City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

نمايشگاه پوشاک سنتي و کارگاه آموزشي سوزن دوزي بلوچ در سعدآباد (1395/10/17)

نمايشگاه پوشاک سنتي اقوام سيستان و بلوچستان از سوم تا دهم بهمن ماه در موزه پوشاک سلطنتي سعدآباد برپا مي شود.
نمايشگاه پوشاک سنتي و کارگاه آموزشي سوزن دوزي بلوچ در سعدآباد

به گزارش بزنيم بيرون ، گيسو فکوري مسئول موزه پوشاک سلطنتي گفت: نمايشگاه پوشاک سنتي اقوام سيستان و بلوچستان با رويکرد بررسي سوزن دوزي هاي بلوچي و تزئينات وابسته به لباس و با هدف شناساندن اين هنر بي نظير و تلاش در جهت استفاده بيشتر و کاربردي کردن آن و در نهايت گردش چرخ اقتصادي براي زنان مهجور و هنرمند در اين موزه برپا مي شود.

وي افزود: همزمان با برگزاري اين نمايشگاه، کارگاه آموزشي سوزن دوزي بلوچ نيز توسط استاد مشايخان از ششم تا نهم بهمن به مدت 3 روز برگزار مي شود.
مشايخان سرپرست کارگاه صنايع دستي اداره بنياد تعاون زندان استان سيستان و بلوچستان است که فعاليت هايي نظير شرکت در نمايشگاههاي بين المللي صنايع دستي، طراحي وتوليد انواع صنايع دستي تلفيقي چرم وسوزن دوزي بلوچ ، طراحي انواع پوشاک با استفاده از سوزن دوزي بلوچ را در کارنامه خود دارد.
 
** انتشار کتاب مطالعه تطبيقي دادرسي کيفري قاچاق کالا 
کتاب «مطالعه تطبيقي دادرسي کيفري قاچاق کالا» نوشته عليرضا آقا زاده توسط انتشارات مجد منتشر و روانه بازار شد. 
قيمت اين کتاب با قطع وزيري 230 هزار ريال است.
مباني نظري قاچاق کالا و دادرسي کيفري، سازمان و صلاحيت کنشگران قضايي در قبال جرايم قاچاق کالا، سازمان و صلاحيت کنشگران غيرقضايي درقبال جرايم قاچاق کالا و قواعد و تشريفات رسيدگي به جرايم قاچاق کالا در مرحله پيش دادرسي از جمله بخش هاي اين کتاب است.
 
** بررسي «فرهنگ توصيفي دستور زبان فارسي» 
به گزارش ايرنا از خانه کتاب، نشست نقد و بررسي «فرهنگ توصيفي دستور زبان فارسي» چهارشنبه ( 15دي‌ماه ) در سراي اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار مي‌شود. 
در اين نشست احمد سميعي (گيلاني)، اميد طبيب زاده، علاء الدين طباطبايي (مولف اثر) و علي اشرف صادقي حضور خواهند داشت. 
کتاب «فرهنگ توصيفي دستور زبان فارسي» نوشته «علاءالدين طباطبايي» و موضوع آن دستور زبان فارسي است. 
در مقدمه‌ کتاب آمده است: در نگارش اين فرهنگ همواره دو هدف راهنماي ما بوده ، نخست اينکه فرهنگي پديد آيد که اگر نگوييم همه، دستکم بخش اعظم سرمايه‌اي را که دستور پژوهان در توصيف زبان فارسي فراهم آورده‌اند در اختيار خواننده قرار دهد. دوم اينکه مدخل‌ها چنان شرح شوند که خواننده ابعاد مختلف را دريابد و فرهنگ همچون کتابي خودآموز به کار او بيايد.
اين کتاب در 640 صفحه با شمارگان سه هزار نسخه به‌ بهاي 500 هزار ريال توسط انتشارات 
«فرهنگ معاصر» منتشر شده است.
علاقه‌مندان براي شرکت در اين نشست‌ ساعت 16 به سراي اهل قلم واقع در خيابان انقلاب اسلامي، خيابان برادران مظفر جنوبي، کوچه خواجه نصير مراجعه کنند.
 
