين در شهر برلين به اجرا درآورده‌اند و مقصد بعدي آن‌ها تهران خواهد بود.

دوئت اسپکترو از سال ١٣٩٢ بر اجراهاي زنده‌ي الکترونيک و الکتروآکوستيک تجربي تمرکز دارد که گاهي با فرم‌هاي سازه‌اي پيچيده و بقيه اوقات بر پايه‌ي بداهه‌نوازي‌هاي آزاد دنبال شده‌اند. موزيک دوئت اسپکترو همواره بر پديده‌هاي سايکوآکوستيک و ادراک شنيداري تمرکز داشته است. آن‌ها هميشه مخاطب را به دنياي ناشناخته‌اي از صداهايي که براي هر پروژه خلق مي‌کنند، فرا مي‌خوانند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي استفاده از برنامه‌ي «دسترسي محدود صدا» روزهاي 29 بهمن و يکم اسفندماه به موزه هنرهاي معاصر تهران واقع در خيابان کارگر شمالي مراجعه کنند يا براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 88951965 تماس بگيرند.


منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • موزه هنرهاي معاصر تهران

    موزه هنرهاي معاصر تهران يکي از موزه‌هاي شهر تهران است که  در سال ۱۳۵۶ خورشيدي افتتاح شده و  شامل مهم‌ترين و جامع‌ترين مجموعه از هنر غربي در قارهٔ آسيا در زمان تاسيس خود است.

    1 دیدگاه 5267 بازدید


تگ ها