** انتشار کتاب «فلسفه قاره اي »
کتاب « فلسفه قاره اي » نوشته کريستوفر کول وانت ترجمه ابراهيم اسکافي منتشر شد.
اين کتاب 176 صفحه اي با بررسي اجمالي فيلسوفان بزرگ دوران مدرن و پسامدرن از نيچه، هايدگر، دريدا و دولوز تا آگامبن و ژيژک و از جنبش‌هاي فلسفي ايده‌آليسم آلماني تا پسا ساختارگرايي و فمينيسم، قدم اوّلي است براي تشريح برخي از مهيچ‌ترين و نيرومندترين تفکراتي که در اين زمينه تاکنون در محافل روشنفکري و دانشگاهي مورد بحث و بررسي قرار گرفته‌اند.
اين کتاب به قيمت 100 هزار ريال عرضه مي شود.
 
** کارگاه آموزش خط ثلث در فرهنگستان هنر 
کارگاه آموزشي خط ثلث به همت مرکز هنر پژوهي نقش‌ جهان وابسته به معاونت پژوهشي فرهنگستان ‌هنر برگزار مي ‌شود. 
اين کارگاه با حضور استاد احد ترابي به مدت يک‌سال در مرکز هنرپژوهي نقش‌ جهان برگزار خواهد شد و به آموزش خط در دو بخش نستعليق و ثلث، خواهد پرداخت که علاقه ‌مندان مي ‌توانند در هر يک از آنها ثبت‌نام نموده و حضور پيدا کنند. 
استاد احد ترابي، براي فراگيري خط نستعليق نزد استاد حسن ميرخاني تعليم ديده است و همچنين در خط ثلث با اقتباس و بهره‌مندي از فعاليت ‌هاي خوشنويس عرب، حامد العمدي، به خلق آثار مي‌پردازد. 
ترابي، تاکنون کتيبه‌ هاي بيش از سکهزار مسجد را در ايران و ديگر کشورها خوشنويسي کرده است و همچنين بنيانگذار گنجينه مشاهير ايران و اسلام است. 
کتيبه نگاشته شده بر سر سفارت ايران در مسکو، لوگو کنفرانس سران اسلامي، کتيبه‌نگاري گنبد و ضريح حرم امام خميني (ره)، تحريرنامه حضرت امام خميني خطاب به گورباچف (خط غبار) از جمله آثار اوست. 
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، علاقه‌ مندان مي ‌توانند براي ثبت‌نام در اين کارگاه به نشاني خيابان ولي‌عصر (عج)، مرکز هنرپژوهي نقش‌ جهان مراجعه کنند. 
 
** مديرعامل موسسه هنرمندان پيشکسوت از هنرمند پيشکسوت عيادت کرد 
مدير عامل موسسه هنرمندان پيشکسوت به همراه عزت الله مهرآوران هنرمند سينما، تئاتر و تلويزيون به عيادت استاد «علي رضا» پيشکسوت نقاشي در شهرستان شهريار رفت. 
سيد عباس عظيمي به همراه تني چند از مديران اين موسسه براي عيادت از استاد علي رضا پيشکسوت نقاشي که از چند روز قبل به علت عفونت ريوي راهي بيمارستان نور واقع در شهرستان شهريار شده بود، به ملاقات وي رفتند. 
عظيمي در ابتداي اين ديدار پيام سلامتي و آرزوي بهبودي سيدرضا صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي را به اين هنرمند ابلاغ کرد. 
وي با يادآوري خاطراتي از حضور استاد رضا در جشن هاي تولد پيشکسوتان و ساير برنامه ها اظهار اميدواري کرد که هر چه زودتر شاهد بهبودي ايشان و حضورشان در جمع ساير هنرمندان باشيم. 
وي افزود: آنچه از انسان باقي مي ماند تنها ياد و نام و خاطراتش که اگر نيک باشد ارزشمند است. 
عظيمي ضمن گفتگو با همسر استاد و همچنين مسئولان بيمارستان فوق تخصصي نور در شهريار، از همکاري و توجه کادر درماني و پزشکي قدرداني کرد. 
استاد علي رضا متولد فروردين 1312 در تهران، پيشکسوت هنرهاي تجسمي رشته نقاشي است. 

منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • کاخ موزه سعد آباد

    مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد به مجموعه عمارت‌ها و کاخ‌هايي گفته مي‌شود که در دره دربند، شمالي‌ترين و خوش آب و هواترين منطقه تهران در زميني به مساحت ۳۰۰ هکتار بنا شده‌است.

    0 دیدگاه 19906 بازدید


تگ ها